Jak udostępnić Internet z telefonu

Jak udostępnić Internet z telefonu?

Jak włączyć Hotspot osobisty?

Zacznijmy od tego co to jest Hotspot mobilny w telefonie? Za pomocą Hotspota mobilnego, jesteśmy w stanie udostępnić Internet z telefonu na inne urządzenia mobilne. Przykładowo, jeżeli zabieramy gdzieś ze sobą laptopa, nie musimy brać dodatkowego Internetu, ponieważ za pomocą naszego telefonu możemy udostępnić dane komórkowe. Czasem jednak nie wszystko idzie po naszej myśli i zadajemy sobie pytanie, dlaczego nie mogę połączyć laptopa z Hotspotem?

Spis treści

Kompleksowa obsługa IT – Sprawdź korzyści dla Twojej firmy

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892

Oto klika z możliwych przyczyn:

 • Błędnie wpisane hasło,
 • Problem z kartą sieciową,
 • Potrzebna aktualizacja sterowników,
 • Przywrócenie starego sterownika kart sieciowej,
 • Wyłączenie zapory sieciowej i oprogramowania antywirusowego,
 • Wyłączenie Bluetooth
 • Sprawdzenie adaptera Wi-Fi.

Pewnie zastanawiasz się jak włączyć udostępnianie Internetu w iPhone? Pokaże Ci jak zrobić to w kilku krokach:

 1. Wejdź > Ustawienia.
 2. Kliknij > Hotspot osobisty.
 3. Kliknij > Dopuszczaj innych.

W ten sposób możesz włączyć Hotspot osobisty dla innych. Po odnalezieniu twojego urządzenia, osoba łącząca się z tobą powinna wpisać hasło. Jeżeli zrobi to prawidłowo twoja sieć zostanie dla niej udostępniona.

Dlaczego nie mogę udostępniać Internetu z telefonu na komputer?

Jak połączyć się z Internetem na laptopie? Najłatwiejszym sposobem jest połączenie za pomocą Wi-Fi.

 1. Wejdź > Ustawienia.
 2. Kliknij > Sieć i Internet.
Jak udostępnić Internet z telefonu
 • Znajdź i kliknij > Wi-Fi.
 • Kliknij > Włączone.
Jak udostępnić Internet z telefonu
 • Wybierz udostępniony Hotspot i wpisz hasło lub sieć połączy się automatycznie.

Pewnie zastanawiasz się, jak połączyć Internet z telefonu na komputer Windows 10? Jeżeli chcesz udostępnić Internet z telefonu postępuj zgodnie z instrukcją “jak włączyć udostępnianie Internetu w iPhone?”. Natomiast, jeżeli chcesz dowiedzieć się jak twój komputer posiadający Windows 10 może się z nim połączyć, postępuj zgodnie z powyższą instrukcją. W ten prosty sposób odpowiesz na pytanie jak połączyć telefon z laptopem Hotspot.

Zwiększ zysk firmy optymalizując koszty!

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892

Jak udostępnić transmisje danych?

Jak włączyć tethering w telefonie?

Tethering w telefonie polega na udostępnieniu danych przez kabel USB. Po podłączeniu urządzenia, należy kliknąć w telefonie tethering przez USB. A jak znaleźć hasło do Internetu w telefonie? Wystarczy postępować zgodnie z instrukcją “jak włączyć udostępnianie Internetu w iPhone?” i tam mamy możliwość wyświetlenia oraz zmiany hasła do udostępnianego przez nas Internetu. Wiedząc już jak udostępnić Internet z telefonu na komputer, nasuwa się pytanie jak udostępnić Internet z telefonu na telewizor bezprzewodowo? Aby uruchomić prawidłowo Hotspot z telefonu postępuj zgodnie z instrukcją “jak włączyć udostępnianie Internetu w iPhone?”. Natomiast jeżeli chodzi o podłączenie telewizora bezprzewodowo, powinniśmy:

 1. Odnaleźć opcję Wi-Fi na telewizorze.
 2. Odnaleźć nazwę udostępnionego Hotspota.
 3. Wpisać właściwe hasło.
 4. Gotowe!

Co to jest Wi-Fi Hotspot?

To czym jest Hotspot już wiemy, ale na jaką odległość działa Hotspot? Standardowa odległość udostępnianej przez nas sieci sięga, około 50 metrów w promieniu naszego urządzenia. Aby zwiększyć daną przestrzeń musimy podłączyć kolejne urządzenie. A jak sprawdzić kto jest podłączony do Hotspota? Wystarczy wejść w Ustawienia naszego Hotspota mobilnego i tam mamy informacje, ile osób podłączyło się do naszego urządzenia.

Czy Hotspot z telefonu jest bezpieczny? Jeżeli ty jesteś osobą udostępniającą połączenie, to nie masz się czym martwić, ponieważ masz nad tym kontrolę. Natomiast jeżeli korzystasz z udostępnianego Hotspota w miejscu publicznym, zachowaj ostrożność. Im większa liczba osób podłączona jest do danej sieci, tym większe istnieje ryzyko niebezpieczeństw cyfrowych.

Czym się różni Hotspot od routera Wi-Fi?

Czy Hotspot pobiera więcej danych? Dzięki temu, że możemy udostępnić Internet z naszego telefonu około 20 innym użytkownikom, nasze zużycie danych jest zdecydowanie większe niż osób, które nie korzystają z tej opcji.

Jaki punkt dostępowy wybrać do domu? Najchętniej wybieranym access pointem jest TP-Link AP AC1200 EAP225, który umożliwia szybkie i stabilne łącze bezprzewodowe.

Kompleksowa obsługa informatyczna firm

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892


Jak dać komuś Internet?

Jak przesłać GB z telefonu na telefon?

Czy da się przekazać GB Internetu? Ciekawe rozwiązanie wprowadziła firma Orange. W swoim pakiecie Orange Flex pozwalają wysyłać dodatkowe GB Internetu członkom wspólnego pakietu. To idealne rozwiązanie dla osób, które potrzebują w danym miesiącu więcej Internetu, ponieważ członkowie np. rodziny mogą wysłać dane, których sami nie zużyją. Dzięki temu, że nie musimy dopłacać za dodatkowe GB Internetu, oszczędzamy na tym. Aktualnie Orange jest najpopularniejszą firmą, która wprowadziła przesyłanie GB z telefonu na telefon. Jak przekazać komuś GB? Wystarczy wejść w aplikacje i dokonać kilku kliknięć. Jedynym warunkiem jest to, że osoba, która wysyła GB Internetu musi na swoim koncie mieć minimum 1 GB.

Czy udostępnianie Internetu jest płatne?

Za udostępnienie Internetu nie ponosimy żadnych kosztów, jedynie za zużycie ponosimy koszty zgodne z ofertą abonamenta. Kiedy kończy nam się umowa, mamy możliwość wybrania nowego telefonu. Jak zrobić klon telefonu, żeby nie utracić wszystkich danych?

Jeśli korzystasz z urządzeń posiadających Androida, przydatną aplikacją jest Google One. Dzięki niej możesz przenieść wszystkie:

 • Pliki wideo,
 • SMS i MMS,
 • Historie połączeń kontaktów,
 • Dane aplikacji,
 • Ustawienia telefonu.

Pokaże Ci jak szybko to zrobić:

 1. Wejdź w aplikację.
 2. Kliknij opcję > Miejsce na dane.
 3. Wybierz > Konfiguruj kopię zapasową danych.
 4. Poczekaj aż wszystko się sklonuję.

Mamy również, wiele możliwości do podłączenia telefonu do komputera. Jak podłączyć telefon do laptopa? Do najpopularniejszych sposobów należą:

 1. Za pomocą kabla USB (jeżeli chcemy przesłać dane np. multimedia)
 2. Za pomocą Bluetooth (jeżeli chcemy wysłać dane lub sparować urządzenia)
 3. Za pomocą Hotspota (jeżeli chcemy udostępnić Internet).

Jak działa tethering?

Pewnie zastanawiasz się, dlaczego wyłącza się Hotspot? Włączony Hotspot zużywa więcej baterii, dlatego aby oszczędzać jej kondycje należy wyłączyć daną opcję. Jak zrobić Hotspot w Huaweiu?

 1. Wejdź > Ustawienia.
 2. Kliknij > Sieć komórkowa.
 3. Kliknij > Osobisty Hotspot.
 4. Włącz > Osobisty Hotspot.

W ten sposób udostępnisz swój Internet dla innych użytkowników. Jak możesz przyspieszyć Internet udostępniany z telefonu? Oto klika porad:

 1. Pamiętaj o aktualizowaniu systemu.
 2. Kontroluj pracę kart w tle.
 3. Ustaw połączenie LTE. Czasami możesz mieć w ustawieniach domyślnie 3G, a w rzeczywistości twój telefon obsługuje sieć 4G.
 4. Oszczędzaj dane w przeglądarce.
 5. Korzystaj z aplikacji w wersji Lite.

Kompleksowa obsługa IT – Sprawdź korzyści dla Twojej firmy

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892

Jak udostępniać Internet z telefonu Samsung?

Jak połączyć się z routerem przez telefon?

Jak połączyć się z siecią domową przez Internet? Niezbędne jest posiadanie własnego serwera VPN. Oczywiście masz możliwość skorzystania z wirtualnego serwera np. w Windows 7 oraz 8.

Dlaczego czasem router nie łączy się z telefonem? Najlepszy sposobem jest wprowadzeni ustawień fabrycznych, zarówno na routerze, jak i na telefonie. Następnie ponowne podłączenie do sieci. Czy wiesz, jak połączyć dwa telefony przez Wi-Fi? Pokaże Ci jak to zrobić.

 1. Wejdź > Ustawienia.
 2. Znajdź i kliknij > Ustawienia Wi-Fi.
 3. Uruchom > Wi-Fi Direct.
 4. Telefon rozpocznie wyszukiwanie urządzeń w pobliżu.
 5. Wybierz urządzenie, z którym chcesz się połączyć.

Jak znaleźć hasło do Wi-Fi Samsung?

Gdzie jest Hotspot w Samsungu?

 1. Wejdź > Ustawienia.
 2. Kliknij > Hotspot mobilny.
 3. Wybierz > przez mobilny punkt Wi-Fi.

Jak sprawdzić hasło? Hasło znajduję się w zakładce mobilny Hotspot. Warto znać te opcję, ponieważ udostępniając Internet innym użytkownikom, muszą oni wpisać klucz zabezpieczenia.

Często wiele osób ma problem z odnalezieniem hasła na routerze. Jak je znaleźć? Zazwyczaj jest ono oznaczone angielskim słowem: Password.

Kompleksowa obsługa informatyczna firm

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892

Czy można korzystać z Internetu w telefonie bez karty SIM?

Co można zrobić, żeby mieć darmowy Internet? Najlepszym rozwiązaniem jest korzystanie z publicznych sieci Wi-Fi np. w kawiarniach czy centrach handlowych. Należy również zachować dużą ostrożność, ponieważ podłączenie się do sieci, gdzie jest wielu użytkowników, może być niebezpieczne.

Jak zadzwonić do kogoś bez karty lub bez telefonu? Najlepszym sposobem jest użycie aplikacji mobilnych. Aktualnie mamy duży dostęp do aplikacji, które umożliwiają nam kontakt, nie wymagający dostępu do karty SIM lub telefonu. Przykładowymi aplikacjami do rozmów zarówno telefonicznych, jak i video są Messenger czy WhatsApp.

Napisz teraz i poznaj szczegóły naszych usług informatycznych!

Skontaktuj się z naszym specjalistą lub zadzwoń +48 608 611 892

Dokładnie opisz swój problem. Im więcej szczegółów podasz, tym lepiej będziemy w stanie Ci pomóc!
Czytaj więcej

Administratorem danych osobowych jest Creative Comp Sp.zo.o z siedzibą w Warszawie, ul. Nowogrodzka 50/515, 00-695 Warszawa, który informuje, że Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez Creative Comp Sp.zo.o. w celu:

 1. odpowiedzi na zadane pytanie, podjęcia działań w celu realizacji umowy,
 2. przekazywania informacji o produktach i usługach oferowanych przez Creative Comp Sp.zo.o związanych z zadanym pytaniem,
 3. działania związanego z prowadzoną działalnością gospodarczą, dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzenia działalności oraz do wypełniania prawnie usprawiedliwionych celów Administratora, w tym sprzedaży i marketingu bezpośredniego.

Przysługuje Pani/ Panu prawo dostępu do przetwarzanych danych osobowych i ich poprawiania, usunięcia a także prawo żądania zaprzestania przetwarzania danych i wniesienia sprzeciwu na warunkach określonych prawem oraz wycofania udzielonej zgody w każdym momencie, przy czym cofnięcie uprzednio wyrażonej zgody nie wpłynie na legalność przetwarzania przed jej wycofaniem, a także wniesienia skargi do organu nadzorczego. Udostępnienie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania.