Jak sprawdzić czy komputer jest chroniony przed atakami typu phishing i hakerstwo

Jak sprawdzić czy komputer jest chroniony przed atakami typu phishing i hakerstwo

Aby sprawdzić, czy komputer jest chroniony przed atakami typu phishing i hakerstwo, można postępować zgodnie z poniższymi krokami:

 1. Sprawdź, czy komputer jest wyposażony w aktualne oprogramowanie antywirusowe i antyspyware. Te programy powinny być zawsze włączone i aktualizowane regularnie.
 2. Sprawdź, czy system operacyjny i aplikacje są aktualne. Nieaktualne oprogramowanie może zawierać luki, które mogą być wykorzystane przez hakerów i osoby zajmujące się phishingiem.
 3. Upewnij się, że system operacyjny i aplikacje są pobierane tylko ze sprawdzonych źródeł. Nie pobieraj oprogramowania z nieznanych lub podejrzanych źródeł.
 4. Zainstaluj oprogramowanie do przeglądania sieci Tor lub inny program VPN, aby zachować prywatność podczas przeglądania internetu. Oprogramowanie VPN może chronić użytkownika przed niepożądanymi atakami.
 5. Nie podawaj swoich danych logowania do kont bankowych, mediów społecznościowych lub innych ważnych usług na stronach, które nie są oficjalnymi witrynami tych usług. Sprawdź, czy strona, na której podajesz swoje dane, jest bezpieczna, poprzez upewnienie się, że adres strony zaczyna się od „https” zamiast „http” i czy jest na niej ikona kłódki.
 6. Nie otwieraj załączników e-mail lub linków od nieznanych nadawców. Mogą one zawierać złośliwe oprogramowanie lub przekierowywać użytkownika na fałszywe strony internetowe.
 7. Ustaw mocne i unikalne hasła dla swoich kont. Hasła powinny zawierać kombinację dużych i małych liter, cyfr i symboli.
 8. Włącz dwuskładnikową weryfikację dla swoich kont, gdy jest to dostępne. Ta opcja zapewnia dodatkowe zabezpieczenie przed niepożądanymi atakami.

Jeśli masz wątpliwości co do bezpieczeństwa swojego komputera, skontaktuj się z producentem oprogramowania lub specjalistą ds. bezpieczeństwa.

Programy antywirusowe – Pobierz teraz: Zachowaj swoje urządzenia bezpieczne i chronione przed złośliwym oprogramowaniem. Pobierz teraz darmowy program antywirusowy i zacznij skanować swoje pliki już teraz.

Obniżenie kosztów IT – Zacznij oszczędzać już dziś! Skontaktuj się z nami i dowiedz się, jak możemy pomóc Ci obniżyć koszty IT w Twojej firmie. Zadzwoń lub napisz do nas, a nasi specjaliści przedstawią Ci nasze rozwiązania i pomogą wybrać najlepszą opcję dla Twojego biznesu.

Usługi informatyczne – Zadbaj o swoją firmę i zainwestuj w profesjonalne usługi informatyczne już dziś! Skontaktuj się z nami i dowiedz się, jak możemy pomóc Ci zwiększyć wydajność, optymalizować procesy biznesowe i zwiększyć bezpieczeństwo Twoich danych. Zadzwoń lub napisz do nas, a nasi specjaliści przedstawią Ci nasze rozwiązania i pomożą wybrać najlepszą opcję dla Twojego biznesu.

Obsługa informatyczna – Nie trać czasu na rozwiązywanie problemów związanych z IT! Zaufaj naszej obsłudze informatycznej i skup się na prowadzeniu swojego biznesu. Skontaktuj się z nami i dowiedz się, jak możemy pomóc Ci zwiększyć wydajność pracy, poprawić bezpieczeństwo Twoich danych oraz zapewnić ciągłość działania Twojej infrastruktury IT. Zadzwoń lub napisz do nas, a nasi doświadczeni specjaliści udzielą Ci niezbędnej pomocy i rozwiązania na miarę Twoich potrzeb.

Firmy informatyczne – Zaufaj profesjonalistom i zwiększ wydajność swojej firmy! Skontaktuj się z nami, jako firmą informatyczną, i dowiedz się, jak możemy Ci pomóc z optymalizacją procesów biznesowych, zwiększeniem bezpieczeństwa Twoich danych i zoptymalizowaniem kosztów IT. Zadzwoń lub napisz do nas, a nasi specjaliści przedstawią Ci nasze rozwiązania i pomożą wybrać najlepszą opcję dla Twojego biznesu. Razem możemy osiągnąć wiele więcej!

Kompleksowa obsługa IT – Sprawdź korzyści dla Twojej firmy

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892

Napisz teraz i poznaj szczegóły naszych usług informatycznych!

Skontaktuj się z naszym specjalistą lub zadzwoń +48 608 611 892

Dokładnie opisz swój problem. Im więcej szczegółów podasz, tym lepiej będziemy w stanie Ci pomóc!
Czytaj więcej

Administratorem danych osobowych jest Creative Comp Sp.zo.o z siedzibą w Warszawie, ul. Nowogrodzka 50/515, 00-695 Warszawa, który informuje, że Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez Creative Comp Sp.zo.o. w celu:

 1. odpowiedzi na zadane pytanie, podjęcia działań w celu realizacji umowy,
 2. przekazywania informacji o produktach i usługach oferowanych przez Creative Comp Sp.zo.o związanych z zadanym pytaniem,
 3. działania związanego z prowadzoną działalnością gospodarczą, dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzenia działalności oraz do wypełniania prawnie usprawiedliwionych celów Administratora, w tym sprzedaży i marketingu bezpośredniego.

Przysługuje Pani/ Panu prawo dostępu do przetwarzanych danych osobowych i ich poprawiania, usunięcia a także prawo żądania zaprzestania przetwarzania danych i wniesienia sprzeciwu na warunkach określonych prawem oraz wycofania udzielonej zgody w każdym momencie, przy czym cofnięcie uprzednio wyrażonej zgody nie wpłynie na legalność przetwarzania przed jej wycofaniem, a także wniesienia skargi do organu nadzorczego. Udostępnienie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania.