Tracert / tracerout

Tracert / tracerout

Traceroute (lub tracerout) to polecenie diagnostyczne stosowane w sieciach komputerowych, które pozwala na śledzenie trasy pakietów danych od źródła do celu, identyfikację pośrednich routerów i mierzenie opóźnień.

Aby wykonać traceroute, należy otworzyć wiersz poleceń (lub terminal) na swoim komputerze i wpisać polecenie „tracert” na platformie Windows lub „traceroute” na platformie Linux lub macOS, po którym podajemy adres IP lub nazwę domenową celu, np:

tracert www.google.com

lub

traceroute www.google.com

Po wykonaniu polecenia, system rozpocznie wysyłanie specjalnych pakietów do celu, które będą przepuszczane przez pośrednie routery. Każdy router, przez który przechodzi pakiet, zwraca informacje o swoim adresie IP, czasie przetwarzania pakietu i przesyłaniu go dalej. W ten sposób traceroute tworzy listę routerów, które pakiet musi przejść, aby dotrzeć do celu.

Wyjście z traceroute przedstawia wyniki w formie listy adresów IP i nazw routerów, z którymi pakiet musi się komunikować, oraz czasu, który jest wymagany do przetworzenia pakietu na każdym routerze. Dzięki tym informacjom administrator sieci może zidentyfikować wąskie gardła w sieci, takie jak przeciążone lub awaryjne routery, które mogą powodować opóźnienia w przesyłaniu danych.

Zapraszamy poniżej do zapoznania się z naszą ofertą na kompleksową opiekę informatyczną oraz do przeczytania innych artykułów na naszej stronie. Dzięki naszym usługom zyskasz pewność, że Twój system informatyczny działa sprawnie i bezpiecznie, a Ty możesz skupić się na prowadzeniu swojego biznesu.

Obniżenie kosztów IT

Usługi informatyczne

Obsługa informatyczna

Firmy informatyczne

Kompleksowa obsługa IT – Sprawdź korzyści dla Twojej firmy

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892

Napisz teraz i poznaj szczegóły naszych usług informatycznych!

Skontaktuj się z naszym specjalistą lub zadzwoń +48 608 611 892

Dokładnie opisz swój problem. Im więcej szczegółów podasz, tym lepiej będziemy w stanie Ci pomóc!
Czytaj więcej

Administratorem danych osobowych jest Creative Comp Sp.zo.o z siedzibą w Warszawie, ul. Nowogrodzka 50/515, 00-695 Warszawa, który informuje, że Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez Creative Comp Sp.zo.o. w celu:

  1. odpowiedzi na zadane pytanie, podjęcia działań w celu realizacji umowy,
  2. przekazywania informacji o produktach i usługach oferowanych przez Creative Comp Sp.zo.o związanych z zadanym pytaniem,
  3. działania związanego z prowadzoną działalnością gospodarczą, dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzenia działalności oraz do wypełniania prawnie usprawiedliwionych celów Administratora, w tym sprzedaży i marketingu bezpośredniego.

Przysługuje Pani/ Panu prawo dostępu do przetwarzanych danych osobowych i ich poprawiania, usunięcia a także prawo żądania zaprzestania przetwarzania danych i wniesienia sprzeciwu na warunkach określonych prawem oraz wycofania udzielonej zgody w każdym momencie, przy czym cofnięcie uprzednio wyrażonej zgody nie wpłynie na legalność przetwarzania przed jej wycofaniem, a także wniesienia skargi do organu nadzorczego. Udostępnienie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania.