Jak zmienić hasło do wifi? Poradnik w kilku krokach

Jak zmienić hasło do wifiZmienianie hasła do wifi nie jest takie trudne jak się wydaje. Przed tobą krótki poradnik, w którym dowiesz się jak to zrobić w kilku krokach.

Jak zmienić hasło do wifi ?

  1. W pasku wyszukiwania przeglądarki wpisz adres IP swojego routera (jeśli go nie znasz, to zerknij z tyłu routera na etykietę lub otwórz konsolę systemową, wpisz ipconfig i tam będzie ono widniało obok nazwy default gateway).

  1. Po wpisaniu swojego adresu IP powinna zostać wyświetlona strona logowania do routera.
  2.  Teraz należy się zalogować wpisując swoje login i hasło, można je znaleźć w instrukcji do urządzenia lub z na naklejce za routerem. (przykładowa strona orange)


  1.  Po zalogowaniu należy wybrać odpowiednią zakładkę od konfigurowania sieci bezprzewodowej, może ona mieć nazwę Wifi/wireless. 
  2.  W większości przypadków zostanie się poproszonym o podanie starego hasła i dwukrotnie wpisanie nowego co skutkuje zmianą hasła. 

Silne hasło powinno być dość długie, najlepiej zawierające znaki specjalne oraz duże i małe litery, co da nam zdecydowanie zwiększoną ochronę przed potencjalnymi włamaniami.

Jak zmienić nazwę naszej sieci wifi ?

To bardzo proste, robimy dokładnie to samo co byśmy robili gdybyśmy chcieli zmienić hasło, lecz zamiast pola password używamy pola Wi-fi Name(SSiD) i tam wpisujemy nową nazwę.

Jak sprawdzić hasło do wifi jeśli nie ma go na naklejce na routerze/zostało zmienione, a my go zapomnieliśmy ?(Windows 11)

  1. Na innym urządzeniu z systemem Windows które jest połączone z daną siecią wifi wybrać przycisk Start, wpisać panel sterowania, następnie z panelu wejść w Sieć i internet, a potem w Centrum sieci i udostępniania. 
  2.  W Centrum sieci i udostępniania wybierz nazwę danej sieci Wifi. 
  3.  W oknie Stan sieci Wifi wybierz opcję Właściwości sieci bezprzewodowej. 
  4. We Właściwościach sieci bezprzewodowej wybierz zakładkę Zabezpieczenia, a następnie kliknij w przycisk wyboru Pokaż znaki. 

  Voila ! Twoje hasło jest właśnie wyświetlane dla twoich oczu. Przewiń do góry