Jak sprawdzić czy przeglądarka internetowa jest zabezpieczona przed atakami

Jak sprawdzić czy przeglądarka internetowa jest zabezpieczona przed atakami

Aby sprawdzić, czy przeglądarka internetowa jest zabezpieczona przed atakami i nieścisłymi adresami URL, można wykonać następujące kroki:

  1. Sprawdź wersję przeglądarki – Upewnij się, że używasz najnowszej wersji przeglądarki internetowej. W większości przypadków najnowsza wersja przeglądarki zawiera poprawki bezpieczeństwa i inne ulepszenia.
  2. Włącz tryb prywatny – większość przeglądarek internetowych posiada tryb prywatny, który pozwala na przeglądanie stron internetowych bez zapisywania danych w pamięci podręcznej przeglądarki oraz historii przeglądanych stron. Tryb prywatny może być pomocny w zapobieganiu atakom typu phishing.
  3. Skorzystaj z rozszerzeń zabezpieczających – Wiele przeglądarek internetowych ma wbudowane lub dostępne do pobrania rozszerzenia zabezpieczające, które pomagają chronić przed niebezpiecznymi adresami URL i atakami. Przykłady takich rozszerzeń to np. AdBlock Plus, Ghostery czy NoScript.
  4. Sprawdź certyfikaty SSL – Przed wpisaniem poufnych danych na stronie internetowej, sprawdź czy strona używa certyfikatu SSL. W większości przeglądarek internetowych strony z certyfikatem SSL są oznaczane w pasku adresu ikoną zamka i słowami „Bezpieczne”.
  5. Zwróć uwagę na nieścisłości w adresie URL – Sprawdź, czy adres URL jest dokładny i nie zawiera literówek lub innych nieścisłości. Szczególną uwagę należy zwrócić na adresy z krótkimi lub dziwnymi końcówkami, takimi jak .biz czy .info, ponieważ takie końcówki mogą wskazywać na podejrzane strony.

Pamiętaj, że zawsze należy być ostrożnym podczas przeglądania stron internetowych i nie wpisywać poufnych danych, takich jak hasła czy dane karty kredytowej, na podejrzanych stronach.

Obniżenie kosztów IT – Chcesz obniżyć koszty IT? Skontaktuj się z nami już teraz, a nasi specjaliści pomogą Ci w znalezieniu najlepszych rozwiązań dla Twojej firmy!

Usługi informatyczne – Potrzebujesz profesjonalnych usług informatycznych dla swojej firmy? Skontaktuj się z nami i pozwól nam zadbać o Twoje IT, abyś mógł skupić się na rozwoju swojego biznesu!

Obsługa informatyczna – Potrzebujesz pomocy w zakresie obsługi informatycznej? Skontaktuj się z nami, a nasi doświadczeni specjaliści szybko i skutecznie rozwiążą każdy problem z Twoim sprzętem lub oprogramowaniem.

Firmy informatyczne -Poszukujesz najlepszej firmy informatycznej, która zadba o rozwój Twojego biznesu? Skontaktuj się z nami już dziś, a nasi eksperci pomogą Ci w realizacji Twoich celów IT i zapewnią Ci wsparcie na każdym etapie!

Kompleksowa obsługa IT – Sprawdź korzyści dla Twojej firmy

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892

Napisz teraz i poznaj szczegóły naszych usług informatycznych!

Skontaktuj się z naszym specjalistą lub zadzwoń +48 608 611 892

Dokładnie opisz swój problem. Im więcej szczegółów podasz, tym lepiej będziemy w stanie Ci pomóc!
Czytaj więcej

Administratorem danych osobowych jest Creative Comp Sp.zo.o z siedzibą w Warszawie, ul. Nowogrodzka 50/515, 00-695 Warszawa, który informuje, że Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez Creative Comp Sp.zo.o. w celu:

  1. odpowiedzi na zadane pytanie, podjęcia działań w celu realizacji umowy,
  2. przekazywania informacji o produktach i usługach oferowanych przez Creative Comp Sp.zo.o związanych z zadanym pytaniem,
  3. działania związanego z prowadzoną działalnością gospodarczą, dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzenia działalności oraz do wypełniania prawnie usprawiedliwionych celów Administratora, w tym sprzedaży i marketingu bezpośredniego.

Przysługuje Pani/ Panu prawo dostępu do przetwarzanych danych osobowych i ich poprawiania, usunięcia a także prawo żądania zaprzestania przetwarzania danych i wniesienia sprzeciwu na warunkach określonych prawem oraz wycofania udzielonej zgody w każdym momencie, przy czym cofnięcie uprzednio wyrażonej zgody nie wpłynie na legalność przetwarzania przed jej wycofaniem, a także wniesienia skargi do organu nadzorczego. Udostępnienie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania.