Czym różni się ERP od CRM?

Czym różni się ERP od CRM?

ERP (Enterprise Resource Planning) to typ oprogramowania biznesowego, który integruje różne funkcje i procesy biznesowe w jedną spójną platformę, w tym finanse, zarządzanie zasobami ludzkimi, zarządzanie produkcją, zarządzanie łańcuchem dostaw i zarządzanie relacjami z klientami. Celem ERP jest ujednolicenie i automatyzacja procesów biznesowych w całej organizacji.

CRM (Customer Relationship Management) to typ oprogramowania biznesowego, który jest stosowany w celu zarządzania relacjami z klientami. CRM zapewnia narzędzia do zarządzania informacjami o klientach, w tym ich kontaktami, historią zakupów, interakcjami i potrzebami. Celem CRM jest poprawa jakości i efektywności komunikacji z klientami, a także zwiększenie ich lojalności i zaangażowania.

W skrócie, ERP jest szerszym systemem zarządzania biznesem, który zawiera również funkcje CRM, podczas gdy CRM jest bardziej specjalistycznym narzędziem służącym do zarządzania relacjami z klientami.

Zarządzanie zasobami systemów informatycznych

Usługi informatyczne

Obsługa informatyczna

Firmy informatyczne

Kompleksowa obsługa IT – Sprawdź korzyści dla Twojej firmy

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892

Napisz teraz i poznaj szczegóły naszych usług informatycznych!

Skontaktuj się z naszym specjalistą lub zadzwoń +48 608 611 892

Dokładnie opisz swój problem. Im więcej szczegółów podasz, tym lepiej będziemy w stanie Ci pomóc!
Czytaj więcej

Administratorem danych osobowych jest Creative Comp Sp.zo.o z siedzibą w Warszawie, ul. Nowogrodzka 50/515, 00-695 Warszawa, który informuje, że Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez Creative Comp Sp.zo.o. w celu:

  1. odpowiedzi na zadane pytanie, podjęcia działań w celu realizacji umowy,
  2. przekazywania informacji o produktach i usługach oferowanych przez Creative Comp Sp.zo.o związanych z zadanym pytaniem,
  3. działania związanego z prowadzoną działalnością gospodarczą, dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzenia działalności oraz do wypełniania prawnie usprawiedliwionych celów Administratora, w tym sprzedaży i marketingu bezpośredniego.

Przysługuje Pani/ Panu prawo dostępu do przetwarzanych danych osobowych i ich poprawiania, usunięcia a także prawo żądania zaprzestania przetwarzania danych i wniesienia sprzeciwu na warunkach określonych prawem oraz wycofania udzielonej zgody w każdym momencie, przy czym cofnięcie uprzednio wyrażonej zgody nie wpłynie na legalność przetwarzania przed jej wycofaniem, a także wniesienia skargi do organu nadzorczego. Udostępnienie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania.