Co to jest system zarządzania bezpieczeństwem informacji?

Co to jest system zarządzania bezpieczeństwem informacji?

System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji (ang. Information Security Management System, ISMS) to zintegrowany zestaw polityk, procedur, działań i narzędzi służących do zarządzania bezpieczeństwem informacji w organizacji. Celem ISMS jest zapewnienie bezpieczeństwa informacji, w tym ochrony przed utratą, uszkodzeniem, nieuprawnionym dostępem, kradzieżą i innymi zagrożeniami.

ISMS opiera się na standardach, takich jak ISO 27001, które określają wymagania i zalecenia dotyczące zarządzania bezpieczeństwem informacji. System ten umożliwia organizacji identyfikację i ocenę zagrożeń, wprowadzanie i ciągłe ulepszanie procesów i procedur zabezpieczeń, a także monitorowanie i raportowanie o sytuacji związanej z bezpieczeństwem informacji.

ZARZĄDZANIE BEZPIECZEŃSTWEM INFORMATYCZNYM

Kompleksowa obsługa IT – Sprawdź korzyści dla Twojej firmy

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892

Napisz teraz i poznaj szczegóły naszych usług informatycznych!

Skontaktuj się z naszym specjalistą lub zadzwoń +48 608 611 892

Dokładnie opisz swój problem. Im więcej szczegółów podasz, tym lepiej będziemy w stanie Ci pomóc!
Czytaj więcej

Administratorem danych osobowych jest Creative Comp Sp.zo.o z siedzibą w Warszawie, ul. Nowogrodzka 50/515, 00-695 Warszawa, który informuje, że Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez Creative Comp Sp.zo.o. w celu:

  1. odpowiedzi na zadane pytanie, podjęcia działań w celu realizacji umowy,
  2. przekazywania informacji o produktach i usługach oferowanych przez Creative Comp Sp.zo.o związanych z zadanym pytaniem,
  3. działania związanego z prowadzoną działalnością gospodarczą, dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzenia działalności oraz do wypełniania prawnie usprawiedliwionych celów Administratora, w tym sprzedaży i marketingu bezpośredniego.

Przysługuje Pani/ Panu prawo dostępu do przetwarzanych danych osobowych i ich poprawiania, usunięcia a także prawo żądania zaprzestania przetwarzania danych i wniesienia sprzeciwu na warunkach określonych prawem oraz wycofania udzielonej zgody w każdym momencie, przy czym cofnięcie uprzednio wyrażonej zgody nie wpłynie na legalność przetwarzania przed jej wycofaniem, a także wniesienia skargi do organu nadzorczego. Udostępnienie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania.