Co to jest system ERP i do czego służy?

Co to jest system ERP i do czego służy

Co to jest system ERP i do czego służy?

Myślisz nad optymalizacją działania Twojej firmy? Chcesz pomniejszyć koszty prowadzenia działalności i zwiększyć jej wydajność?

Przeglądając internet w poszukiwaniu sposobów na zwiększenie efektywności swojej pracy możesz trafić na usługi firm informatycznych pomagając wdrożyć systemy ERP.

Co to jest system ERP? Do czego służy oprogramowanie ERP?

Jak jest zbudowany system ERP? Odpowiedzi na wszystkie pytania znajdziecie w poniższym artykule.

Kompleksowa obsługa IT – Sprawdź korzyści dla Twojej firmy

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892


Co to jest skrót ERP?

Systemem ERP (Enterprise Resource Plannig) nazywamy oprogramowanie służące do zarządzania przedsiębiorstwem poprzez planowanie zasobów firmy.

Program ERP możemy nazwać zintegrowanym systemem informatycznym, który łączy i przechowuje informacje oraz dane pochodzące ze wszystkich działów Twojego przedsiębiorstwa w jednej bazie danych.

Takie rozwiązanie pozwala ujednolicić oraz na bieżąco synchronizować przechowywane przez nas dane czy też ułatwić współpracę pomiędzy poszczególnymi działami Twojego biznesu.

Jak jest zbudowany system ERP i jak działa oprogramowanie ERP?

ERP działa w oparciu o bazę danych Twojej firmy, w której gromadzone i przechowywane są informacje i dane ze wszystkich obszarów działalności Twojego przedsiębiorstwa.

Mówiąc o poszczególnych obszarach działalności możemy wymienić takie działy jak m.in. obsługa klienta, produkcja, magazyn, logistyka.

Można powiedzieć, że oferowane przez firmy informatyczne usługi ERP pozwalają na zarządzanie wszystkimi etapami pracy Twojego przedsiębiorstwa z poziomu jednego systemu.

Poprzez poszczególne działy firmy rozumiemy takie obszary jak:

 • Produkcja
 • Magazynowanie
 • Obsługa klienta
 • Sprzedaż towarów
 • Monitorowanie finansów firmy
 • Obsługa programów kadrowych
 • Raportowanie pracy przedsiębiorstwa

Zwiększ zysk firmy optymalizując koszty!

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892

Jakie są funkcje systemu ERP?

Korzystanie z oferowanych przez firmy informatyczne programów ERP oferuje następujące funkcje:

 • Integracja danych i informacji napływających ze wszystkich działów Twojego przedsiębiorstwa, w tym m.in dane finansowe dotyczące przychodów i wydatków danego działu. Efektem jest możliwość zaoszczędzenia dużej ilości czasu, który bez korzystania z ERP, należałoby przeznaczyć na ręczne księgowanie oraz porządkowanie dokumentacji z poszczególnych działów.
 • Uproszczenie współpracy pomiędzy poszczególnymi działami Twojego biznesu dzięki bieżącej synchronizacji danych i informacji.
 • Zwiększenie efektywności pracy poprzez automatyzację powtarzalnych procesów przeprowadzanych w Twoim biznesie.
 • Integracja stanu magazynowego z systemem zamówień i zakupów, która zapewnia optymalizację łańcucha dostaw, a przy tym także redukcję kosztów magazynowania oraz oszczędność pieniędzy w kwestii realizacji zamówień produktów koniecznych dla Twojej firmy.
 • Minimalizacja ryzyka popełnienia błędu poprzez automatyzację poszczególnych powtarzalnych procesów oraz powierzenie oprogramowaniu znacznej części obowiązków wykonywanych dotychczas przez pracowników przedsiębiorstwa. ERP umożliwia jednocześnie stałe monitorowanie konkretnych procesów dokonywanych w Twojej firmie, co dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo Twojej działalności gospodarczej.
 • Podwyższenie standardów obsługi klienta dzięki funkcji gromadzenia oraz przechowywania danych i informacji na temat klientów oraz dokonywanych przez nich zakupów. W ten sposób, znając potrzeby naszych klientów, możliwe jest lepsze dostosowanie naszej oferty oraz zapewnienie odpowiedniego poziomu obsługi klienta.

Kompleksowa obsługa informatyczna firm

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892

Jakie są programy ERP? Najpopularniejsze systemy ERP.

Na rynku istnieje duży wybór programów ERP oferowanych przez wiele polskich i zagranicznych firm informatycznych.

Każdy z systemów posiada inną funkcjonalność, ale poszczególne programy różnią się od siebie również ceną zakupu oraz kosztami wdrożenia.

Do najpopularniejszych usług informatycznych z branży systemów ERP należą:

 • enova365
 • Streamsoft Pro
 • Streamsoft Prestiż
 • Streamsoft Verto
 • Microsoft Dynamics 365
 • Comarch CDN XL
 • Impuls EVO
 • QAD Enterprise
 • IFS Applications
 • Exact Globe

Ile kosztują systemu ERP?

Koszt zakupu oprogramowania jest zależny od indywidualnych potrzeb danego przedsiębiorstwa.

Programy ERP są oferowane przez wiele firm informatycznych, jednak każda z nich posiada inną funkcjonalność.

Najtańsze systemy ERP oferują podstawową funkcjonalność, konieczną do codziennej pracy Twojego przedsiębiorstwa, jednak ich ograniczenia nie pozwalają na dalszy rozwój firmy.

Jeżeli prowadzisz dużą firmę, która generuje wysokie obroty, konieczny będzie zakup droższego rozwiązania o większej funkcjonalności.

Wybór oprogramowania ERP powinien więc opierać się o analizę indywidualnych potrzeb Twojego przedsiębiorstwa.

Jeżeli poszukujesz usług informatycznych ERP, zapraszamy do kontaktu. Nasza firma posiada duże doświadczenie w sprzedaży oprogramowania oraz ugruntowaną pozycję na rynku!

Kompleksowa obsługa IT – Sprawdź korzyści dla Twojej firmy

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892


Usługi informatyczne wdrożenia systemu ERP – podsumowanie

Wdrożenie systemu ERP do Twojej firmy pozwoli zwiększyć efektywność pracy oraz poprawi komunikację pomiędzy poszczególnymi obszarami Twojej działalności.

Koszt zakupu oraz wdrożenia systemu ERP zależy w większości od Twoich potrzeb i jest wyceniany indywidualnie, jednak oszczędność czasu oraz redukcja kosztów jakie otrzymasz przy prowadzeniu działalności szybko zrekompensują początkowe wydatki.

Systemy ERP są oferowane przez wiele firm informatycznych.

Zanim podejmiesz decyzję odnośnie wyboru idealnego rozwiązania ERP dla Twojego przedsiębiorstwa, weź pod uwagę oprogramowanie oferowane przez takie firmy, które zapewniają bezpieczeństwo w Twojej codziennej pracy.

Jeżeli poszukujesz dobrego oprogramowania ERP, zapraszamy do kontaktu z naszą firmą!

Napisz teraz i poznaj szczegóły naszych usług informatycznych!

Skontaktuj się z naszym specjalistą lub zadzwoń +48 608 611 892

Dokładnie opisz swój problem. Im więcej szczegółów podasz, tym lepiej będziemy w stanie Ci pomóc!
Czytaj więcej

Administratorem danych osobowych jest Creative Comp Sp.zo.o z siedzibą w Warszawie, ul. Nowogrodzka 50/515, 00-695 Warszawa, który informuje, że Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez Creative Comp Sp.zo.o. w celu:

 1. odpowiedzi na zadane pytanie, podjęcia działań w celu realizacji umowy,
 2. przekazywania informacji o produktach i usługach oferowanych przez Creative Comp Sp.zo.o związanych z zadanym pytaniem,
 3. działania związanego z prowadzoną działalnością gospodarczą, dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzenia działalności oraz do wypełniania prawnie usprawiedliwionych celów Administratora, w tym sprzedaży i marketingu bezpośredniego.

Przysługuje Pani/ Panu prawo dostępu do przetwarzanych danych osobowych i ich poprawiania, usunięcia a także prawo żądania zaprzestania przetwarzania danych i wniesienia sprzeciwu na warunkach określonych prawem oraz wycofania udzielonej zgody w każdym momencie, przy czym cofnięcie uprzednio wyrażonej zgody nie wpłynie na legalność przetwarzania przed jej wycofaniem, a także wniesienia skargi do organu nadzorczego. Udostępnienie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania.