Jak sprawdzić czy komputer jest zabezpieczony przed atakami typu ransomware i malware

Jak sprawdzić czy komputer jest zabezpieczony przed atakami typu ransomware i malware

Aby sprawdzić, czy komputer jest zabezpieczony przed atakami typu ransomware i malware, należy postępować zgodnie z poniższymi krokami:

 1. Sprawdź, czy komputer jest wyposażony w aktualne oprogramowanie antywirusowe i antyspyware. Te programy powinny być zawsze włączone i aktualizowane regularnie.
 2. Upewnij się, że system operacyjny i aplikacje są aktualne. Nieaktualne oprogramowanie może zawierać luki, które mogą być wykorzystane przez hakerów i osoby zajmujące się malware.
 3. Nie otwieraj załączników e-mail lub linków od nieznanych nadawców. Mogą one zawierać złośliwe oprogramowanie lub przekierowywać użytkownika na fałszywe strony internetowe.
 4. Nie pobieraj oprogramowania z nieznanych lub podejrzanych źródeł. Pobieraj tylko z oficjalnych stron internetowych.
 5. Ustaw mocne i unikalne hasła dla swoich kont. Hasła powinny zawierać kombinację dużych i małych liter, cyfr i symboli.
 6. Włącz dwuskładnikową weryfikację dla swoich kont, gdy jest to dostępne. Ta opcja zapewnia dodatkowe zabezpieczenie przed niepożądanymi atakami.
 7. Utwórz kopie zapasowe swoich ważnych plików na zewnętrznym dysku lub w chmurze. W razie ataku ransomware będziesz miał możliwość odzyskania utraconych danych.
 8. Używaj oprogramowania anty-ransomware, które chroni przed szyfrowaniem plików przez ransomware.

Jeśli masz wątpliwości co do bezpieczeństwa swojego komputera, skontaktuj się z producentem oprogramowania lub specjalistą ds. bezpieczeństwa.

Obniżenie kosztów IT – Zacznij oszczędzać już dziś! Skontaktuj się z nami i dowiedz się, jak możemy pomóc Ci obniżyć koszty IT w Twojej firmie. Zadzwoń lub napisz do nas, a nasi specjaliści przedstawią Ci nasze rozwiązania i pomogą wybrać najlepszą opcję dla Twojego biznesu.

Usługi informatyczne – Zadbaj o swoją firmę i zainwestuj w profesjonalne usługi informatyczne już dziś! Skontaktuj się z nami i dowiedz się, jak możemy pomóc Ci zwiększyć wydajność, optymalizować procesy biznesowe i zwiększyć bezpieczeństwo Twoich danych. Zadzwoń lub napisz do nas, a nasi specjaliści przedstawią Ci nasze rozwiązania i pomożą wybrać najlepszą opcję dla Twojego biznesu.

Obsługa informatyczna – Nie trać czasu na rozwiązywanie problemów związanych z IT! Zaufaj naszej obsłudze informatycznej i skup się na prowadzeniu swojego biznesu. Skontaktuj się z nami i dowiedz się, jak możemy pomóc Ci zwiększyć wydajność pracy, poprawić bezpieczeństwo Twoich danych oraz zapewnić ciągłość działania Twojej infrastruktury IT. Zadzwoń lub napisz do nas, a nasi doświadczeni specjaliści udzielą Ci niezbędnej pomocy i rozwiązania na miarę Twoich potrzeb.

Firmy informatyczne – Zaufaj profesjonalistom i zwiększ wydajność swojej firmy! Skontaktuj się z nami, jako firmą informatyczną, i dowiedz się, jak możemy Ci pomóc z optymalizacją procesów biznesowych, zwiększeniem bezpieczeństwa Twoich danych i zoptymalizowaniem kosztów IT. Zadzwoń lub napisz do nas, a nasi specjaliści przedstawią Ci nasze rozwiązania i pomożą wybrać najlepszą opcję dla Twojego biznesu. Razem możemy osiągnąć wiele więcej!

Kompleksowa obsługa IT – Sprawdź korzyści dla Twojej firmy

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892

Napisz teraz i poznaj szczegóły naszych usług informatycznych!

Skontaktuj się z naszym specjalistą lub zadzwoń +48 608 611 892

Dokładnie opisz swój problem. Im więcej szczegółów podasz, tym lepiej będziemy w stanie Ci pomóc!
Czytaj więcej

Administratorem danych osobowych jest Creative Comp Sp.zo.o z siedzibą w Warszawie, ul. Nowogrodzka 50/515, 00-695 Warszawa, który informuje, że Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez Creative Comp Sp.zo.o. w celu:

 1. odpowiedzi na zadane pytanie, podjęcia działań w celu realizacji umowy,
 2. przekazywania informacji o produktach i usługach oferowanych przez Creative Comp Sp.zo.o związanych z zadanym pytaniem,
 3. działania związanego z prowadzoną działalnością gospodarczą, dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzenia działalności oraz do wypełniania prawnie usprawiedliwionych celów Administratora, w tym sprzedaży i marketingu bezpośredniego.

Przysługuje Pani/ Panu prawo dostępu do przetwarzanych danych osobowych i ich poprawiania, usunięcia a także prawo żądania zaprzestania przetwarzania danych i wniesienia sprzeciwu na warunkach określonych prawem oraz wycofania udzielonej zgody w każdym momencie, przy czym cofnięcie uprzednio wyrażonej zgody nie wpłynie na legalność przetwarzania przed jej wycofaniem, a także wniesienia skargi do organu nadzorczego. Udostępnienie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania.