Jak przełączyć ekran z laptopa na monitor

Jak przełączyć ekran z laptopa na monitor?

Większość branż wymaga od swoich pracowników korzystania z komputerów podczas wykonywania codziennych obowiązków. To jednak potrafi być niezwykle męczące i niewygodne. Stąd też coraz więcej osób, zarówno pracując z domu, jak i w biurze, korzysta jednocześnie z laptopów i monitorów. Chcesz korzystać z dwóch ekranów w pracy, ale nie wiesz jak przełączać się między monitorami? Sprawdź, jak ułatwić sobie pracę w zaledwie kilka sekund.

Kompleksowa obsługa informatyczna firm

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892

Dlaczego warto korzystać z zewnętrznego monitora do laptopa?

Użytkownicy laptopów coraz chętniej wspomagają się dodatkowym, zewnętrznym monitorem podczas pracy. Takie połączenie skutecznie zastępuje użytkownikowi komputer stacjonarny i posiada wiele zalet:

  • większa wydajność pracy – monitor zewnętrzny, podłączony do komputera przenośnego, poprawi Twoją wydajność w pracy. Posiadając do dyspozycji dwa ekrany możesz jednocześnie otwierać wiele okien, dzięki czemu nie musisz przeskakiwać z jednej zakładki w drugą, a praca staje się szybsza i bardziej komfortowa,

  • wygoda i komfort – najpopularniejsze wersje laptopów występują w rozmiarach 14 cali i 15 cali. Dla wielu użytkowników nie jest to jednak wystarczająco duży ekran. Spędzanie codziennie kilku do kilkunastu godzin przed ekranem powoduje dyskomfort zarówno dla oczu, jak i kręgosłupa, dlatego wybór dużego monitora wydaje się być idealnym rozwiązaniem. Ponadto, niektóre monitory posiadają regulowaną nogę, która pozwala użytkownikowi regulować kąt nachylenia ekranu, a nawet jego wysokość.

Zwiększ zysk firmy optymalizując koszty!

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892

Jak uruchomić laptopa na zewnętrznym monitorze?

Aby uruchomić laptopa na zewnętrznym monitorze należy połączyć oba urządzenia. Możesz to zrobić w dwojaki sposób – za pomocą kabla (najczęściej wybieranym jest kabel HDMI) lub w przypadku bardziej zaawansowanych modeli monitorów, za pomocą Wifi. W celu podłączenia laptopa do monitora bezprzewodowo należy upewnić się, że dodatkowy ekran został wyposażony w kartę bezprzewodowej sieci Wifi. Jeżeli laptop działa na systemie operacyjnym Windows, wciśnij jednocześnie klawisze “Windows” i “k”. Natychmiast pojawi się okno z listą dostępnych ekranów. Wybierz interesujący Cię monitor i w razie potrzeby potwierdź swój wybór w oknie pojawiającym się na ekranie bezprzewodowym.

Jeśli korzystasz z komputera z systemem operacyjnym Windows 10 wystarczy, że podłączysz monitor za pomocą kabla, a Twój laptop natychmiast wykryje zewnętrzne urządzenie i wyświetli na nim obraz. Jeśli natomiast chcesz zmienić tryb wyświetlania obrazu, możesz to zrobić w dwojaki sposób. Odnajdź na wyświetlaczu pasek zadań, który znajduje się w prawym dolnym rogu i kliknij “Centrum Akcji”. W kolejnym kroku wybierz opcję “Wyświetlaj na innym ekranie” lub po prostu użyj kombinacji klawiszowej “Windows” i “p”. Do wyboru masz cztery tryby:

Kompleksowa obsługa IT – Sprawdź korzyści dla Twojej firmy

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892

  • tylko ekran komputera – w tej opcji obraz wyświetlany jest tylko na ekranie komputera. Dodatkowy ekran jest nieaktywny,
  • duplikuj – umożliwia wyświetlanie obrazu na obu ekranach,
  • rozszerz – ten tryb rozszerza i dopasowuje obraz do obu ekranów,
  • tylko drugi ekran – w tej opcji obraz wyświetlany jest tylko na dodatkowym ekranie. Ekran komputera jest nieaktywny.

Jak przełączać się między monitorami?

Dodatkowy monitor zewnętrzny ma z założenia ułatwić użytkownikowi pracę, dlatego przełączanie się między monitorami musi być proste i szybkie. Niezależnie od tego czy korzystasz tylko z ekranu laptopa i jednego monitora zewnętrznego, czy z wielu monitorów zewnętrznych, zasada jest taka sama.

W celu przełączenia się między monitorami, “przerzucenia” okna na inny ekran należy przytrzymać i przeciągnąć wybrane przez nas okno na dodatkowy monitor zewnętrzny lub laptopa. Okno pojawiające się na wybranym przez nas monitorze może odbiegać rozmiarem w stosunku do widoku z laptopa przez różnice w rozdzielczości i gęstości pikseli, ponieważ dostępne na rynku laptopy są bardzo często wyposażone w ekrany o wysokiej rozdzielczości i gęstości pikseli.

Kompleksowa obsługa informatyczna firm

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892

Monitor zewnętrzny – jaki wybrać?

Jeśli szukasz monitora do pracy wybierając odpowiedni sprzęt skup się na rozdzielczości i przekątnej obrazu. Do codziennego użytku biurowego zaleca się monitory o przekątnej przynajmniej 24 cali i rozdzielczości Full HD. Są to bardzo przystępne cenowo modele. Natomiast bardziej wymagającym użytkownikom proponuje się monitory o rozdzielczości QHD (2560 x 1440 px).

Wybierając monitor dopasowany do potrzeb użytkownika, należy wziąć również pod uwagę jego wysokość (czy jest regulowana?) oraz możliwe kąty nachylenia, tak aby jego użytkowanie było bezproblemowe i komfortowe. Natomiast, jeśli poszukujesz monitora odpowiedniego dla gracza, weź pod uwagę urządzenia z rozdzielczością 4K (3840 x 2160 px) oraz przekątną ekranu 27 cali lub nawet większą. Taki sprzęt zagwarantuje Ci szczegółowy i dynamiczny obraz. Dodatkowo, warto również zwrócić uwagę na kształt monitora – coraz większą popularnością wśród graczy cieszą się modele z zakrzywionym ekranem.

Napisz teraz i poznaj szczegóły naszych usług informatycznych!

Skontaktuj się z naszym specjalistą lub zadzwoń +48 608 611 892

Dokładnie opisz swój problem. Im więcej szczegółów podasz, tym lepiej będziemy w stanie Ci pomóc!
Czytaj więcej

Administratorem danych osobowych jest Creative Comp Sp.zo.o z siedzibą w Warszawie, ul. Nowogrodzka 50/515, 00-695 Warszawa, który informuje, że Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez Creative Comp Sp.zo.o. w celu:

  1. odpowiedzi na zadane pytanie, podjęcia działań w celu realizacji umowy,
  2. przekazywania informacji o produktach i usługach oferowanych przez Creative Comp Sp.zo.o związanych z zadanym pytaniem,
  3. działania związanego z prowadzoną działalnością gospodarczą, dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzenia działalności oraz do wypełniania prawnie usprawiedliwionych celów Administratora, w tym sprzedaży i marketingu bezpośredniego.

Przysługuje Pani/ Panu prawo dostępu do przetwarzanych danych osobowych i ich poprawiania, usunięcia a także prawo żądania zaprzestania przetwarzania danych i wniesienia sprzeciwu na warunkach określonych prawem oraz wycofania udzielonej zgody w każdym momencie, przy czym cofnięcie uprzednio wyrażonej zgody nie wpłynie na legalność przetwarzania przed jej wycofaniem, a także wniesienia skargi do organu nadzorczego. Udostępnienie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania.