Oprogramowanie dla firm transportowych

Oprogramowanie dla firm transportowych

Zarządzanie firmą transportową lub firmą spedycyjną to ogromny system naczyń połączonych.

Pilnowanie terminów dostaw, zarządzanie flotą czy kadrą pracowniczą, przy jednoczesnej dbałości o jak najwyższą efektywność finansową naszego biznesu potrafi przysporzyć problemów i wymaga nie tylko ogromnej ilości czasu, ale także dużej uwagi, by nie popełnić przy tym żadnego błędu.

Obowiązki związane z prowadzeniem firmy transportowej można jednak uprościć, a dobrym sposobem na to jest zakup oprogramowania dla firm transportowych oraz spedycyjnych, czyli tzw. system TMS.

Kompleksowa obsługa IT – Sprawdź korzyści dla Twojej firmy

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892


Czym jest system TMS?

TMS (transportation management system), czyli system zarządzania transportem to platforma logistyczna, która pozwala zaplanować i zrealizować przepływ towarów przy jednoczesnej optymalizacji procesów transportowych.

Program umożliwia automatyczne obliczanie rentowności trasy, zapewnia efektywne zarządzanie zleceniami, a nawet wspomaga w obsłudze finansów i księgowości.

W obecnym standardzie systemy zarządzania transportem pozwalają znacząco obniżyć czas pracy kadry pracowniczej naszej firmy, co przekłada się również na skrócenie terminu dostawy przesyłki do odbiorcy.

Zalety oprogramowania dla firm transportowych oraz spedycyjnych (przewoźników)

  • Optymalizacja trasy przejazdu – oprogramowanie transportowe pozwala planować oraz optymalizować przewóz towaru, zwracając szczególną uwagę na maksymalną redukcję kosztów transportu oraz czasu realizacji dostawy. Jest to istotna cecha, biorąc pod uwagę stale zwiększające się koszty przewozu oraz rosnące wymagania kontrahentów w kwestii terminowości dostaw.
  • Panel przewoźnika – z poziomu specjalnego panelu przewoźnika możesz zarządzać aktualnymi zleceniami, śledzić przesyłki (ta funkcja zostanie szerzej opisana w następnym punkcie), nawiązać szybki kontakt z pracownikami, w tym m.in. ze spedytorami oraz kierowcami.
  • Obsługa finansów i księgowości – programy umożliwiają udogodnienia takie jak m.in. automatyczne tworzenie faktur, co pozwala zaoszczędzić czas na ręczne uzupełnianie danych i generowanie dokumentów jeden po drugim. Ponadto oprogramowanie oferuje automatyczną integrację z programami księgowymi, co znacząco upraszcza procedury związane z rozliczeniami finansowymi.
  • Elektroniczna dokumentacja – większość programów komputerowych dla transportu zapewnia możliwość przechowywania dokumentacji “w chmurze”. W ramach zakupionego pakietu producenci oprogramowania udostępniają przestrzeń na pliki – im wyższy pakiet, tym większa objętość przestrzeni dyskowej. Przechowywanie dokumentacji w sieci zapewnia łatwiejszy dostęp do dokumentów, które możemy otrzymać natychmiastowo, bez konieczności monotonnego przeszukiwania w tradycyjnej formie.
  • Oszczędność czasu i pieniędzy – podsumowując powyższe punkty, korzystanie z usług informatycznych w branży transportowej pozwala zaoszczędzić nie tylko nasz czas (nasz oraz pracowników), ale także sporą ilość pieniędzy. Dzięki optymalizacji transportu, prowadzonej przez oprogramowanie komputerowe możliwe jest zredukowanie kosztów przewozu, a co za tym idzie generowanie wyższych przychodów dla firmy.

Zwiększ zysk firmy optymalizując koszty!

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892

Zalety oprogramowania dla odbiorców towarów (klientów)

  • Panel klienta – z poziomu panelu klienta możliwe jest umożliwia bieżące śledzenie przesyłki, włączając w to otrzymywane automatycznie aktualizacje statusu, które informują o tym, że przykładowo “dostawa X” właśnie ruszyła w trasę do punktu docelowego lub “transport Y” został dostarczony do magazynu.
  • Optymalizacja trasy przejazdu – dzięki funkcji, która odpowiada za maksymalną efektywność pracy firmy transportowej, możliwe jest obniżenie kosztów przewozu ponoszonych przez przewoźnika, co w efekcie może wpływać na zmniejszenie ceny końcowej dostawy dla klienta (odbiorcy przesyłki).

Na koniec jeszcze kilka słów na temat dostępności aplikacji mobilnych.

Nowoczesne systemy zapewniają możliwość zarządzania transportami z poziomu komputera, tabletu czy smartfona.

Niezależnie od tego czy jesteś przewoźnikiem, czy odbiorcą towaru, możesz zarządzać aktualnymi zadaniami z dowolnego miejsca, oczywiście jeżeli tylko dostępne będzie połączenie internetowe…

Ile kosztuje program dla firmy transportowej lub spedycyjnej?

Koszt usług informatycznych dla firmy transportowej oraz spedycyjnej jest uzależniony od wielu czynników jak chociażby ilość funkcji dostępnych w ramach danego planu pakietowego, liczba pracowników z dostępem do systemu (spedytorów lub kierowców),  ilość zleceń w danym miesiącu, długość trwania subskrypcji czy okres rozliczeniowy (możemy płacić co miesiąc lub co rok).

Kompleksowa obsługa informatyczna firm

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892


Przykładowe ceny zakupu subskrypcji na przykładzie kilku firm informatycznych prezentujemy w poniższej tabeli.

Nazwa oprogramowaniaKoszt zakupu subskrypcji
TMS+od 95 zł netto miesięcznie
boxTMSod 99 zł netto miesięcznie
iCargood 109 zł netto miesięcznie
fireTMSod 359 zł netto miesięcznie
Koszt programu dla firm transportowej

Jaki program dla firmy transportowej?

Wybór programu dla firmy transportowej nie jest łatwy. Na rynku istnieje wiele firm, które oferują swoje programy transportowe.

Koszt zakupu oprogramowania zaczyna się już od około 300 zł netto miesięcznie i rośnie wraz z ilością oferowanych opcji.

Większość firm posiada w ofercie kilka planów pakietowych.

Najtańsze spośród nich posiadają zazwyczaj podstawową funkcjonalność konieczną do prowadzenia biznesu.

Jeżeli w swojej codziennej pracy potrzebujesz większej funkcjonalności, musisz liczyć się z koniecznością zakupu wyższego planu pakietowego i co za tym idzie z większymi kosztami.

Podejmując decyzję co do wyboru oprogramowania dla swojej firmy należy więc przede wszystkim zapoznać się z funkcjami, które dany program oferuje.

Funkcjonalność narzędzi, na których zakup się zdecydujemy powinna odpowiadać zapotrzebowaniu naszej firmy. 

Producenci programów udostępniają możliwość doboru planu pakietowego według preferencji klienta.

Jeżeli nie potrzebujesz pełnego pakietu funkcji, możesz wybrać tańszą opcję.

Pamiętajmy jednak, by przy wyborze usługodawcy nie kierować się wyłącznie kryterium ekonomicznym.

Warto postawić na dobrą i zaufaną firmę informatyczną.

Posiadamy duże doświadczenie w świadczeniu usług outsourcingu IT dla transportu, dlatego zainteresowanych zapraszamy do kontaktu.

Kompleksowa obsługa IT – Sprawdź korzyści dla Twojej firmy

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892

Oprogramowanie dla firm transportowych – podsumowanie

Zakup oprogramowania do obsługi firmy transportowej to dobry sposób na obniżenie kosztów prowadzenia działalności gospodarczej, co w efekcie pozwala również na zmniejszenie kosztów dla klienta końcowego (odbiorcy towaru).

Korzystając z oprogramowania dla firm transportowych możliwe jest bowiem obniżenie kosztów transportu poprzez optymalizację poszczególnych etapów dostarczania przesyłki.

Główną zaletą jest więc w tym przypadku sposobność do zapewnienia klientom wyższego standardu świadczenia usług.

Warto jednak podkreślić, że z punktu widzenia właściciela firmy transportowej, równe istotną kwestią jest fakt, że korzystanie z oprogramowania dla transportu minimalizuje ilość pracy, którą należy wykonać manualnie.

Zwiększ zysk firmy optymalizując koszty!

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892To umożliwia redukcję czasu pracy kadry pracowniczej, przenosząc część dotychczasowych obowiązków na system TMS.

Efektem jest obniżenie kosztów wykonywania pracy, przyspieszenie kolejnych procesów w zakresie przewozu towaru oraz obniżenie ryzyka popełnienia błędu ludzkiego, np. podczas dopełniania formalności przewozowych.

Oprogramowanie komputerowe co do zasady zapewnia wyższą pewność, aniżeli praca człowieka.

W dużym skrócie możemy więc powiedzieć, że korzystając z oprogramowania dla transportu, prowadzenie Twojej firmy będzie bardziej usystematyzowane, a przepływ dokumentacji znacznie bardziej przejrzysty.

Dlatego, jeżeli prowadzisz swój biznes w branży transportowej i zastanawiasz się jak zoptymalizować swoją pracę, tematyka usług informatycznych dla transportu z pewnością powinna Cię zainteresować!

Napisz teraz i poznaj szczegóły naszych usług informatycznych!

Skontaktuj się z naszym specjalistą lub zadzwoń +48 608 611 892

Dokładnie opisz swój problem. Im więcej szczegółów podasz, tym lepiej będziemy w stanie Ci pomóc!
Czytaj więcej

Administratorem danych osobowych jest Creative Comp Sp.zo.o z siedzibą w Warszawie, ul. Nowogrodzka 50/515, 00-695 Warszawa, który informuje, że Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez Creative Comp Sp.zo.o. w celu:

  1. odpowiedzi na zadane pytanie, podjęcia działań w celu realizacji umowy,
  2. przekazywania informacji o produktach i usługach oferowanych przez Creative Comp Sp.zo.o związanych z zadanym pytaniem,
  3. działania związanego z prowadzoną działalnością gospodarczą, dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzenia działalności oraz do wypełniania prawnie usprawiedliwionych celów Administratora, w tym sprzedaży i marketingu bezpośredniego.

Przysługuje Pani/ Panu prawo dostępu do przetwarzanych danych osobowych i ich poprawiania, usunięcia a także prawo żądania zaprzestania przetwarzania danych i wniesienia sprzeciwu na warunkach określonych prawem oraz wycofania udzielonej zgody w każdym momencie, przy czym cofnięcie uprzednio wyrażonej zgody nie wpłynie na legalność przetwarzania przed jej wycofaniem, a także wniesienia skargi do organu nadzorczego. Udostępnienie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania.