Oprogramowanie dla biur nieruchomości

Oprogramowanie dla biur nieruchomości – który program wybrać i w jaki sposób może pomóc w prowadzeniu biznesu?

Prowadzenie biura nieruchomości wiąże się z ciągłym kontaktem z klientami, włączając do tego grona zarówno podmioty sprzedające daną nieruchomość, jak i osoby zainteresowane zakupem działki, domu, mieszkania czy innego rodzaju lokalu. W większości przypadków biuro nieruchomości posiada sporą liczbę ofert, nad którymi należy sprawować kontrolę, zarówno w kwestii bieżących aktualizacji, jak i chociażby dodawanie nowych pozycji czy odpowiadanie na zapytania kontrahentów. To wszystko sprawia, że codzienne prowadzenie biznesu jest dosyć czaso- i pracochłonne. Na szczęście dzięki zdobyczom technologii możemy usprawnić i przyspieszyć poszczególne procesy, korzystając z odpowiedniego, profesjonalnego oprogramowania. Jaki program do biura nieruchomości wybrać? Ile kosztuje specjalistyczne oprogramowanie dla biura nieruchomości? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w dalszej części tekstu.

Kompleksowa obsługa informatyczna firm

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892

Co to jest program dla biura nieruchomości?

Programy dla biur nieruchomości to zaawansowane narzędzia, wspomagające agentów zajmujących się pośrednictwem w zakupie/sprzedaży gruntów oraz lokali. Ich zadaniem jest na przykład ułatwienie kontaktu na linii klient – biuro nieruchomości (tak zwane CRM), zwiększenie efektywności zarządzania bazami danych, wliczając w to również opcję automatycznego przyporządkowywania ofert do wymagań zgłoszonych przez poszczególnych klientów, zainteresowanych zakupem. Inną, często występującą funkcją jest możliwość stworzenia strony internetowej w oparciu o gotowe szablony oraz w dalszej perspektywie, łatwego zarządzania publikowanymi treściami. Strona zazwyczaj pełni funkcje portalu ogłoszeniowego, znajdują się więc na niej wszelkiego rodzaju informacje na temat danej oferty, czyli opis, dane techniczne czy zdjęcia, a nawet ciekawe, coraz częściej wykorzystywane rozwiązanie czyli wirtualny spacer 360 stopnii. Pracę agentów nieruchomości z pewnością ułatwi również opcja eksportowania ogłoszeń ze strony internetowej czy też bazy biura do najpopularniejszych serwisów sprzedażowych, takich jak chociażby otodom.

Jakie funkcje ma oprogramowanie dla biur nieruchomości?

Funkcjonalność programów do zarządzania biurem nieruchomości jest zróżnicowana w zależności od konkretnego rozwiązania, jednak w większości przypadków opiera się na:

  • budowaniu relacji z klientem (osobą prywatną, firmą, instytucją), który zwraca się do biura zarówno w celu sprzedaży, jak i z chęcią zakupu nieruchomości,
  • efektywne zarządzanie bazami danych nieruchomości oraz klientów,
  • automatyczne przyporządkowywanie posiadanych w ofercie nieruchomości pod kątem indywidualnych wymagań klienta,
  • łatwe zarządzanie stroną internetową biura, włączając w to również tworzenie stron od podstaw przy użyciu specjalnych szablonów,
  • sprawne przenoszenie danych pomiędzy bazą a stroną www czy serwisami ogłoszeniowymi.

Zwiększ zysk firmy optymalizując koszty!

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892

Ile kosztuje oprogramowanie dla biur nieruchomości?

Cena zakupu specjalistycznego programu do zarządzania biurem nieruchomości jest zależna od tego, jakie rozwiązanie wybierzesz oraz na jaki plan pakietowy się zdecydujesz. Poszczególne oprogramowania posiadają stosunkowo zróżnicowany zakres funkcjonalności. Większość firm informatycznych oferuje możliwość prztetowania swoich systemów za darmo w ograniczonym okresie czasowym (na przykład 14 dni). Decyzję w kwestii wyboru należy więc poprzeć dokładną analizą potrzeb firmy. Przykładowe ceny wraz z krótkim opisem oprogramowania prezentujemy poniżej.

Podane kwoty są wyrażone w wartościach netto.

Nazwa programuCena zakupuOpis
Bitrix24Darmowy,
w przypadku większej liczby funkcji – od 187zł/mies
Oprogramowanie CRM pozwalające budować relacje na linii klient – biuro, dodatkowo oferujące m.in. możliwość tworzenia stron oraz dokumentów przy użyciu gotowych szablonów, jak i bezpieczne przechowywanie oraz zarządzanie dokumentami.
IMOod 47 zł/miesAplikacja umożliwiająca stały dostęp do aktualnych ofert nie tylko w trybie online, ale także offline. Dodatkowo zapewnia prowadzenie rejestru rozmów
z klientami, zapisywanie notatek, szybkie przesyłanie ofert poprzez SMS/e-mail/Messgener.
ASARI CRMod 48 zł/miesNarzędzie posiada m.in. bazę nieruchomości
i poszukiwań, w ramach której możesz stworzyć powiązania pomiędzy ofertami oraz klientami poszukującymi danego rodzaju lokalu oraz eksportować gotowe oferty do wszystkich popularnych serwisów sprzedażowych.
VixCRMod 50 zł/miesSystem CRM oferujący możliwość tworzenia baz danych ofert oraz publikowanie ogłoszeń w najpopularniejszych serwisach sprzedażowych dot. nieruchomości. Za jego pośrednictwem możemy również stworzyć personalizowaną stronę internetową, dostosowaną do specyfiki branży pośrednictwa w sprzedaży nieruchomości.
LocumNETod 69 zł/miesAplikacja działająca online w przeglądarce internetowej, która oferuje specjalne narzędzia, dzięki którym możliwe jest szybkie tworzenie i wysyłanie ofert, publikowanie ogłoszeń w popularnych serwisach sprzedażowych czy łatwe zarządzanie zdjęciami danego lokalu.
EstiCRMod 99 zł/miesProgram CRM zapewniający możliwość budowania baz klientów oraz ofert, szybkie przesyłanie
i publikowanie ofert na portalach sprzedażowych, przesyłanie profesjonalnie przygotowanych ofert do klientów oraz stały kontakt na otrzymywane od nich zapytania czy stały dostęp do statystyk.
mediaRentod 99 zł/miesOprogramowanie, które umożliwia stworzenie własnej strony internetową i jej integrację z bazą ofert
i klientów. Za jego pośrednictwem możemy w szybki sposób, w kilku kliknięciach dodawać ogłoszenia
w największych serwisach sprzedażowych w kraju. Program zawiera również gotowe szablony ofert, wysyłanych do klientów.

To tylko kilka z wielu przykładów oprogramowania dedykowanego dla biura nieruchomości. Istnieje wiele różnych firm informatycznych, które oferują swoje rozwiązania, mogące okazać się bardziej lub mniej opłacalnymi. Duża część producentów oprogramowania nie publikuje na swoich stronach internetowych dokładnych cenników, w takiej sytuacji wymagany jest bezpośredni kontakt z firmą w celu uzyskania informacji na temat kosztów korzystania z usług informatycznych.

Kompleksowa obsługa IT – Sprawdź korzyści dla Twojej firmy

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892

Oprogramowanie dla biur nieruchomości – podsumowanie

Pod pojęciem programów dla biura nieruchomości kryją się zaawansowane systemy, które wspomagają codzienną pracę agentów sprzedaży. Korzystając ze specjalistycznego oprogramowania możemy nie tylko stworzyć własną bazę ofert oraz klientów, za pośrednictwem której możliwe będzie parowanie kontrahentów i automatyczne sugerowanie ofert, pasujących do zapotrzebowania przekazanego przez danego klienta. Programy umożliwiają bowiem dodatkowo chociażby łatwe i szybkie tworzenie stron internetowych w formie portali ogłoszeniowych, zarządzanie kontaktami z klientami poprzez rejestr połączeń czy wysyłanie ofert za pomocą specjalnego szablonu. Innym plusem jest opcja eksportowania gotowych ofert wprost do najpopularniejszych portali ogłoszeniowych. Zakup dedykowanego oprogramowania dla biura nieruchomości nie wiąże się z wysokimi kosztami, jest to jednak znaczne ułatwienie w codziennej pracy, możemy w ten sposób zaoszczędzić czas oraz pieniądze. To sprawia, że warto zdecydować się na skorzystanie z usług informatycznych, które z pewnością zwiększą efektywność prowadzenia biznesu.

Napisz teraz i poznaj szczegóły naszych usług informatycznych!

Skontaktuj się z naszym specjalistą lub zadzwoń +48 608 611 892

Dokładnie opisz swój problem. Im więcej szczegółów podasz, tym lepiej będziemy w stanie Ci pomóc!
Czytaj więcej

Administratorem danych osobowych jest Creative Comp Sp.zo.o z siedzibą w Warszawie, ul. Nowogrodzka 50/515, 00-695 Warszawa, który informuje, że Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez Creative Comp Sp.zo.o. w celu:

  1. odpowiedzi na zadane pytanie, podjęcia działań w celu realizacji umowy,
  2. przekazywania informacji o produktach i usługach oferowanych przez Creative Comp Sp.zo.o związanych z zadanym pytaniem,
  3. działania związanego z prowadzoną działalnością gospodarczą, dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzenia działalności oraz do wypełniania prawnie usprawiedliwionych celów Administratora, w tym sprzedaży i marketingu bezpośredniego.

Przysługuje Pani/ Panu prawo dostępu do przetwarzanych danych osobowych i ich poprawiania, usunięcia a także prawo żądania zaprzestania przetwarzania danych i wniesienia sprzeciwu na warunkach określonych prawem oraz wycofania udzielonej zgody w każdym momencie, przy czym cofnięcie uprzednio wyrażonej zgody nie wpłynie na legalność przetwarzania przed jej wycofaniem, a także wniesienia skargi do organu nadzorczego. Udostępnienie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania.