Jak sprawdzić wersję Microsoft SQL?

Jak sprawdzić wersję Microsoft SQL?

Aby sprawdzić wersję Microsoft SQL, należy postępować zgodnie z poniższymi krokami:

Krok 1: Otworzenie programu SQL Server Management Studio

Aby sprawdzić wersję Microsoft SQL, należy otworzyć program SQL Server Management Studio, który jest częścią pakietu SQL Server.

Krok 2: Zalogowanie się do serwera SQL

Po otwarciu programu SQL Server Management Studio, należy się zalogować do serwera SQL, którego wersja chcemy sprawdzić.

Krok 3: Wykonanie zapytania

Po zalogowaniu się do serwera SQL, należy otworzyć nowe okno zapytania. Następnie należy wprowadzić polecenie:

SELECT @@VERSION

Krok 4: Wykonanie zapytania

Po wprowadzeniu polecenia SELECT @@VERSION, należy uruchomić zapytanie, klikając przycisk „Execute”. Po wykonaniu zapytania, na ekranie pojawią się informacje o wersji Microsoft SQL.

Krok 5: Sprawdzenie informacji o wersji

Aby sprawdzić informacje o wersji Microsoft SQL, należy odnaleźć w wynikach zapytania linijkę, która zawiera informacje o wersji. Zwykle znajduje się ona na początku wyników zapytania i wygląda mniej więcej tak:

Microsoft SQL Server 2019 (RTM) – 15.0.2000.5 (X64)

Podsumowanie

Sprawdzenie wersji Microsoft SQL jest bardzo proste i wymaga jedynie wykonania kilku prostych kroków w programie SQL Server Management Studio. Dzięki tym informacjom będziesz mógł dokładnie określić, jaką wersję SQL posiadasz i czy potrzebujesz aktualizacji.

Wdrożenie SQL Server 2022

Jeśli chcesz skorzystać z nowoczesnego i wydajnego systemu zarządzania bazami danych, to warto zainwestować w Microsoft SQL Server 2022. Skontaktuj się z nami już dziś i dowiedz się więcej o naszych usługach w zakresie wdrożenia i konfiguracji SQL Servera 2022.

Zapewniamy kompleksowe usługi związane z wdrożeniem SQL Server 2022

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892

Napisz teraz i poznaj szczegóły naszych usług informatycznych!

Skontaktuj się z naszym specjalistą lub zadzwoń +48 608 611 892

Dokładnie opisz swój problem. Im więcej szczegółów podasz, tym lepiej będziemy w stanie Ci pomóc!
Czytaj więcej

Administratorem danych osobowych jest Creative Comp Sp.zo.o z siedzibą w Warszawie, ul. Nowogrodzka 50/515, 00-695 Warszawa, który informuje, że Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez Creative Comp Sp.zo.o. w celu:

  1. odpowiedzi na zadane pytanie, podjęcia działań w celu realizacji umowy,
  2. przekazywania informacji o produktach i usługach oferowanych przez Creative Comp Sp.zo.o związanych z zadanym pytaniem,
  3. działania związanego z prowadzoną działalnością gospodarczą, dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzenia działalności oraz do wypełniania prawnie usprawiedliwionych celów Administratora, w tym sprzedaży i marketingu bezpośredniego.

Przysługuje Pani/ Panu prawo dostępu do przetwarzanych danych osobowych i ich poprawiania, usunięcia a także prawo żądania zaprzestania przetwarzania danych i wniesienia sprzeciwu na warunkach określonych prawem oraz wycofania udzielonej zgody w każdym momencie, przy czym cofnięcie uprzednio wyrażonej zgody nie wpłynie na legalność przetwarzania przed jej wycofaniem, a także wniesienia skargi do organu nadzorczego. Udostępnienie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania.