Kim jest administrator i jakie ma uprawnienia?

Kim jest administrator i jakie ma uprawnienia?

Administrator to osoba, która odpowiada za zarządzanie i utrzymanie systemów informatycznych, sieci i baz danych w organizacji. Ma szerokie uprawnienia, w tym:

  1. Zarządzanie użytkownikami i hasłami: Administrator może tworzyć i usuwać użytkowników, zmieniać hasła i uprawnienia.
  2. Instalowanie i aktualizowanie oprogramowania: Administrator może instalować i aktualizować oprogramowanie oraz system operacyjny na komputerach w organizacji.
  3. Zarządzanie siecią: Administrator może zarządzać siecią, w tym konfigurować routery i przełączniki, a także zapewniać bezpieczeństwo sieci.
  4. Zarządzanie bazą danych: Administrator może zarządzać bazami danych, w tym tworzyć i usuwać tabele, a także kontrolować dostęp do danych.
  5. Kontrola dostępu: Administrator może kontrolować dostęp do plików i folderów na serwerze, aby zapewnić bezpieczeństwo danych.

Uprawnienia administratora zależą od jego roli i obowiązków w organizacji, ale zazwyczaj mają one kluczowe znaczenie dla utrzymania sprawności i bezpieczeństwa systemów informatycznych.

‍Administracja systemami informatycznymi‍

Kompleksowa obsługa IT – Sprawdź korzyści dla Twojej firmy

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892

Napisz teraz i poznaj szczegóły naszych usług informatycznych!

Skontaktuj się z naszym specjalistą lub zadzwoń +48 608 611 892

Dokładnie opisz swój problem. Im więcej szczegółów podasz, tym lepiej będziemy w stanie Ci pomóc!
Czytaj więcej

Administratorem danych osobowych jest Creative Comp Sp.zo.o z siedzibą w Warszawie, ul. Nowogrodzka 50/515, 00-695 Warszawa, który informuje, że Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez Creative Comp Sp.zo.o. w celu:

  1. odpowiedzi na zadane pytanie, podjęcia działań w celu realizacji umowy,
  2. przekazywania informacji o produktach i usługach oferowanych przez Creative Comp Sp.zo.o związanych z zadanym pytaniem,
  3. działania związanego z prowadzoną działalnością gospodarczą, dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzenia działalności oraz do wypełniania prawnie usprawiedliwionych celów Administratora, w tym sprzedaży i marketingu bezpośredniego.

Przysługuje Pani/ Panu prawo dostępu do przetwarzanych danych osobowych i ich poprawiania, usunięcia a także prawo żądania zaprzestania przetwarzania danych i wniesienia sprzeciwu na warunkach określonych prawem oraz wycofania udzielonej zgody w każdym momencie, przy czym cofnięcie uprzednio wyrażonej zgody nie wpłynie na legalność przetwarzania przed jej wycofaniem, a także wniesienia skargi do organu nadzorczego. Udostępnienie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania.