Co to jest System antywirusowy

Co to jest System antywirusowy

System antywirusowy to program komputerowy, którego zadaniem jest wykrywanie i usuwanie złośliwego oprogramowania, takiego jak wirusy, trojany, robaki, ransomeware, adware, spyware itp. Systemy antywirusowe skanują dysk twardy, pamięć RAM, pliki i pocztę elektroniczną w poszukiwaniu szkodliwych plików. Jeśli zostanie wykryty jakiś szkodliwy plik, system antywirusowy może go usunąć lub zablokować. Wiele systemów antywirusowych oferuje również funkcje ochrony w czasie rzeczywistym, które monitorują ruch sieciowy i blokują potencjalnie niebezpieczne połączenia.

  • Wirusy to rodzaj złośliwego oprogramowania, które są zdolne do rozprzestrzeniania się samodzielnie i automatycznie, zazwyczaj przez przyłączanie się do innych plików lub programów. Mogą one powodować różnego rodzaju szkody, takie jak uszkodzenie danych, blokowanie systemu, wyświetlanie reklam itp.

  • Trojany to rodzaj złośliwego oprogramowania, który ukrywa się za pozornie niegroźnym plikiem lub programem, a po zainstalowaniu na komputerze, pozwala hakerowi na uzyskanie nieautoryzowanego dostępu do systemu.

  • Robaki to rodzaj złośliwego oprogramowania, który jest zdolny do rozprzestrzeniania się przez sieć i automatycznie replikuje się w innych komputerach.

  • Ransomeware to rodzaj złośliwego oprogramowania, które szyfruje pliki na komputerze użytkownika i żąda okupu za ich odblokowanie.

  • Adware to rodzaj oprogramowania, które wyświetla reklamy na komputerze użytkownika.

  • Spyware to rodzaj oprogramowania, które monitoruje działanie komputera i zbiera informacje o użytkowniku, takie jak historia przeglądania stron internetowych, hasła, dane osobowe itp.

Programy antywirusowe – Pobierz teraz: Zachowaj swoje urządzenia bezpieczne i chronione przed złośliwym oprogramowaniem. Pobierz teraz darmowy program antywirusowy i zacznij skanować swoje pliki już teraz.

Obniżenie kosztów IT – Zacznij oszczędzać już dziś! Skontaktuj się z nami i dowiedz się, jak możemy pomóc Ci obniżyć koszty IT w Twojej firmie. Zadzwoń lub napisz do nas, a nasi specjaliści przedstawią Ci nasze rozwiązania i pomogą wybrać najlepszą opcję dla Twojego biznesu.

Usługi informatyczne – Zadbaj o swoją firmę i zainwestuj w profesjonalne usługi informatyczne już dziś! Skontaktuj się z nami i dowiedz się, jak możemy pomóc Ci zwiększyć wydajność, optymalizować procesy biznesowe i zwiększyć bezpieczeństwo Twoich danych. Zadzwoń lub napisz do nas, a nasi specjaliści przedstawią Ci nasze rozwiązania i pomożą wybrać najlepszą opcję dla Twojego biznesu.

Obsługa informatyczna – Nie trać czasu na rozwiązywanie problemów związanych z IT! Zaufaj naszej obsłudze informatycznej i skup się na prowadzeniu swojego biznesu. Skontaktuj się z nami i dowiedz się, jak możemy pomóc Ci zwiększyć wydajność pracy, poprawić bezpieczeństwo Twoich danych oraz zapewnić ciągłość działania Twojej infrastruktury IT. Zadzwoń lub napisz do nas, a nasi doświadczeni specjaliści udzielą Ci niezbędnej pomocy i rozwiązania na miarę Twoich potrzeb.

Firmy informatyczne – Zaufaj profesjonalistom i zwiększ wydajność swojej firmy! Skontaktuj się z nami, jako firmą informatyczną, i dowiedz się, jak możemy Ci pomóc z optymalizacją procesów biznesowych, zwiększeniem bezpieczeństwa Twoich danych i zoptymalizowaniem kosztów IT. Zadzwoń lub napisz do nas, a nasi specjaliści przedstawią Ci nasze rozwiązania i pomożą wybrać najlepszą opcję dla Twojego biznesu. Razem możemy osiągnąć wiele więcej!

Kompleksowa obsługa IT – Sprawdź korzyści dla Twojej firmy

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892

Napisz teraz i poznaj szczegóły naszych usług informatycznych!

Skontaktuj się z naszym specjalistą lub zadzwoń +48 608 611 892

Dokładnie opisz swój problem. Im więcej szczegółów podasz, tym lepiej będziemy w stanie Ci pomóc!
Czytaj więcej

Administratorem danych osobowych jest Creative Comp Sp.zo.o z siedzibą w Warszawie, ul. Nowogrodzka 50/515, 00-695 Warszawa, który informuje, że Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez Creative Comp Sp.zo.o. w celu:

  1. odpowiedzi na zadane pytanie, podjęcia działań w celu realizacji umowy,
  2. przekazywania informacji o produktach i usługach oferowanych przez Creative Comp Sp.zo.o związanych z zadanym pytaniem,
  3. działania związanego z prowadzoną działalnością gospodarczą, dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzenia działalności oraz do wypełniania prawnie usprawiedliwionych celów Administratora, w tym sprzedaży i marketingu bezpośredniego.

Przysługuje Pani/ Panu prawo dostępu do przetwarzanych danych osobowych i ich poprawiania, usunięcia a także prawo żądania zaprzestania przetwarzania danych i wniesienia sprzeciwu na warunkach określonych prawem oraz wycofania udzielonej zgody w każdym momencie, przy czym cofnięcie uprzednio wyrażonej zgody nie wpłynie na legalność przetwarzania przed jej wycofaniem, a także wniesienia skargi do organu nadzorczego. Udostępnienie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania.