Jak edytować plik PFD

Jak edytować PDF?

PDF to jedno z najpopularniejszych rozszerzeń, w którym zapisywane są pliki – głównie tekstowe. Jest stosowane niezwykle często z uwagi na swoją uniwersalność – Portable Document Format, którego twórcą jest firma Adobe Systems, przeważa nad innymi zachowując pełne formatowanie zapisanego w nim dokumentu, bez względu na platformę czy urządzenie, na którym jest odczytywany.

Kompleksowa obsługa IT – Sprawdź korzyści dla Twojej firmy

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892


Z plików PDF korzystamy najczęściej, gdy chcemy mieć pewność, że zapisany w tym formacie dokument pozostanie w niezmienionej formie, bez względu na to na jakim urządzeniu lub systemie operacyjnym będzie otwierany.

Nic dziwnego więc, że PDF króluje, kiedy chcemy przekazać innemu użytkownikowi dokument z idealnie zachowanym formatowaniem, wydrukować tekst bez obaw o zmianę jego konstrukcji czy bez problemu odtworzyć zapisaną w pliku prezentację.

Najczęstszą obiekcją użytkowników przed stosowaniem tego formatu zapisu PDF jest jednak strach przed trudnościami w edycji pliku w przyszłości. Czy można i jak edytować plik PDF?

Z czego artykułu dowiesz się:

● Jak edytować plik PDF?
● Gdzie edytować plik PDF?
● Jak edytować pdf za darmo?
● Jak zrobić edytowalny Plik PDF?

Plik PDF- słów kilka o formacie

Format PDF funkcjonuje od 1991 roku, kiedy to firma Adobe opracowała tego rodzaju rozszerzenie.

Wśród jego niezaprzeczalnych zalet wymienia się: powszechność, prawidłowe wyświetlanie, zapisanych w tym formacie treści, na każdym urządzeniu – bez względu na system operacyjny czy stosowane oprogramowanie.

Plik PDF pozwala bez problemu drukować treści – bez obaw o zmianę ich układu.

To nie wszystko – dokument w formacie PDF może zawierać hiperłącza, tabele czy obrazy.

Można wyeksportować do niego także zdjęcia, prezentacje multimedialne, a nawet materiały wideo i audio.

Sam proces trwa zaledwie sekundę i poradzi z nim każdy. Co jednak w przypadku, kiedy chcemy zmienić treść zapisanego w ten sposób pliku?

Jak edytować plik PDF i w jakim programie tego dokonać?

Kompleksowa obsługa informatyczna firm

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892


Jak edytować tekst w PDF?

Zauważyłeś literówkę w treści i zastanawiasz się jak edytować plik w PDF?

Najpopularniejszą metodą na wprowadzenie zmian w już eksportowanym do PDF pliku, jest zmiana jego formatu na doc lub docx w programie Microsoft Word lub PDF-XChange Editor.

Przy pomocy tego oprogramowania dokonasz podstawowych zmian w plikach – dodasz znaki interpunkcyjne, poprawisz literówki lub wprowadzisz niezbędną edycję w tekście.

Jeśli planujesz bardziej zaawansowane zmiany, jak chociażby usunięcie zbędnych stron lub łączenie kilku plików w jeden, dobrym pomysłem będzie skorzystanie z aplikacji PDF Split and Merge.

Jak edytować plik PFD- XChanger Editor
Jak edytować plik PFD- XChanger Editor

Jak edytować PDF w Wordzie – opis

Edycja plików z rozszerzeniem PDF w Microsoft Word jest bardzo szybka i intuicyjna.

Wystarczy uruchomić program, następnie wybrać z pola menu pozycję Plik, Otwórz oraz stosowny dokument.

W przypadku tej czynności musimy liczyć się z możliwością zmiany formatowania pliku, równocześnie jednak zyskujemy szansę na swobodną zmianę treści, jej usunięcie lub dodanie.

Jak edytować pdf na Macu?

Jesteś użytkownikiem MacOS i chcesz wiedzieć jak edytować pdf na Macu?

Ten system operacyjny przychodzi odbiorcom z pomocą, oferując bardzo łatwą metodę zmiany pliku z rozszerzeniem PDF – wystarczy otworzyć go przy pomocy aplikacji Podgląd, która jest wbudowana systemowo w tego rodzaju komputerach, oraz swobodnie dokonywać zmian.

Jak edytować pdf na Macu
Jak edytować pdf na Macu
Jak edytować pdf na Macu_2

Wprowadź zmiany na telefonie, czyli jak edytować plik PDF na telefonie

Cenisz szybkie rozwiązania, które ułatwiają wprowadzanie zmian w już stworzonych plikach?

Podpowiemy Ci, jak edytować plik PDF na telefonie.

Istotną w tym wypadku kwestią jest określenie systemu operacyjnego, na którym pracuje Twój smartfon.

Jeśli jesteś właścicielem modelu z Androidem możesz pobrać wiele dostępnych nieodpłatnie aplikacji, które pozwolą na wprowadzenie pożądanych zmian.

Zwiększ zysk firmy optymalizując koszty!

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892Znajdziesz wśród nich wspomniany już Microsoft Word lub równie skuteczny Xodo PDF.

W przypadku telefonów marki Apple sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana – większość narzędzi wymaga subskrypcyjnych opłat.

Jedynym pewnym i bezpłatnym sposobem na edycję pliku PDF na iPhone jest skorzystanie z aplikacji nieodpłatnej Adobe Acrobat Reader.

Jak edytować plik PDF na telefonie


Jak edytować plik PDF za darmo?

Bez względu na to na jakim urządzeniu chcesz edytować swój dokument w formacie PDF, masz ku temu szereg możliwości. Co istotne: większość z dostępnych na rynku programów do wprowadzania zmian w plikach z tym rozszerzeniem nie generuje dodatkowych opłat.

Wśród rozwiązań oferujących edycję plików PDF bez kosztów znaleźć możesz: SmallPdf, wspomniany już PDF X-Change Editor czy po prostu Acrobat Reader.

Napisz teraz i poznaj szczegóły naszych usług informatycznych!

Skontaktuj się z naszym specjalistą lub zadzwoń +48 608 611 892

Dokładnie opisz swój problem. Im więcej szczegółów podasz, tym lepiej będziemy w stanie Ci pomóc!
Czytaj więcej

Administratorem danych osobowych jest Creative Comp Sp.zo.o z siedzibą w Warszawie, ul. Nowogrodzka 50/515, 00-695 Warszawa, który informuje, że Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez Creative Comp Sp.zo.o. w celu:

  1. odpowiedzi na zadane pytanie, podjęcia działań w celu realizacji umowy,
  2. przekazywania informacji o produktach i usługach oferowanych przez Creative Comp Sp.zo.o związanych z zadanym pytaniem,
  3. działania związanego z prowadzoną działalnością gospodarczą, dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzenia działalności oraz do wypełniania prawnie usprawiedliwionych celów Administratora, w tym sprzedaży i marketingu bezpośredniego.

Przysługuje Pani/ Panu prawo dostępu do przetwarzanych danych osobowych i ich poprawiania, usunięcia a także prawo żądania zaprzestania przetwarzania danych i wniesienia sprzeciwu na warunkach określonych prawem oraz wycofania udzielonej zgody w każdym momencie, przy czym cofnięcie uprzednio wyrażonej zgody nie wpłynie na legalność przetwarzania przed jej wycofaniem, a także wniesienia skargi do organu nadzorczego. Udostępnienie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania.