Co to jest Domena

Co to jest Domena

Domena to pojęcie związane z systemem nazw w sieciach komputerowych, które pozwala na identyfikację i odnalezienie komputerów, serwerów i innych urządzeń w sieci. Domeny składają się z nazw hostów i adresów IP, które są przypisane do danego komputera lub serwera.

Domena jest hierarchicznym systemem nazw, który składa się z wielu poziomów nazw. Najwyższym poziomem jest domena najwyższego poziomu (TLD), np. .com, .org, .edu. Kolejne poziomy to domeny drugiego poziomu, np. example.com, a następnie kolejne poziomy, takie jak subdomeny, np. www.example.com.

Domeny służą do identyfikacji i przypisania unikatowych nazw do komputerów, serwerów, usług i innych zasobów w sieci. Domeny umożliwiają również łatwe nawigowanie i przeglądanie zasobów w sieci oraz pozwalają na łatwiejsze zarządzanie i administrowanie siecią.

Obniżenie kosztów IT

Usługi informatyczne

Obsługa informatyczna

Firmy informatyczne

Kompleksowa obsługa IT – Sprawdź korzyści dla Twojej firmy

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892

Napisz teraz i poznaj szczegóły naszych usług informatycznych!

Skontaktuj się z naszym specjalistą lub zadzwoń +48 608 611 892

Dokładnie opisz swój problem. Im więcej szczegółów podasz, tym lepiej będziemy w stanie Ci pomóc!
Czytaj więcej

Administratorem danych osobowych jest Creative Comp Sp.zo.o z siedzibą w Warszawie, ul. Nowogrodzka 50/515, 00-695 Warszawa, który informuje, że Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez Creative Comp Sp.zo.o. w celu:

  1. odpowiedzi na zadane pytanie, podjęcia działań w celu realizacji umowy,
  2. przekazywania informacji o produktach i usługach oferowanych przez Creative Comp Sp.zo.o związanych z zadanym pytaniem,
  3. działania związanego z prowadzoną działalnością gospodarczą, dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzenia działalności oraz do wypełniania prawnie usprawiedliwionych celów Administratora, w tym sprzedaży i marketingu bezpośredniego.

Przysługuje Pani/ Panu prawo dostępu do przetwarzanych danych osobowych i ich poprawiania, usunięcia a także prawo żądania zaprzestania przetwarzania danych i wniesienia sprzeciwu na warunkach określonych prawem oraz wycofania udzielonej zgody w każdym momencie, przy czym cofnięcie uprzednio wyrażonej zgody nie wpłynie na legalność przetwarzania przed jej wycofaniem, a także wniesienia skargi do organu nadzorczego. Udostępnienie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania.