Fakturownia - prosty program do faktur online

Fakturownia – prosty program do faktur online

Potrzebujesz w firmie prosty program do faktur online? Sprawdź Fakturowanie.pl aplikację, która jest bezpieczna, łatwa w obsłudze i dysponuje wszystkimi funkcjami potrzebnymi w codziennej pracy.

Jaki program do faktur wybrać? Oczywiście wygodny w obsłudze, ze wszystkimi funkcjami, których potrzebuje księgowy lub właściciel firmy, dobrze zaprojektowany, aby praca z nim nie była męczarnią.

Taką aplikacją jest Fakturownia.pl czyli narzędzie nie tylko do wystawiania faktur online (oraz innych dokumentów księgowych), zaprojektowane z myślą o maksymalnej wygodzie użytkowników - przede wszystkim małych i średnich przedsiębiorstw oraz jednoosobowych działalności gospodarczych.

Fakturownia - 6 faktów, które warto wiedzieć o tym programie

Na rynku znajdziesz mniej lub bardziej skomplikowane programy do fakturowania czy też prowadzenia księgowości online. Wiele aplikacji jest bardzo podobnych, a o ich jakości (lub mniejszej przydatności) przesądzają konkretne cechy.

Co sprawia, że Fakturownia jest ciekawym narzędziem do wypróbowania? Oto cechy, na które warto zwrócić uwagę.

 1. Przejrzysty interfejs i intuicyjna obsługa - firma podkreśla, że aplikacja została zaprojektowana ergonomicznie, z myślą o naturalnych zachowaniach użytkownika. Np. możesz bardzo szybko wybrać w ustawieniach konta dokumenty, z których najczęściej korzystasz i uzyskać szybki dostęp po dodaniu ich do panelu zarządzania.

W Fakturowni dostępna jest wygodna aplikacja mobilna, która sprawia, że zawsze masz kontrolę nad biurem i księgowością.

 1. Maksymalna automatyzacja wystawiania i wysyłki faktur - to oszczędność czasu i mniejsze ryzyko pomyłki.

Dane wprowadzisz ręcznie lub wybierzesz z listy wcześniej dodanych klientów - system sam zapamięta każdego wprowadzonego kontrahenta. Możesz również korzystać z gotowych baz klientów i produktów po wprowadzeniu danych do aplikacji.

Program zintegrujesz z popularnymi szybkimi płatnościami (PayU, dotPay - na dokumencie umieścisz link prowadzący do opłaty). Faktury wyślesz pocztą elektroniczną z poziomu programu bez korzystania z poczty elektronicznej.

 1. Funkcje niezbędne do prowadzenia księgowości - automatyczne uzupełnienie danych kontrahenta, brak limitów (w wersji bezpłatnej wystawisz do 3 faktur), możliwość edytowania dokumentów księgowych, opcję wystawienia dowolnych dokumentów od klasycznych faktur, przez faktury elektroniczne po faktury ustrukturyzowane (teraz dobrowolne, a od 2024 roku obowiązkowe) oraz inne (np. rachunki, proformy, zaliczkowe).
 1. Masowa wysyłka dokumentów - aplikacja umożliwia wystawianie podobnych faktur, zapamięta dane kontrahentów, automatycznie wygeneruje kolejne numery dokumentów. W Fakturowni możesz wystawić ponad 20 różnych dokumentów.
 1. Opcja wystawienia faktury w jednym z 29 języków i dowolnej walucie.
 1. Fakturownia to program do fakturowania z magazynem z m.in. rezerwacją produktów, zamówieniem, przyjęciem i wydawaniem towarów oraz inwentaryzacją i przygotowaniem raportów magazynowych.

Fakturownia - program do faktur i fakturowanie online

Część funkcji - np. magazyn, własna domena, panel dla klientów - dostępna jest tylko w wyższych planach, jednak najczęściej wykorzystywane narzędzia związane z wystawianiem faktur i ich obsługą, dostępne są we wszystkich subskrypcjach.

To nie wszystko. Nawet korzystając z bezpłatnego planu, możesz zintegrować Fakturownia.pl ze sklepem internetowym oraz CRM Sugester, wystawiać faktury w dowolnym języku oraz mieć dostęp do szerokiego zakresu usług związanych z obsługą dokumentów księgowych.

Nie musisz obawiać się o bezpieczeństwo poufnych danych, np. klientów. Przechowywane są w chmurze i przetwarzane zgodnie z wymogami RODO.

Program łatwo zintegrujesz z innymi aplikacjami. Służy do tego Fakturownia API (szczegóły na https://github.com/fakturownia/api).

Jeżeli potrzebujesz pomocy technicznej, to przejrzyj bazę wiedzy na stronie Fakturownia.pl, skorzystaj z czatu online, wyślij pytania za pośrednictwem formularza online lub zadzwoń (Fakturownia kontakt: +48 22 599 4019, godz. 9-17 od poniedziałku do piątku).

Chcesz się przekonać czy Fakturowania to program do faktur online dla Ciebie? Sprawdź jak działa - przez 30 dni skorzystasz z aplikacji za darmo.

Jak wystawić fakturę w Fakturowni?

Skoro Fakturownia to prosty program do wystawiania faktur, spójrz jak w praktyce wygląda przygotowanie dokumentu:

 1. Fakturę w Fakturowni wystawisz klikając na niebieski przycisk +Faktura.
 2. W polu nabywca wprowadź nazwę klientaręcznie lub wybierz z listy zapisanych wcześniej kontrahentów.
 3. Podobnie zrób ze wszystkimi pozycjami na fakturze, które możesz wypełnić: nazwą towaru/usługi, ilością, ceną netto, podatkiem VAT czy też ew. rabatem.
 4. Wybierz rodzaj i termin płatności, zmianę statusu płatności (opłacona, częściowo opłacona, wysłana) oraz wprowadź walutę i jeden z 29 języków.
 5. Kliknij niebieski przycisk Zapisz - system wygeneruje fakturę.
 6. Gotowy dokument wydrukuj, wyślij mailem, eksportuj, edytuj lub usuń.

Polecam Fakturownia.pl - prosty program do fakturowania online

Fakturownia i integracja z KSeF

Fakturownia przygotowuje się na rewolucję, która już się rozpoczęła - wprowadzenie faktur ustrukturyzowanych i Krajowego Systemu e-Faktur. KSeF jest teraz dobrowolny, ale od 2024 roku stanie się obowiązkowy dla wszystkich przedsiębiorców.

Aplikacja jest już zintegrowana z KSeF. W łatwy sposób wyeksportujesz dokument przygotowany w Fakturowni do formatu ustrukturyzowanego KSeF XML.

Aby przeprowadzić integrację z KSeF wejdź w Ustawienia, a następnie →Aplikacje →Krajowy System e-Faktur →Aktywuj.

Teraz pozostaje kliknąć w zakładkę Przychody i stworzyć fakturę. Na liście faktur zaznacz dokumenty, które chcesz wyeksportować, kliknij Eksport/Wydruki i wybierz opcję KSeF XML.  Pobrany dokument dodaj na oficjalnej stronie Krajowego Systemu e-Faktur.

Do korzystania z integracji potrzebujesz Profilu Zaufanego, podpisu kwalifikowanego lub pieczęci kwalifikowanej.

Fakturownia pracuje nad rozwinięciem podstawowej wersji integracji i możliwości przesyłania faktur do KSeF bezpośrednio z aplikacji.

Mobilne fakturowanie online z Fakturownia.pl

Aplikację mobilne Fakturowni pobierzesz z AppStore i Google Play. Dzięki rozwiązaniom na smartfona czy tablet możesz szybko wystawić fakturę (nawet w 30 sekund) lub wykonać inną podstawową operację księgową w dowolnej chwili, z dowolnego miejsca z dostępem do internetu.

Co zyskasz dzięki aplikacji mobilnej Fakturownia? Możliwość:

 • szybkiego tworzenia wszelkiego rodzaju dokumentów księgowych - z opcją turbofaktury czyli maksymalnie skróconego czasu generowania faktury sprzedażowej,
 • wysyłki dokumentów do klienta - prosto z aplikacji,
 • wystawiania faktur w wielu językach,
 • automatycznego przeliczania waluty według kursu NBP,
 • zrobienia zdjęcia faktury kosztowej i wprowadzenia jej do sekcji wydatki,
 • śledzenia na bieżąco stanu finansów firmy,
 • obsługi wielu kont,
 • dostępu do zaawansowanych opcji Fakturownia.pl

Ile kosztuje program Fakturownia?

W Fakturownia.pl masz do wyboru pięć planów, od bezpłatnego po kosztujący 55,59 zł netto za miesiąc.

Polecam Fakturownia.pl - prosty program do fakturowania online

Szczegóły - wraz z niektórymi dostępnymi funkcjami - znajdziesz w poniższej tabeli.

Fakturownia - cennik

funkcjeMicro 0 złStart 7,99 zł*Standard 19 zł*Pro 27,99 zł*Pro Plus 55,99 zł*
dokumenty sprzedażowe3bez limitubez limitubez limitubez limitu
dokumenty kosztowebez limitubez limitubez limitubez limitubez limitu
kliencibez limitubez limitubez limitubez limitubez limitu
produkty i usługibez limitubez limitubez limitubez limitubez limitu
użytkownicy113510
obsługiwane magazynynienie3bez limitubez limitu
firma w ramach jednego konta113bez limitubez limitu
wiele działów firmynietaktaktaktak
szablony faktur do wyborutaktaktaktaktak
import/eksport danychtaktaktaktaktak
pobieranie danych z GUStaktaktaktaktak
jednolite pliki kontrolne V7, FA, EWPnietaktaktaktak
jednolite pliki kontrolne MAG, PKPiRnienietak (bez PKPiR)taktak
raportynietaktaktaktak
faktury cyklicznenienietaktaktak
automatyczne płatnościnienietaktaktak
księgowość onlinenienienietaktak
dostęp z określonego IPnienienienietak

*cena netto za miesiąc

Fakturownia - pytania i odpowiedzi (Q&A)

Jak działa Fakturownia.pl?

Fakturownia to aplikacja działająca online - możesz jej używać na komputerze stacjonarnym, laptopie lub w formie mobilnej na telefon/tablet.

Pierwsze kroki polegają na założeniu konta na Fakturownia.pl, co zapewnia bezpieczeństwo danych przechowywanych na koncie.

Po utworzeniu konta możesz od razu rozpocząć pracę, np. wystawić fakturę - wystarczy kliknąć na dobrze widoczny przycisk +Faktura - lub uzupełnić dane firmowe oraz wybrać dokumenty kosztowe i przychodowe, do których chcesz mieć szybki dostęp.

Czy program Fakturownia jest za darmo?

Fakturownia to program płatny, jednak możesz go przetestować za darmo przez 30 dni, bez zobowiązań i opłat instalacyjnych.

Dodatkowo jeżeli wystawisz tylko 3 faktury miesięcznie, to Fakturownia.pl będzie bezpłatna.

Czy Fakturownia jest bezpieczna?

Tak, Fakturownia to bezpieczny program, który działa w formule SaaS (Software as a Service) czyli oprogramowania jako usługi.

Aplikacja działa w chmurze, tam też są bezpiecznie przechowywane Twoje dane. Masz do nich dostęp z dowolnego miejsca i o każdej porze.