Oprogramowanie medyczne dla przychodni

Oprogramowanie medyczne dla przychodniKorzystanie z usług informatycznych dla przychodni lekarskiej pozwala usprawnić codzienną pracę placówki.

Oprogramowanie medyczne umożliwia efektywne zarządzanie przychodnią, szpitalem czy gabinetem lekarskim przy jednoczesnej oszczędności czasu i redukcji kosztów działalności.

Jakie korzyści dają usługi informatyczne dla przychodni lekarskiej?

Dlaczego warto zainteresować się zakupem odpowiedniego oprogramowania medycznego dla przychodni czy gabinetu lekarskiego?

Spójrzmy na to zagadnienie z dwóch perspektyw: lekarza (pracownika lub właściciela placówki medycznej) oraz pacjenta.

Z punktu widzenia lekarza istotną funkcją jest z pewnością system rejestracji pacjentów online, który umożliwia interesantom umówienie się na wizytę lekarską bez konieczności osobistego czy telefonicznego kontaktu z placówką.

Kolejną ważną opcją jest elektroniczna dokumentacja medyczna, która w połączeniu z integracją danych zapewnia łatwe i wygodne przechowywanie oraz porządkowanie dokumentów medycznych, szybki dostęp do nich w razie potrzeby oraz możliwość wglądu do dokumentacji dla zainteresowanego pacjenta.

Przejdźmy do zalet z perspektywy pacjenta.

Korzystanie z programów medycznych zapewnia dostęp do specjalnego “Portalu pacjenta”, czyli systemu, który umożliwia m.in. umówienie wizyty online, przy czym warto podkreślić, że w ramach dodatkowych usług pacjent może otrzymywać powiadomienie o nadchodzącej wizycie w formie SMS lub e-mail.

Portal pacjenta zapewnia również stały dostęp do historii leczenia, wyników badań czy informacji na temat placówki medycznej czy lekarza prowadzącego.

Funkcje programów medycznych

W przypadku gabinetów lekarskich czy też placówek medycznych korzystanie z usług informatycznych oferuje funkcje, które istotnie ułatwiają codzienne funkcjonowanie:

  • System rejestracji pacjentów – oprogramowanie umożliwia pełne administrowanie planem wizyt pacjentów. Dział rejestracji otrzymuje bowiem dostęp do harmonogramu godzin pracy specjalistów, dzięki czemu wyszukiwanie wolnych terminów wizyt jest łatwe i szybkie.
  • Portal pacjenta – programy medyczne oferują dostęp do specjalnego portalu pacjenta, który umożliwia dokonanie rejestracji na wizytę lekarską online, szybki przegląd informacji na temat zakresu usług, aktualizowane na bieżąco statusy wizyt w gabinecie czy otrzymywanie powiadomień o nadchodzącej wizycie w formie wiadomości SMS lub e-mail.
  • Elektroniczna dokumentacja medyczna – systemy oprogramowania do obsługi gabinetów lekarskich posiadają funkcję przechowywania i bieżącego aktualizowania informacji na temat pacjenta. Składają się na nie takie elementy jak historia chorób, wyniki badań, czy zalecenia od lekarza.
  • Integracja danych – oprogramowanie medyczne umożliwia integrację danych z bazą NFZ, sieciami laboratoriów zajmującymi się badaniami diagnostycznymi czy portalem znanylekarz.pl. Dzięki temu Twoja placówka medyczna może otrzymywać oraz przesyłać dane bezpośrednio przy użyciu programu. Mowa tu np. o pobraniu wyników badań laboratoryjnych pacjenta podczas wizyty lekarskiej czy sprawdzeniu informacji na temat ubezpieczenia społecznego podczas rejestracji.

Jaki program medyczny wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów oprogramowania do obsługi gabinetu lekarskiego.

Większość z nich oferuje kilka planów pakietowych, które różnią się między sobą ilością dostępnych funkcji.

Oczywiście pakiet, na który się zdecydujemy powinien spełniać wszystkie potrzebne nam parametry.

Idealną opcją jest możliwość doboru konkretnych funkcji według wymagań danego gabinetu lekarskiego lub przychodni.

Nie musimy wówczas płacić za narzędzia, z których nie korzystamy.

Pomijając dosyć indywidualną kwestię doboru funkcji programu, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na ograniczenia odnośnie liczby specjalistów, którzy mogą korzystać z danej subskrypcji.

Niektóre programy oferują dostęp do systemu ograniczonej ilości osób, np. dwójce zatrudnionych w placówce lekarzy.

Może stwarzać to istotne problemy, ponieważ kolejne subskrypcje bywają kosztowne.

Pamiętajmy jednak, aby nie kierować się wyłącznie ceną zakupu.

W przypadku usług outsourcingowych IT dla przychodni czy gabinetu, istotna jest również pewność co do sprawnego działania całego oprogramowania.

Warto wybrać dobrą, zaufaną firmę informatyczną.

Tak się składa, że nasza firma posiada doświadczenie i ugruntowaną pozycję na rynku, dlatego zapraszamy do kontaktu!Ile kosztuje oprogramowanie medyczne?

Koszt zakupu usług informatycznych dla gabinetu lekarskiego, przychodni, szpitala czy innej placówki medycznej jest zależny od takich czynników jak m.in. liczba wizyt lekarskich w trakcie miesiąca czy ilość zatrudnionych specjalistów.

Stosunkowo najtańsze są programy skierowane do lekarzy specjalistów, którzy prowadzą własny gabinet lekarski.

Wówczas miesięczny koszt subskrypcji może wynieść niespełna 40 zł netto.

Znacznie droższe jest oprogramowanie dla placówek medycznych, które zatrudniają większą ilość lekarzy specjalistów i realizują dużo wizyt w skali miesiąca.

Wówczas koszt subskrypcji może być liczony nawet w tysiącach złotych miesięcznie.

Oczywiście większość firm oferujących usługi outsourcingu IT dla medycyny oferuje różne plany pakietowe czy możliwość doboru funkcji oprogramowania w zależności od potrzeb. Jest to sposób na obniżenie kosztu zakupu.

Koszty zakupu subskrypcji prezentujemy w dalszej części tekstu, jednak warto pamiętać, że wiele programów wymaga opłat za dodatkowe funkcje, które często są konieczne dla wygodnego prowadzenia biznesu medycznego.

Oznacza to, że aby posiadać pełny pakiet funkcji, koszt zakupu bazowej wersji programu należy pomnożyć kilkukrotnie.

Na szczęście nie musisz wykonywać zakupu oprogramowania dla medycyny w ciemno.

Zazwyczaj przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z usług informatycznych dla branży medycznej, możliwe jest skorzystanie z darmowego okresu próbnego.

Firmy oferują darmową wersję demonstracyjną swojego oprogramowania ważną 14 lub nawet 30 dni.

Ile kosztuje oprogramowanie dla lekarzy?

Przykładowe zestawienie kosztów związanych z zakupem subskrypcji na oprogramowanie dla prywatnego gabinetu lekarskiego (ceny dotyczą programu dla jednego lekarza) prezentujemy w poniższej tabeli:

Nazwa firmyKoszt zakupu subskrypcji
RSQ Doctorod 59 zł netto miesięcznie
Aurerood 79 zł netto miesięcznie
drEryk eGabinetod 89 zł netto miesięcznie
eGabinetod 199 zł netto miesięcznie
ZnanyLekarz Prood 399 zł netto miesięcznie
Koszt oprogramowania dla lekarzy

Ile kosztuje oprogramowanie dla przychodni lekarskiej?

Przykładowe zestawienie kosztów związanych z zakupem subskrypcji na oprogramowanie dla przychodni lekarskiej prezentujemy w poniższej tabeli:

Nazwa firmyKoszt zakupu subskrypcji
Aurerood 59 zł netto miesięcznie (za jednego użytkownika)
Proassistod 99 zł netto miesięcznie (za jednego użytkownika)
drEryk Gabinetod 128 zł netto miesięcznie
Softmedicaod 160 zł netto miesięcznie
Koszt oprogramowania dla przychodni lekarskiej

Oprogramowanie medyczne – podsumowanie

Korzystanie z usług informatycznych dla gabinetu lekarskiego, przychodni medycznej czy szpitala niesie za sobą szereg korzyści zarówno dla pacjentów jak i dla Twojej firmy.

Z punktu widzenia pacjenta z pewnością najistotniejsze są takie zalety jak rejestracja online, wykorzystując w tym celu harmonogram pracy specjalistów, możliwość sprawdzenia swojej historii leczenia, minionych lub zaplanowanych w przyszłości wizyt w formie online poprzez portal pacjenta.

Z punktu widzenia gabinetu lekarskiego, przychodni lub innej placówki medycznej istnieje jeszcze więcej korzyści z wykorzystywania usług informatycznych dla medycyny.

Pamiętajmy by przy wyborze firmy, której zlecimy usługi informatyczne nie kierować się wyłącznie kwestią finansową.

Warto postawić na pewną firmę z ugruntowaną pozycją na rynku. Nasza firma posiada duże doświadczenie w świadczeniu usług informatycznych, więc zapraszamy do kontaktu!Przewiń do góry