Jak usunąć wirusa z telefonu

Jak usunąć wirusa z telefonu?

Wygodne, nowoczesne, niezastąpione – takie są właśnie telefony komórkowe.

Ich główne zadania już dawno zostały wyparte przez coraz ciekawsze funkcjonalności.

Dziś są nieodłączną częścią naszych żyć, bo dzięki nim zrobić możemy praktycznie wszystko – wysłać wiadomość do znajomego na drugim końcu świata, nagrać film, kupić bilet komunikacyjny i opłacić rachunki.

Spis treści

Kompleksowa obsługa IT – Sprawdź korzyści dla Twojej firmy

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892Przechowujemy w nich zdjęcia, muzykę, konwersacje, notatki.

Same korzyści – szybko, łatwo, bezpiecznie… Niestety, nie zawsze.

W pamięci telefonów zachowują się także wszelkie wrażliwe dane: hasła dostępów, loginy,

PINy do kont ankowych.

Na działanie wirusów narażony jest każdy użytkownik – wystarczy jedno nieprzemyślane kliknięcie, a późniejsze skutki mogą okazać się katastrofalne.

Jak ochronić swój telefon przed złośliwym oprogramowaniem?

Poznaj cztery proste kroki, które uwolnią Twój telefon od wirusów!

Jak usunąć wirusa z telefonu Sony Xperia?

Podążaj za instrukcjami przedstawionymi w naszym artykule! Dzięki nim oczyścisz telefon z wirusów i nie będziesz już martwić się o bezpieczeństwo Twoich danych. Przedstawiamy kilka prostych i skutecznych sposobów na to, jak usunąć wirusa z telefonu za darmo:

Zwiększ zysk firmy optymalizując koszty!

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892


Jak usunąć wirusa z telefonu android:

1. Przede wszystkim trzeba zidentyfikować problem. Nachalne reklamy wyskakujące na ekranie głównym, krótki czas działania na baterii lub ogromny wzrost zużycia danych – każdy z tych objawów powinien wzbudzić czujność użytkownika. Wirus działa w tle:

pobiera i wysyła dane, tym samym zużywając energię. Jego obecność może znacznie spowolnić działanie telefonu!

2. Użyj antywirusa,, jeśli podejrzewasz obecność wrogiego programu. Dziś prawie każdy telefon posiada wbudowaną aplikację antywirusową. Jeśli jednak w Twoim telefonie nie ma oprogramowania antywirusowego, pobierz je z zaufanego źródła – oficjalne, często darmowe aplikacje znajdziesz w sklepach Google Play oraz AppStore. Pobierz i uruchom program, aby przeskanować zawartość telefonu. Dzięki czujności i szybkiej

reakcji możesz uniknąć przykrych konsekwencji – aplikacja usunie wirusa i Twoje dane znów będą bezpieczne.

3. Wykorzystaj tryb awaryjny smartfona – uruchomią się wyłącznie podstawowe funkcje Twojego telefonu, a aplikacje innych firm zostaną zatrzymane. Zweryfikuj zainstalowane przez siebie aplikacje oraz zlokalizuj te, które budzą Twoje podejrzenia (może zdarzyć się, że wirus zainstaluje niechciane aplikacje w celu kradzieży danych). Usuń je, a wtedy Twój telefon odzyska sprawność działania.

UWAGA: Konfiguracja przycisków i kolejność działań, uruchamiająca telefon w trybie awaryjnym, może być inna dla każdego urządzenia!

Kompleksowa obsługa informatyczna firm

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892


4. Przywróć ustawienia fabryczne – jeśli poprzednie metody zawiodły, powinieneś skorzystać z tej opcji. To radykalny, ale skuteczny sposób na usunięcie wrogiego oprogramowania – wszelkie aplikacje oraz dane, w tym wirus, zostaną usunięte. Po takim działaniu urządzenie uruchomi się jak nowe. Prawdopodobnie potrzebna będzie również aktualizacja systemu operacyjnego – po formatowaniu telefon wystartuje z systemem, który wgrano podczas produkcji.

Możesz to zrobić własnoręcznie, z poziomu ustawień Twojego telefonu:

• Otwórz ustawienia

• Znajdź zakładkę “O telefonie” – znajdują się tam parametry techniczne urządzenia, w tym wersja systemu

• Wybierz opcję “Przywrócenie ustawień fabrycznych”, a następnie “Wyczyść wszystkie dane”

• Postępuj zgodnie z instrukcją na ekranie

Kompleksowa obsługa IT – Sprawdź korzyści dla Twojej firmy

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892


PAMIĘTAJ: Po tej akcji odzyskanie usuniętych danych będzie niemożliwe. Przed przywróceniem ustawień fabrycznych wykonaj kopię zapasową plików zapisanych w urządzeniu! Jak widzisz, dbanie o bezpieczeństwo plików w Twoim telefonie nie jest skomplikowane. Pamiętaj, aby co jakiś czas skanować urządzenie w poszukiwaniu wirusów. Nie instaluj aplikacji z niesprawdzonych źródeł i nie klikaj w podejrzane linki, a nie będziesz musiał obawiać się ataku niechcianych programów!

Napisz teraz i poznaj szczegóły naszych usług informatycznych!

Skontaktuj się z naszym specjalistą lub zadzwoń +48 608 611 892

Dokładnie opisz swój problem. Im więcej szczegółów podasz, tym lepiej będziemy w stanie Ci pomóc!
Czytaj więcej

Administratorem danych osobowych jest Creative Comp Sp.zo.o z siedzibą w Warszawie, ul. Nowogrodzka 50/515, 00-695 Warszawa, który informuje, że Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez Creative Comp Sp.zo.o. w celu:

  1. odpowiedzi na zadane pytanie, podjęcia działań w celu realizacji umowy,
  2. przekazywania informacji o produktach i usługach oferowanych przez Creative Comp Sp.zo.o związanych z zadanym pytaniem,
  3. działania związanego z prowadzoną działalnością gospodarczą, dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzenia działalności oraz do wypełniania prawnie usprawiedliwionych celów Administratora, w tym sprzedaży i marketingu bezpośredniego.

Przysługuje Pani/ Panu prawo dostępu do przetwarzanych danych osobowych i ich poprawiania, usunięcia a także prawo żądania zaprzestania przetwarzania danych i wniesienia sprzeciwu na warunkach określonych prawem oraz wycofania udzielonej zgody w każdym momencie, przy czym cofnięcie uprzednio wyrażonej zgody nie wpłynie na legalność przetwarzania przed jej wycofaniem, a także wniesienia skargi do organu nadzorczego. Udostępnienie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania.