Dlaczego stosujemy archiwizację danych?

Dlaczego stosujemy archiwizację danych?

Archiwizacja danych jest stosowana, aby:

  1. Zapewnić bezpieczeństwo danych: Archiwizacja danych pozwala na utrwalenie i zabezpieczenie ważnych informacji przed utratą lub uszkodzeniem, takimi jak awarie systemów, wirusy lub inne incydenty.
  2. Zachować długoterminową wartość informacji: Archiwizacja danych pozwala na przechowywanie informacji przez długi czas, co jest ważne dla celów prawnych, historycznych lub naukowych.
  3. Umożliwić łatwy dostęp do informacji: Archiwizacja danych umożliwia łatwy dostęp do ważnych informacji, kiedy są one potrzebne, co pozwala na bardziej efektywne i skuteczne zarządzanie danymi.
  4. Oszczędzać miejsce i zasoby: Archiwizacja danych pozwala na usunięcie zbędnych lub nieaktualnych danych z głównego systemu i przechowywanie ich w formie zarchiwizowanej, co oszczędza miejsce i zasoby.
  5. Zgodność z przepisami prawnymi: W niektórych branżach i krajach istnieją przepisy prawne wymagające archiwizacji danych przez określony czas, aby zapewnić ich integralność i dostępność w razie potrzeby.

Podsumowując, archiwizacja danych jest ważnym elementem strategii bezpieczeństwa danych i umożliwia zachowanie ważnych informacji, zwiększenie efektywności i zgodność z przepisami prawnymi.

Archiwizacja i kopie zapasowe danych

Usługi informatyczne

Obsługa informatyczna

Firmy informatyczne

Kompleksowa obsługa IT – Sprawdź korzyści dla Twojej firmy

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892

Napisz teraz i poznaj szczegóły naszych usług informatycznych!

Skontaktuj się z naszym specjalistą lub zadzwoń +48 608 611 892

Dokładnie opisz swój problem. Im więcej szczegółów podasz, tym lepiej będziemy w stanie Ci pomóc!
Czytaj więcej

Administratorem danych osobowych jest Creative Comp Sp.zo.o z siedzibą w Warszawie, ul. Nowogrodzka 50/515, 00-695 Warszawa, który informuje, że Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez Creative Comp Sp.zo.o. w celu:

  1. odpowiedzi na zadane pytanie, podjęcia działań w celu realizacji umowy,
  2. przekazywania informacji o produktach i usługach oferowanych przez Creative Comp Sp.zo.o związanych z zadanym pytaniem,
  3. działania związanego z prowadzoną działalnością gospodarczą, dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzenia działalności oraz do wypełniania prawnie usprawiedliwionych celów Administratora, w tym sprzedaży i marketingu bezpośredniego.

Przysługuje Pani/ Panu prawo dostępu do przetwarzanych danych osobowych i ich poprawiania, usunięcia a także prawo żądania zaprzestania przetwarzania danych i wniesienia sprzeciwu na warunkach określonych prawem oraz wycofania udzielonej zgody w każdym momencie, przy czym cofnięcie uprzednio wyrażonej zgody nie wpłynie na legalność przetwarzania przed jej wycofaniem, a także wniesienia skargi do organu nadzorczego. Udostępnienie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania.