Na czym polega outsourcing usług informatycznych?

Na czym polega outsourcing usług informatycznych?

Outsourcing usług informatycznych polega na zleceniu przez przedsiębiorstwo zewnętrznej firmie świadczenia usług informatycznych, takich jak np. opieka nad systemami informatycznymi, rozwój oprogramowania, czy też dostarczanie usług hostingowych. Celem outsourcingu jest przekazanie części lub całości obowiązków informatycznych na zewnątrz, aby skupić się na głównych działaniach biznesowych.

Zalety outsourcingu IT to:

  1. Oszczędność kosztów – outsourcing pozwala na redukcję kosztów związanych z utrzymaniem wewnętrznego działu IT.
  2. Dostęp do specjalistycznej wiedzy – zewnętrzne firmy outsourcingowe zatrudniają specjalistów z różnych dziedzin IT.
  3. Skupienie się na kluczowych działaniach biznesowych – outsourcing pozwala przedsiębiorstwu skupić się na swoich kluczowych działaniach biznesowych, zamiast zajmować się sprawami informatycznymi.
  4. Elastyczność – outsourcing umożliwia dostosowywanie usług informatycznych do potrzeb biznesowych i zmieniającej się sytuacji rynkowej.
  5. Dostęp do nowoczesnych technologii – zewnętrzne firmy outsourcingowe często inwestują w najnowsze technologie, co pozwala na dostęp do nowoczesnych rozwiązań informatycznych.

Outsourcing IT

Kompleksowa obsługa IT – Sprawdź korzyści dla Twojej firmy

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892

Napisz teraz i poznaj szczegóły naszych usług informatycznych!

Skontaktuj się z naszym specjalistą lub zadzwoń +48 608 611 892

Dokładnie opisz swój problem. Im więcej szczegółów podasz, tym lepiej będziemy w stanie Ci pomóc!
Czytaj więcej

Administratorem danych osobowych jest Creative Comp Sp.zo.o z siedzibą w Warszawie, ul. Nowogrodzka 50/515, 00-695 Warszawa, który informuje, że Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez Creative Comp Sp.zo.o. w celu:

  1. odpowiedzi na zadane pytanie, podjęcia działań w celu realizacji umowy,
  2. przekazywania informacji o produktach i usługach oferowanych przez Creative Comp Sp.zo.o związanych z zadanym pytaniem,
  3. działania związanego z prowadzoną działalnością gospodarczą, dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzenia działalności oraz do wypełniania prawnie usprawiedliwionych celów Administratora, w tym sprzedaży i marketingu bezpośredniego.

Przysługuje Pani/ Panu prawo dostępu do przetwarzanych danych osobowych i ich poprawiania, usunięcia a także prawo żądania zaprzestania przetwarzania danych i wniesienia sprzeciwu na warunkach określonych prawem oraz wycofania udzielonej zgody w każdym momencie, przy czym cofnięcie uprzednio wyrażonej zgody nie wpłynie na legalność przetwarzania przed jej wycofaniem, a także wniesienia skargi do organu nadzorczego. Udostępnienie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania.