Co to jest pomoc informatyczna

Co to jest pomoc informatyczna i jakie usługi obejmuje?

Pomoc informatyczna to usługa ciesząca się rosnącym zainteresowaniem, które z kolei wynika z postępującej digitalizacji większości procesów. Wprowadzenie komputerów do praktycznie wszystkich obszarów – usługowych, urzędowych czy społecznych, powoduje nieustającą potrzebę ich bieżącego serwisowania czy naprawiania w sytuacjach nagłych. Firmy nie są dziś w stanie funkcjonować bez komputerów, a pomoc informatyczna staje się nieodzownym wsparciem. 

Kompleksowa obsługa IT – Sprawdź korzyści dla Twojej firmy

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892

Pomoc informatyczna – co to właściwie jest?

Wprowadzenie komputerów do codzienności firm wiąże się bezpośrednio z rosnącym zapotrzebowaniem na pomoc IT. Komputery oraz ich podzespoły to sprzęty elektroniczne, które jak wszystko – niejednokrotnie ulegają awarii. Nie muszą to być jednak problemy typowo sprzętowe, ale także trudności z konfiguracją dodatkowych urządzeń, instalacją odpowiednich sterowników czy nie działającą przeglądarką internetową. Nie każdy jest w stanie wyeliminować te, z pozoru błahe trudności samodzielnie, a one skutecznie utrudniają lub uniemożliwiają wykonywanie pracy. Odpowiedzią na takie potrzeby jest pomoc informatyczna. Ta, świadczona przez firmy IT usługa, pozwala na szybkie i sprawne rozwiązanie problemów – od drobnych usterek, problemów z konfiguracją urządzeń, po poważniejsze awarie sprzętowe oraz eliminowanie ich zawczasu.  Pomoc informatyczna to idealne rozwiązanie dla firm, które na co dzień borykają się z trudnościami w konfiguracji urządzeń biurowych, ustawieniami sieci czy awariami sprzętowymi.

Pomoc informatyczna – co obejmuje?

Pomoc informatyczna zajmuje się rozwiązywaniem wielu problemów, ale także świadczeniem usług, które im przeciwdziałają np. konfigurowanie urządzeń. To, co wchodzi w skład takiej usługi jest zależne od tego, jakie zapotrzebowanie odnotowuje dana firma.

Wśród najczęściej spotykanych w jej ramach działań znaleźć można:

 • naprawa awarii  sprzętowych,
 • instalacja oprogramowania antywirusowego i eliminacja zagrożeń,
 • instalacja aktualizacji, sterowników, konfiguracja urządzeń biurowych,
 • rozwiązywanie problemów z pocztą,
 • tworzenie backup’ów i przywracanie danych,
 • odzyskiwanie haseł,
 • administrowanie sieci i pomoc przy problemach z dostępem do Internetu,
 • reinstalacja systemu operacyjnego i oprogramowania,
 • problemy z serwerami oraz wsparcie w zakresie administrowania nimi,
 • archiwizacja danych.

Pomoc informatyczna – jak działa?

Pomoc informatyczna to usługa świadczona w wielu modelach – może obejmować zarówno bezpośrednie wsparcie osobiste, jak i pomocą zdalną. Jak wygląda tego rodzaju support?

Profesjonalna obsługa informatyczna dla firm w Warszawie i okolicach!

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892

Zdalna pomoc informatyczna online – na czym polega?

Pomoc IT udzielana za pośrednictwem narzędzi teleinformatycznych może być realizowana na dwa sposoby. Jeden z nich opiera się na telefonicznym wsparciu zewnętrznego specjalisty. Wówczas ekspert, pełniący dyżur, instruuje Cię telefonicznie, jakie czynności wykonać, aby rozwiązać problem, z którym się mierzysz. Druga metoda to zdalne połączenie z Twoim ekranem, które wykonuje specjalista oraz samodzielnie, rozwiązuje problem online na Twoim komputerze. Zdalna pomoc informatyczna sprawdzi się idealnie w przypadku nagłych trudności – kiedy rozwiązanie problemu jest stosunkowo łatwe i szybkie a równocześnie dotkliwe dla użytkownika, że utrudnia lub uniemożliwia mu pracę.

Pomoc informatyczna – nie tylko online

Pomoc informatyczna to bardzo szeroka usługa, która może eliminować naprawdę zaawansowane, ale także bardzo proste w rozwiązaniu problemy. Jeśli zagadnienie okaże się złożone lub z uwagi na swoją specyfikę, będzie wymagało osobistej interwencji, może zająć więcej czasu. Decydując się tego rodzaju support warto pamiętać o tym i wybrać firmę z okolicy, by na wypadek konieczności osobistej interwencji mieć pewność, że odbędzie się ona szybko i sprawnie. W tym celu wystarczy wpisać w wyszukiwarkę interesujące nas hasło np. pomoc informatyczna Warszawa oraz wybrać sprawdzonego i solidnego usługodawcę.

Pomoc informatyczna – rozliczanie

Pomoc informatyczna to usługa, która najbardziej doceniana jest w momencie awarii. Trudno przewidzieć jej wystapienie, dlatego warto zdecydować się na stały support firmy informatycznej. Wówczas, płacąc określony abonament, zyskujesz kompleksowe wsparcie i konkretny zakres usług, które realizowane są bieżąco.  Oczywiście możesz także zdecydować się na formę współpracy doraźnej i płacić za konkretne działania – pamiętaj jednak, że kompleksowa pomoc informatyczna zapewni Ci nie tylko profesjonalne realizowane bieżące czynności IT, które ignorowane skutkują problemami w przyszłości np. aktualizacje systemów czy administrowanie siecią. Przede wszystkim to stały dostęp do pomocy specjalisty, który w określonym wymiarze godzin służy Ci pomocą w każdej chwili, kiedy tylko jej potrzebujesz.

Napisz teraz i poznaj szczegóły naszych usług informatycznych!

Skontaktuj się z naszym specjalistą lub zadzwoń +48 608 611 892

Dokładnie opisz swój problem. Im więcej szczegółów podasz, tym lepiej będziemy w stanie Ci pomóc!
Czytaj więcej

Administratorem danych osobowych jest Creative Comp Sp.zo.o z siedzibą w Warszawie, ul. Nowogrodzka 50/515, 00-695 Warszawa, który informuje, że Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez Creative Comp Sp.zo.o. w celu:

 1. odpowiedzi na zadane pytanie, podjęcia działań w celu realizacji umowy,
 2. przekazywania informacji o produktach i usługach oferowanych przez Creative Comp Sp.zo.o związanych z zadanym pytaniem,
 3. działania związanego z prowadzoną działalnością gospodarczą, dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzenia działalności oraz do wypełniania prawnie usprawiedliwionych celów Administratora, w tym sprzedaży i marketingu bezpośredniego.

Przysługuje Pani/ Panu prawo dostępu do przetwarzanych danych osobowych i ich poprawiania, usunięcia a także prawo żądania zaprzestania przetwarzania danych i wniesienia sprzeciwu na warunkach określonych prawem oraz wycofania udzielonej zgody w każdym momencie, przy czym cofnięcie uprzednio wyrażonej zgody nie wpłynie na legalność przetwarzania przed jej wycofaniem, a także wniesienia skargi do organu nadzorczego. Udostępnienie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania.