Jak usunąć znak wodny ze zdjęcia

Jak usunąć znak wodny ze zdjęcia

Czasami na zdjęciach widnieje znak wodny – jest on używany głównie do podpisywania zdjęć przez fotografa. Czasami znak wodny na zdjęciu to jedynie niewielki znaczek gdzieś w rogu, czasami zaś to duży podpis w centralnej części zdjęcia.

Może przyjść taki moment, że będziesz chciał usunąć znak wodny ze zdjęcia. Powody mogą być różne – nie masz już dostępu do własnego zdjęcia bez znaku wodnego, wykonałeś zdjęcie ale nie zauważyłeś, że aparat bądź telefon automatycznie dodał do niego znak wodny lub podpis, ewentualnie masz prawa do zakupionego wcześniej zdjęcia, ale nie masz już dostępu do platformy z której da się go pobrać bez znaku wodnego.

Nie trzeba się jednak martwić, z pomocą przychodzą profesjonalne narzędzia, które umożliwiają darmowe usunięcie znaku wodnego ze zdjęć. Takie programy pozwalają usunąć znak wodny ze zdjęcia zarówno na komórce jak i na komputerze.

Darmowe narzędzia do usuwania znaków wodnych na komputerze

By usunąć znak wodny ze zdjęcia, używając komputera, możemy skorzystać z kilku darmowych programów do usuwania znaków wodnych i logo ze zdjęć. Programy te są łatwe w obsłudze i dostępne online z poziomu przeglądarki. Nie trzeba ich nawet ściągać.

Watermark Remover Online – darmowe narzędzie do usuwania znaków wodnych ze zdjęć

Narzędzie dostępne jest pod adresem: https://www.watermarkremover.io/

Watermark Remover online jest jednym z najprostszych darmowych narzędzi do usuwania znaków wodnych. Aby usunąć podpis ze zdjęcia postępuj według poniższych wskazówek:

1. Wejdź na stronę https://www.watermarkremover.io/

2. Kliknij Upload Image, a następnie wybierz zdjęcie z którego chcesz usunąć znak wodny.

3. Odczekaj chwilę i zobacz efekt. Program automatycznie wykryje i usunie znak wodny.

4. Kliknij w download image by pobrać zdjęcie z usuniętym podpisem.

Inpaint – darmowy program online do usuwania znaków wodnych ze zdjęć

Narzędzie dostępne jest pod adresem https://theinpaint.com/

Jeśli poprzedni program z jakichś przyczyn nie wykrył znaku wodnego na zdjęciu, bądź usunął jedynie jego fragment, z pomocą przychodzi narzędzie Inpaint. Inpaint służy do usuwania logo, usuwania znaków wodnych oraz usuwania niechcianych obiektów ze zdjęć.

1. Wejdź na stronę https://theinpaint.com/

2. Załaduj zdjęcie z którego chcesz usunąć niechciany obiekt

3. Za pomocą dostępnego z lewej strony narzędzia marker tool zaznacz niechciany obiekt, podpis bądź znak wodny na zdjęciu, po czym kliknij dostępny u góry, zielony przycisk Erase.

4. Kliknij Download by pobrać przerobione zdjęcie. Program umożliwia pobranie zdjęcia za darmo w niższej rozdzielczości, lub zakupienie subskrypcji, by pobrać je w wysokiej rozdzielczości.

Photoshop – najpotężniejsze narzędzie do usuwania znaków wodnych ze zdjęć

Programu Photoshop nie trzeba nikomu przedstawiać. Jest to graficzny kombajn umożliwiający edycję i retusz zdjęć, poradzi sobie także z usunięciem znaku wodnego ze zdjęć.

1. Otwieramy zdjęcie, z którego chcemy usunąć znak wodny.

2. Wybieramy narzędzie Stempel

3. Najpierw z klawiszem Alt klikamy obszar, z którego Photoshop ma pobrać próbkę zdjęcia, której użyje do zasłonięcia niechcianego obszaru, następnie już samymi kliknięciami myszki zaczynamy zamazywać znak wodny. W Photoshopie usunięcie znaku wodnego nie jest tak łatwe jak w innych programach, jednak Photoshop umożliwia bardziej precyzyjną pracę, niż programy zautomatyzowane. Za pomocą Photoshopa możemy również usunąć zaledwie fragment, którego nie chcemy na zdjęciu, nie musimy zdawać się na automatyczną inteligencję, która za nas zdecyduje, co faktycznie należy usunąć. Przykład:

Jak usunąć znak wodny ze zdjęcia na telefonie?

Nie każdy chce używać komputera by edytować fotografie, czasami możemy być gdzieś w drodze i chcemy usunąć znak wodny ze zdjęcia na telefonie. To absolutnie nic trudnego!

Wystarczy pobrać darmową aplikację BG Studio Remove Unwanted Object. Aplikacja służy do usuwania niechcianych obiektów, takich jak znaki wodne, logo, ale również osoby czy przedmioty, ze zdjęć. Wystarczy zaznaczyć niechciany obszar, a program usunie niechciany obiekt oraz automatycznie edytuje zdjęcie, by zatrzeć ślady po naszej ingerencji – zdjęcie będzie wyglądać jakby niechciany obiekt lub znak wodny nigdy nie istniały.

Jak usunąć znak wodny ze zdjęcia Xiaomi

Mnóstwo osób narzeka na znak wodny dodawany automatycznie przez kamerę w telefonach Xiaomi. By usunąć znak wodny ze zdjęć wykonanych telefonem Xiaomi należy wejść w ustawienia telefonu » wpisać aparat » wybrać znak wodny i odznaczyć tę opcję.

W ten sposób usuniemy znak wodny Xiaomi dodawany do zdjęć wykonanych telefonami tej marki.

Jak usunąć znak wodny ze zdjęć, podsumowanie

Jak widać, usunięcie znaku wodnego ze zdjęć to nic trudnego, niezależnie czy chcemy to zrobić za pomocą komputera, czy telefonu.

Jest jeszcze jeden sposób, by usunąć niewielki podpis ze zdjęcia. Jeśli niechciany podpis jest mały i umiejscowiony gdzieś w samym rogu zdjęcia, czasami zamiast używać specjalnych programów możemy po prostu wykadrować zdjęcie i lekko je przyciąć. Oszczędzi nam to dodatkowej pracy.

Należy pamiętać, żeby nie usuwać znaków wodnych ze zdjęć, do których nie posiadamy praw. Usunięcie znaku wodnego ze zdjęć komercyjnych jest łamaniem praw autorskich i można za taki proceder słono zapłacić. Taniej wychodzi zakupienie zdjęcia i legalne jego użycie, niż usunięcie znaku wodnego i użycie nielegalne.

Przewiń do góry