Z jakich 4 warstw składa się system komputerowy?

Z jakich 4 warstw składa się system komputerowy?

  1. Warstwa sprzętowa (Hardware): Odpowiada za fizyczne elementy komputera, takie jak płyta główna, procesor, pamięć RAM, dysk twardy, karty rozszerzeń itp.
  2. Warstwa systemowa (System Software): Zawiera oprogramowanie zarządzające sprzętem i udostępniające zasoby komputera dla oprogramowania aplikacyjnego, takie jak system operacyjny, sterowniki i narzędzia diagnostyczne.
  3. Warstwa aplikacyjna (Application Software): Zawiera oprogramowanie użytkowe, takie jak programy biurowe, gry, narzędzia graficzne i inne programy umożliwiające użytkownikowi wykonywanie określonych zadań.
  4. Warstwa danych (Data): Zawiera informacje, które są przechowywane, przetwarzane i wyświetlane przez oprogramowanie aplikacyjne i systemowe.

Zarządzanie zasobami systemów informatycznych

Usługi informatyczne

Obsługa informatyczna

Firmy informatyczne

Kompleksowa obsługa IT – Sprawdź korzyści dla Twojej firmy

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892

Napisz teraz i poznaj szczegóły naszych usług informatycznych!

Skontaktuj się z naszym specjalistą lub zadzwoń +48 608 611 892

Dokładnie opisz swój problem. Im więcej szczegółów podasz, tym lepiej będziemy w stanie Ci pomóc!
Czytaj więcej

Administratorem danych osobowych jest Creative Comp Sp.zo.o z siedzibą w Warszawie, ul. Nowogrodzka 50/515, 00-695 Warszawa, który informuje, że Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez Creative Comp Sp.zo.o. w celu:

  1. odpowiedzi na zadane pytanie, podjęcia działań w celu realizacji umowy,
  2. przekazywania informacji o produktach i usługach oferowanych przez Creative Comp Sp.zo.o związanych z zadanym pytaniem,
  3. działania związanego z prowadzoną działalnością gospodarczą, dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzenia działalności oraz do wypełniania prawnie usprawiedliwionych celów Administratora, w tym sprzedaży i marketingu bezpośredniego.

Przysługuje Pani/ Panu prawo dostępu do przetwarzanych danych osobowych i ich poprawiania, usunięcia a także prawo żądania zaprzestania przetwarzania danych i wniesienia sprzeciwu na warunkach określonych prawem oraz wycofania udzielonej zgody w każdym momencie, przy czym cofnięcie uprzednio wyrażonej zgody nie wpłynie na legalność przetwarzania przed jej wycofaniem, a także wniesienia skargi do organu nadzorczego. Udostępnienie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania.