Audyty informatyczne – czym są?

Audyty teleinformatyczne to ważny element prac wdrożeniowych w zakresie struktur informatycznych w firmie. Jest to także skuteczna metoda weryfikacyjna pozwalająca określić poprawność i legalność stosowanego oprogramowania czy licencji. Czym jednak dokładnie są audyty informatyczne i kiedy ich wykonanie jest szczególnie opłacalne dla firmy?

Audyt teleinformatyczny to inaczej przegląd oraz ocena polityki informatycznej firmy. Jednymi z najważniejszych są audyty zabezpieczeń i bezpieczeństwa systemów informatycznych. Określają one poziom i jakość zabezpieczeń, przedstawiają ich słabe strony, potencjał oraz stanowią podstawę do określania długofalowej polityki bezpieczeństwa systemów informatycznych w przedsiębiorstwie.

Nasza firma przeprowadza audyty bezpieczeństwa, efektywności, legalności i inwentaryzacyjne dotyczące oprogramowania i sprzętu informatycznego w firmach. Kompleksowe wykonawstwo audytów umożliwia dogłębne poznanie specyfiki teleinformatycznej struktury firmy.

Audyty informatyczny powinny być przeprowadzane za każdym razem przed lub po zaawansowanych pracach wdrożeniowych, a także okresowo by sprawdzić, czy obrane metody i zaimplementowane rozwiązania są skuteczne i spełniają swoje funkcje.

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2022
Zakaz kopiowania zdjęć i elementów zawartych na stronie własność creativecomp