Jak zrobić kopię zapasową pliku?

Jak zrobić kopię zapasową pliku?

Aby wykonać kopię zapasową pliku, należy:

 1. Wybrać plik lub pliki, które chcesz zabezpieczyć.
 2. Wybrać nośnik do zapisywania kopii zapasowej. Może to być dysk twardy zewnętrzny, dysk USB, płyta CD/DVD, serwer zewnętrzny lub chmura.
 3. Skopiować plik (lub pliki) na wybrany nośnik.

Jeśli chcesz automatyzować proces tworzenia kopii zapasowych, możesz skorzystać z narzędzi do tworzenia kopii zapasowych, takich jak narzędzia systemowe lub oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych, które pozwala na ustawienie harmonogramów, automatycznego tworzenia kopii zapasowych i innych opcji.

Oto kilka popularnych oprogramowań do tworzenia kopii zapasowych:

 1. Acronis True Image: Profesjonalne oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych, które oferuje szerokie możliwości tworzenia kopii zapasowych systemu, plików i dysków. Obejmuje funkcje takie jak backup na żywo, tworzenie obrazów dysku i klonowanie dysków.
 2. EaseUS Todo Backup: Proste w obsłudze oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych, które umożliwia tworzenie kopii zapasowych systemu, plików i dysków. Oferuje również opcję tworzenia kopii zapasowych w chmurze.
 3. AOMEI Backupper: Darmowe oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych, które oferuje funkcje takie jak tworzenie kopii zapasowych systemu, plików i dysków. Obejmuje również opcje tworzenia kopii zapasowych na zewnętrznych dyskach twardych, płytach CD/DVD i innych nośnikach.
 4. Norton Ghost: Oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych, które oferuje funkcje takie jak tworzenie obrazów dysku i klonowanie dysków. Zawiera również narzędzia do przywracania systemu i plików.
 5. Macrium Reflect: Oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych, które oferuje funkcje takie jak tworzenie kopii zapasowych systemu i plików, a także narzędzia do klonowania dysków i tworzenia obrazów dysku.
 6. Cobian Backup: Darmowe oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych, które oferuje funkcje takie jak tworzenie kopii zapasowych plików i folderów na dysku lokalnym, dysku zewnętrznym lub serwerze.
 7. Windows Backup and Restore (wbudowane w system Windows): Wbudowane oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych w systemie Windows, które umożliwia tworzenie kopii zapasowych plików, folderów i systemu operacyjnego.
 8. Time Machine to oprogramowanie do kopii zapasowych, specjalnie zaprojektowane dla systemów operacyjnych Mac OS. Umożliwia tworzenie kopii zapasowych plików i folderów, a także odtwarzanie ich w razie potrzeby.
 9. Clonezilla to darmowe oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych i klonowania dysków twardych. Obsługuje wiele systemów operacyjnych, w tym Windows, Linux i Mac OS.
 10. Redo Backup and Recovery to inny darmowy program do tworzenia kopii zapasowych. Jest łatwy w użyciu i pozwala na tworzenie obrazów dysku twardego i innych nośników danych, a także ich odtwarzanie.

Należy wybrać oprogramowanie, które najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i wymaganiom.

Archiwizacja i kopie zapasowe danych

Usługi informatyczne

Obsługa informatyczna

Firmy informatyczne

Kompleksowa obsługa IT – Sprawdź korzyści dla Twojej firmy

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892

Napisz teraz i poznaj szczegóły naszych usług informatycznych!

Skontaktuj się z naszym specjalistą lub zadzwoń +48 608 611 892

Dokładnie opisz swój problem. Im więcej szczegółów podasz, tym lepiej będziemy w stanie Ci pomóc!
Czytaj więcej

Administratorem danych osobowych jest Creative Comp Sp.zo.o z siedzibą w Warszawie, ul. Nowogrodzka 50/515, 00-695 Warszawa, który informuje, że Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez Creative Comp Sp.zo.o. w celu:

 1. odpowiedzi na zadane pytanie, podjęcia działań w celu realizacji umowy,
 2. przekazywania informacji o produktach i usługach oferowanych przez Creative Comp Sp.zo.o związanych z zadanym pytaniem,
 3. działania związanego z prowadzoną działalnością gospodarczą, dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzenia działalności oraz do wypełniania prawnie usprawiedliwionych celów Administratora, w tym sprzedaży i marketingu bezpośredniego.

Przysługuje Pani/ Panu prawo dostępu do przetwarzanych danych osobowych i ich poprawiania, usunięcia a także prawo żądania zaprzestania przetwarzania danych i wniesienia sprzeciwu na warunkach określonych prawem oraz wycofania udzielonej zgody w każdym momencie, przy czym cofnięcie uprzednio wyrażonej zgody nie wpłynie na legalność przetwarzania przed jej wycofaniem, a także wniesienia skargi do organu nadzorczego. Udostępnienie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania.