Jak sprawdzić czy pamięć RAM działa prawidłowo

Jak sprawdzić czy pamięć RAM działa prawidłowo

Aby sprawdzić, czy pamięć RAM działa prawidłowo i nie ma uszkodzonych sektorów, można wykonać test pamięci RAM, korzystając z wbudowanego narzędzia systemowego lub oprogramowania innej firmy. Oto kroki, które należy wykonać:

  1. Uruchom wbudowane narzędzie diagnostyczne systemu – aby to zrobić, należy nacisnąć klawisz „Win” + „R” na klawiaturze, wpisać „mdsched.exe” i nacisnąć „Enter”. Następnie wybierz opcję „Restartuj teraz i sprawdź problemy z pamięcią” lub „Sprawdź problemy z pamięcią przy następnym uruchomieniu”.
  2. Użyj oprogramowania innej firmy – istnieje wiele narzędzi diagnostycznych do testowania pamięci RAM, które można pobrać z internetu. Należy upewnić się, że narzędzie pochodzi z zaufanego źródła.
  3. Wykonaj test pamięci RAM – podczas testu komputer automatycznie wykryje i naprawi ewentualne problemy z pamięcią RAM. Test może trwać od kilku minut do kilku godzin, w zależności od ilości pamięci RAM.
  4. Sprawdź wyniki testu – po zakończeniu testu system wyświetli raport, który informuje o ewentualnych problemach z pamięcią RAM. Jeśli test wykrył problemy, należy wymienić uszkodzone moduły RAM.

Ważne jest regularne wykonywanie testów pamięci RAM, aby zapewnić stabilną i niezawodną pracę komputera.

Obniżenie kosztów IT – Chcesz obniżyć koszty IT? Skontaktuj się z nami już teraz, a nasi specjaliści pomogą Ci w znalezieniu najlepszych rozwiązań dla Twojej firmy!

Usługi informatyczne – Potrzebujesz profesjonalnych usług informatycznych dla swojej firmy? Skontaktuj się z nami i pozwól nam zadbać o Twoje IT, abyś mógł skupić się na rozwoju swojego biznesu!

Obsługa informatyczna – Potrzebujesz pomocy w zakresie obsługi informatycznej? Skontaktuj się z nami, a nasi doświadczeni specjaliści szybko i skutecznie rozwiążą każdy problem z Twoim sprzętem lub oprogramowaniem.

Firmy informatyczne -Poszukujesz najlepszej firmy informatycznej, która zadba o rozwój Twojego biznesu? Skontaktuj się z nami już dziś, a nasi eksperci pomogą Ci w realizacji Twoich celów IT i zapewnią Ci wsparcie na każdym etapie!

Kompleksowa obsługa IT – Sprawdź korzyści dla Twojej firmy

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892

Napisz teraz i poznaj szczegóły naszych usług informatycznych!

Skontaktuj się z naszym specjalistą lub zadzwoń +48 608 611 892

Dokładnie opisz swój problem. Im więcej szczegółów podasz, tym lepiej będziemy w stanie Ci pomóc!
Czytaj więcej

Administratorem danych osobowych jest Creative Comp Sp.zo.o z siedzibą w Warszawie, ul. Nowogrodzka 50/515, 00-695 Warszawa, który informuje, że Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez Creative Comp Sp.zo.o. w celu:

  1. odpowiedzi na zadane pytanie, podjęcia działań w celu realizacji umowy,
  2. przekazywania informacji o produktach i usługach oferowanych przez Creative Comp Sp.zo.o związanych z zadanym pytaniem,
  3. działania związanego z prowadzoną działalnością gospodarczą, dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzenia działalności oraz do wypełniania prawnie usprawiedliwionych celów Administratora, w tym sprzedaży i marketingu bezpośredniego.

Przysługuje Pani/ Panu prawo dostępu do przetwarzanych danych osobowych i ich poprawiania, usunięcia a także prawo żądania zaprzestania przetwarzania danych i wniesienia sprzeciwu na warunkach określonych prawem oraz wycofania udzielonej zgody w każdym momencie, przy czym cofnięcie uprzednio wyrażonej zgody nie wpłynie na legalność przetwarzania przed jej wycofaniem, a także wniesienia skargi do organu nadzorczego. Udostępnienie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania.