Windows 11 - jak pobrać i zainstalować

Jak pobrać Windows 11?

Windows 11 jest jedną z najbardziej wyczekiwanych wersji systemu firmy Microsoft. Nic dziwnego, wprowadza on wiele ciekawych zmian i funkcji. Na całe szczęście cały proces instalacji lub aktualizacji jest bardzo intuicyjny i łatwy w obsłudze. Sprawdź, co musisz zrobić, aby już dziś cieszyć się najnowszą wersją systemu.

Spis treści

Kompleksowa obsługa IT – Sprawdź korzyści dla Twojej firmy

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892

Instalacja Windows 11

Firma Microsoft swoim użytkownikom udostępniła aż 3 sposoby na zainstalowanie najnowszej wersji systemu – Windows 11. Jest to możliwe dzięki: utworzeniu pliku instalacyjnego, pobraniu obrazu dysku (tzw. ISO) oraz skorzystaniu z Asystenta Instalacji systemu Windows 11. Ten ostatni jest zdecydowanie najchętniej i najczęściej wykorzystywany przez użytkowników Microsoftu.

Asystent Instalacji Windows 11

Wersja Windows 11 jest dostępna do pobrania na oficjalnej stronie firmy Microsoft. Po przekierowaniu, pierwsze, co widzimy jest możliwość zainstalowania programu Asystenta Instalacji. W środku znajduje się link, dzięki któremu w łatwy i szybki sposób sprawdzimy, czy nasz sprzęt poradzi sobie z wersją Windows 11. Aplikacja nazywa się (ang.) „PC HEALTH CHECK”. Można to również zrobić na stronie marki Microsoft, klikając „Sprawdź zgodność”.

Zwiększ zysk firmy optymalizując koszty!

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892

Media Creation Tool dla Windows 11

Program dedykowany jest użytkownikom, którzy decydują się na instalację Windows 11 za pomocą pendrive’a. To on odpowiada za utworzenie nośnika instalacyjnego. Kroki, które musisz zrobić:

 1. Pobierz narzędzie, następnie uruchom je jako administrator.
 2. Przeczytaj postanowienia licencyjne i kliknij „Zaakceptuj”.
 3. Wybierz wersję językową, aplikacja MCT automatycznie zaznaczy „Użyj zalecanych opcji dla tego komputera”, a następnie dostosuje adekwatne ustawienia. Jedyne, co musisz zrobić to kliknąć na przycisk „Dalej”.
 4. Zdecyduj, jaki rodzaj nośnika wykorzystasz do zainstalowania systemu Windows 11. Opcje są dwie: albo dysk flash USB (musi być podłączony do portu) albo plik ISO. W przypadku drugiego wyboru, wskaż miejsce docelowe, w którym zapiszesz go na dysku. Wykonany w ten sposób obraz z łatwością nagrasz na płycie DVD. Co ważniejsze, oba nośniki nadają się do późniejszej instalacji najnowszej wersji systemu (pamiętaj o ustawieniu rozruchu prosto z dysku flash USB albo napędu DVD w interfejsie UEFI w sekcji „Boot”).

Instalacja Windows 11 z pliku ISO (tzw. Obraz dysku)

Opcja ta została stworzona dla tych, którzy nie chcą korzystać z aplikacji Media Creation Tool. Można pobrać go bezpośrednio ze strony Microsoft, oszczędzając przy tym czas. Sam plik waży około 5GB. Wolny nośnik, na którym nagrany zostanie obraz dysku musi mieć przynajmniej 8 GB pojemności (dwustronna płyta DVD).

Zapisywanie ISO krok po kroku:

 1. Zlokalizuj miejsce, w którym zapisany jest obraz dysku.
 2. Zaznacz plik, a następnie prawy przycisk myszy (PPM). Wybierz opcję „Nagraj obraz dysku”.
 3. Klikając „Nagraj” tworzysz rozruchowy dysk DVD.

Kompleksowa obsługa informatyczna firm

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892

Czy można zainstalować nowe oprogramowanie Windows 11 z ISO bez zewnętrznego nośnika danych? Oczywiście!

Taka opcja istnieje w przypadku, w którym nie dysponujesz ani płytą DVD, ani pendrive’m. Co należy zrobić?

 1. Odnajdź miejsce pliku ISO, a następnie go zaznacz i kliknij „PPM”.
 2. Otworzy się lista, z której wybierasz „Instalacja”.
 3. W ten sposób tworzysz wirtualny dysk rozruchowy, który znajduje się w „Ten komputer”. Po dwukrotnym kliknięciu otworzysz go i tak samo musisz zrobić z plikiem exe. Zaczęła się instalacja nowego Windowsa 11.

Czy Windows 11 usuwa dane?

System zaprogramowany jest tak, aby domyślnie przenosić wszystkie pliki oraz dane znajdujące się na dysku. Niezależnie który sposób instalacji wybierzesz, zalecane jest utworzenie kopii zapasowej dokumentów, by w trakcie instalacji ich nie stracić.

Jak pobrać Windows 11 na starym komputerze?

  Przed podjęciem decyzji o przejściu na nowszą wersję oprogramowania, sprawdź najpierw, czy Twój sprzęt „udźwignie” wymagania systemowe Windowsa 11. Oto krótka ściąga, jakie warunki musi spełnić urządzenie:

 • Posiadanie Windows 10  (wersja 2004 lub nowsza) zakładka Ustawienia→ System –> Informacje
 • Minimum 64 wolnych GB na dysku
 • RAM o pojemności 4 GB
 • Konieczny jest 2-rdzeniowy procesor (taktowanie 1GHz), 64-bitowy lub SoC
 • Interfejs UEFI z opcją bezpiecznego rozruchu
 • Wyświetlacz o rozdzielczości 720p (HD)
 • Karta graficzna zgrana z DirectX 12
 • Trusted Platform Module (TPM) wersja 2.0
 • Stabilne połączenie z internetem

Jeśli sprzęt, którym dysponujesz nie posiada któregokolwiek z minimalnych wymogów sprzętowych to odradzamy instalację Windowsa 11. Oczywiście, możliwe jest zainstalowanie 11 na urządzeniu niespełniającym wymagań, bez TPM, ale jest to czynności odradzana przez firmę Microsoft.

Kompleksowa obsługa IT – Sprawdź korzyści dla Twojej firmy

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892

Jak zainstalować Windows 11 za darmo? Czy Windows 11 jest za darmo?

 Chcąc uaktualnić system, jedynie, co musisz posiadać na swoim komputerze to Windows 10 (wersja 2004 albo nowsza). 11-stka jest dostępna za darmo jedynie dla użytkowników, którzy wcześniej korzystali z jej poprzedniej wersji.

Ile kosztuje Windows 11? - cena 2022

Legalny system prosto od Microsofta w wersji Home kosztuje 539 zł, a w wersji PRO 699 zł. Jej darmową wersję można zainstalować na elektronice spełniającej wymagania sprzętowe narzucone przez firmę oraz dla posiadaczy systemu Windows 10.

PODSUMOWANIE

Przesiadka z Windowsa 10 na 11 jest o tyle proste, że może to zrobić każda osoba, która nie posiada specjalistycznej komputerowej wiedzy. Jednak należy pamiętać, że nie na wszystkich urządzeniach będzie on działał poprawnie. Choć nowy Windows 11 jest kuszącą i ciekawą propozycją od Microsoftu to wersja 10 jest tak samo funkcjonalna.  I na sam koniec, firma będzie wspierała starsze oprogramowania do 2025 r., więc jest jeszcze dużo czasu na przesiadkę z 10 na Windows 11.

Napisz teraz i poznaj szczegóły naszych usług informatycznych!

Skontaktuj się z naszym specjalistą lub zadzwoń +48 608 611 892

Dokładnie opisz swój problem. Im więcej szczegółów podasz, tym lepiej będziemy w stanie Ci pomóc!
Czytaj więcej

Administratorem danych osobowych jest Creative Comp Sp.zo.o z siedzibą w Warszawie, ul. Nowogrodzka 50/515, 00-695 Warszawa, który informuje, że Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez Creative Comp Sp.zo.o. w celu:

 1. odpowiedzi na zadane pytanie, podjęcia działań w celu realizacji umowy,
 2. przekazywania informacji o produktach i usługach oferowanych przez Creative Comp Sp.zo.o związanych z zadanym pytaniem,
 3. działania związanego z prowadzoną działalnością gospodarczą, dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzenia działalności oraz do wypełniania prawnie usprawiedliwionych celów Administratora, w tym sprzedaży i marketingu bezpośredniego.

Przysługuje Pani/ Panu prawo dostępu do przetwarzanych danych osobowych i ich poprawiania, usunięcia a także prawo żądania zaprzestania przetwarzania danych i wniesienia sprzeciwu na warunkach określonych prawem oraz wycofania udzielonej zgody w każdym momencie, przy czym cofnięcie uprzednio wyrażonej zgody nie wpłynie na legalność przetwarzania przed jej wycofaniem, a także wniesienia skargi do organu nadzorczego. Udostępnienie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania.