Jak usunąć konto na Instagramie

Jak usunąć konto na Instagramie?

Powodów usunięcia konta na Instargamie może być wiele, od odpoczynku od Instagrama, po rezygnację z używania social mediów. Sam proces usunięcia konta nastręcza sporo dodatkowych pytań – czy można usunąć konto na Instragramie do którego nie mamy hasła? Czy można zawiesić konto IG? Często pojawia się również – czy można usunąć konto na Instagramie na które ktoś się włamał?

Z poniższego artykułu dowiesz się Jak usunąć konto na Instagramie w 2022 – tylko aktualne informacje.

Spis treści

Kompleksowa obsługa IT – Sprawdź korzyści dla Twojej firmy

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892

Krok po kroku – jak usunąć konto na Instagramie

Usunięcie konta na Instagramie nie jest tak łatwe, jakby się to mogło wydawać. Twórcy aplikacji nie wyposażyli jej w opcję usunięcia konta. By usunąć konto konieczne będzie zalogowanie się na Instagramie z poziomu przeglądarki internetowej. To, czy zrobimy to z komputera stacjonarnego, czy z komórki, nie ma znaczenia.

1. Wejdź na stronę https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/ i zaloguj się do swojego konta na Instagramie. Jeśli posiadasz kilka kont, to zaloguj się do tego, które chcesz usunąć.

Jak usunąc konto na Instagramie

2. System zapyta cię o powód usunięcia konta. Możesz zaznaczyć dowolną opcję. Konieczne będzie ponowne wpisanie hasła do Instagrama. To zabezpieczenie przed tym, by ktoś nie skorzystał z automatycznego logowania do konta, mając dostęp do naszej przeglądarki, a następnie usunął nam konto.

3. Kliknij Usuń konto.

Warto jednak wiedzieć, że mimo że nasze konto zniknie z Instagrama, to przez 30 dni Instagram będzie je przechowywał. Jeśli w ciągu 30 dni zdecydujemy się przywrócić konto na Instagramie to możemy to zrobić na tej samej stronie, którą podano powyżej. Nie stracimy wtedy żadnych informacji, zdjęć, rolek ani wiadomości.

Jeśli jednak zdecydujemy się usunąć konto na Instagramie i w ciągu 30 dni nie podejmiemy żadnych działań, by konto przywrócić, wszystkie załadowane zdjęcia, relacje, rolki oraz wiadomości zostaną bezpowrotnie utracone.

Zwiększ zysk firmy optymalizując koszty!

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892

Jak wyłączyć konto na Instagramie

Jeśli z jakichś przyczyn nie chcemy przez jakiś czas korzystać z Instagrama, to nie musimy od razu usuwać konta. Możemy tymczasowo zawiesić jego działanie.

By wyłączyć konto na Instagramie należy postępować zgodnie z poniższymi wskazówkami.

1. Zalogować się do swojego konta na instagram.com

2. Kliknąć w ikonę naszego profilu znajdującą się w prawym górnym rogu ekranu, a następnie wybrać Opcje.

3. Z lewej strony wybrać Edytuj Profil, a następnie zjechać na sam dół, po czym kliknąć Tymczasowa dezaktywacja konta.

Jak usunąc konto na Instagramie

Takie działanie sprawi, że nasze konto zniknie z wyników wyszukiwania, nie będziemy dostawać lajków ani powiadomień. Jest to dobra opcja by zrobić sobie przerwę od Instagrama. Jeśli zdecydujemy się zawiesić konto na Instagramie to funkcja ta nie ma terminu ważności – możemy konto odwiesić w dowolnym czasie, zarówno po pięciu minutach jak i pięciu miesiącach, nasze dane będą przechowywane w tym czasie przez Instagram i nic nie przepadnie.

Opcja zawieszenia konta na Instagramie ma jednak jedno ograniczenie. Nie można z niej korzystać częściej, niż raz na tydzień. To znaczy, że jeśli np. w poniedziałek zawiesimy konto na Instagramie po czym we wtorek o godzinie 8 rano je odblokujemy, to kolejny raz możemy je zawiesić dopiero w kolejny wtorek o 8 rano. Należy więc z tej opcji korzystać z rozwagą.

Kompleksowa obsługa informatyczna firm

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892

Jak usunąć konto na Instagramie bez hasła? Jak usunąć drugie konto na Instagramie? I inne najczęściej zadawane pytania.

Jak usunąć konto na Instagramie bez hasła?

Nie ma takiej możliwości. Instagram nie umożliwia usunięcia konta bez hasła. Jeśli zapomniałeś hasła do konta, musisz je najpierw odzyskać, by móc usunąć konto.

Jak usunąć drugie konto na Instagramie?

Niezależnie od tego ile mamy kont, aby usunąć dane konto na Instagramie należy się po prostu na nie zalogować. Logujemy się na to konto, które chcemy usunąć, reszta naszych kont pozostanie nienaruszona.

Jak usunąć zhackowane konto na Instagramie?

Jeśli nasze konto zostało zhackowane lub ukradzione, należy skontaktować się z centrum pomocy Instagrama, opisać całą sytuację i poprosić o odzyskanie konta. Dopóty, dopóki nie będziemy mieli możliwości zalogowania się na własne konto, nie będzie się dało usunąć naszego konta na Instagramie.

Czy Instagram usuwa nieaktywne konta?

Tak. Instagram co jakiś czas usuwa nieaktywne konta. Proces ten jednak nie wydaje się być z góry zaplanowany i najczęściej dotyczy losowych kont, na które od dawna nikt się nie logował.

Kompleksowa obsługa IT – Sprawdź korzyści dla Twojej firmy

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892

Czy można usunąć zbanowane konto na Instagramie?

Jeśli naruszyliśmy standardy społeczności i nasze konto zostało zablokowane przez Instagram, możemy nadal je usunąć. W tym celu należy zalogować się do konta korzystając ze wskazówek podanych powyżej i usunąć konto na Instagramie niezależnie czy jest zbanowane, czy nie.

Napisz teraz i poznaj szczegóły naszych usług informatycznych!

Skontaktuj się z naszym specjalistą lub zadzwoń +48 608 611 892

Dokładnie opisz swój problem. Im więcej szczegółów podasz, tym lepiej będziemy w stanie Ci pomóc!
Czytaj więcej

Administratorem danych osobowych jest Creative Comp Sp.zo.o z siedzibą w Warszawie, ul. Nowogrodzka 50/515, 00-695 Warszawa, który informuje, że Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez Creative Comp Sp.zo.o. w celu:

  1. odpowiedzi na zadane pytanie, podjęcia działań w celu realizacji umowy,
  2. przekazywania informacji o produktach i usługach oferowanych przez Creative Comp Sp.zo.o związanych z zadanym pytaniem,
  3. działania związanego z prowadzoną działalnością gospodarczą, dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzenia działalności oraz do wypełniania prawnie usprawiedliwionych celów Administratora, w tym sprzedaży i marketingu bezpośredniego.

Przysługuje Pani/ Panu prawo dostępu do przetwarzanych danych osobowych i ich poprawiania, usunięcia a także prawo żądania zaprzestania przetwarzania danych i wniesienia sprzeciwu na warunkach określonych prawem oraz wycofania udzielonej zgody w każdym momencie, przy czym cofnięcie uprzednio wyrażonej zgody nie wpłynie na legalność przetwarzania przed jej wycofaniem, a także wniesienia skargi do organu nadzorczego. Udostępnienie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania.