Jak zmienić hasło do wifi

Jak zmienić hasło do wifi? Poradnik w kilku krokach

Zmienianie hasła do wifi nie jest takie trudne jak się wydaje. Przed tobą krótki poradnik, w którym dowiesz się jak to zrobić w kilku krokach.

Kompleksowa obsługa IT – Sprawdź korzyści dla Twojej firmy

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892

Jak zmienić hasło do wifi ?

 1. W pasku wyszukiwania przeglądarki wpisz adres IP swojego routera (jeśli go nie znasz, to zerknij z tyłu routera na etykietę lub otwórz konsolę systemową, wpisz ipconfig i tam będzie ono widniało obok nazwy default gateway).

 1. Po wpisaniu swojego adresu IP powinna zostać wyświetlona strona logowania do routera.
 2.  Teraz należy się zalogować wpisując swoje login i hasło, można je znaleźć w instrukcji do urządzenia lub z na naklejce za routerem. (przykładowa strona orange)


 1.  Po zalogowaniu należy wybrać odpowiednią zakładkę od konfigurowania sieci bezprzewodowej, może ona mieć nazwę Wifi/wireless. 
 2.  W większości przypadków zostanie się poproszonym o podanie starego hasła i dwukrotnie wpisanie nowego co skutkuje zmianą hasła. 

Silne hasło powinno być dość długie, najlepiej zawierające znaki specjalne oraz duże i małe litery, co da nam zdecydowanie zwiększoną ochronę przed potencjalnymi włamaniami.

Zwiększ zysk firmy optymalizując koszty!

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892


Jak zmienić nazwę naszej sieci wifi ?

To bardzo proste, robimy dokładnie to samo co byśmy robili gdybyśmy chcieli zmienić hasło, lecz zamiast pola password używamy pola Wi-fi Name(SSiD) i tam wpisujemy nową nazwę.

Jak sprawdzić hasło do wifi jeśli nie ma go na naklejce na routerze/zostało zmienione, a my go zapomnieliśmy ?(Windows 11)

 1. Na innym urządzeniu z systemem Windows które jest połączone z daną siecią wifi wybrać przycisk Start, wpisać panel sterowania, następnie z panelu wejść w Sieć i internet, a potem w Centrum sieci i udostępniania. 
 2.  W Centrum sieci i udostępniania wybierz nazwę danej sieci Wifi. 
 3.  W oknie Stan sieci Wifi wybierz opcję Właściwości sieci bezprzewodowej. 
 4. We Właściwościach sieci bezprzewodowej wybierz zakładkę Zabezpieczenia, a następnie kliknij w przycisk wyboru Pokaż znaki. 

  Voila ! Twoje hasło jest właśnie wyświetlane dla twoich oczu. 

Napisz teraz i poznaj szczegóły naszych usług informatycznych!

Skontaktuj się z naszym specjalistą lub zadzwoń +48 608 611 892

Dokładnie opisz swój problem. Im więcej szczegółów podasz, tym lepiej będziemy w stanie Ci pomóc!
Czytaj więcej

Administratorem danych osobowych jest Creative Comp Sp.zo.o z siedzibą w Warszawie, ul. Nowogrodzka 50/515, 00-695 Warszawa, który informuje, że Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez Creative Comp Sp.zo.o. w celu:

 1. odpowiedzi na zadane pytanie, podjęcia działań w celu realizacji umowy,
 2. przekazywania informacji o produktach i usługach oferowanych przez Creative Comp Sp.zo.o związanych z zadanym pytaniem,
 3. działania związanego z prowadzoną działalnością gospodarczą, dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzenia działalności oraz do wypełniania prawnie usprawiedliwionych celów Administratora, w tym sprzedaży i marketingu bezpośredniego.

Przysługuje Pani/ Panu prawo dostępu do przetwarzanych danych osobowych i ich poprawiania, usunięcia a także prawo żądania zaprzestania przetwarzania danych i wniesienia sprzeciwu na warunkach określonych prawem oraz wycofania udzielonej zgody w każdym momencie, przy czym cofnięcie uprzednio wyrażonej zgody nie wpłynie na legalność przetwarzania przed jej wycofaniem, a także wniesienia skargi do organu nadzorczego. Udostępnienie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania.