Jak włączyć lub wyłączyć wiadomości Google?

Jak włączyć lub wyłączyć wiadomości Google?

Wiadomości Google domyślnie powiązane są z kontem Google, którego użyto przy konfigurowaniu nowego sprzętu tj. komputera czy telefonu. Jest to istotne z punktu widzenia miejsca zapisywania preferencji i gustów użytkownika, ponieważ wszystko zapisuje się nie na urządzeniu, ale na koncie danej osoby. Dzięki temu z jednego urządzenia może korzystać kilka osób i w zależności od tego, kto właśnie przy nim jest wyświetlane treści będą dostosowane do tego konkretnego odbiorcy.

Wiadomości Google pozwalają również na obserwowanie stron www czy zapisywanie wcześniej wyszukiwanych treści. Do wyboru mamy 2 wersje Wiadomości Google: przeglądarkową (na komputery i laptopy) i smartfonową (dedykowaną tabletom i smartfonom).Ta druga wersja działa zarówno na Androidzie jaki i na iOS.

Od ponad 15 lat Wiadomości Google dostarczają najświeższych informacji na każdy niemal temat. Użytkownik może wybrać czy interesują go newsy:

 • Ze świata;
 • Z Polski;
 • Czy lokalne.

Wszystkie wiadomości podzielone są na 4 kategorie:

 • Biznes;
 • Nauka i technika;
 • Rozrywka;
 • Sport.

Jak włączyć Wiadomości Google na komputerze?

Niezależnie od rodzaju przeglądarki z jakiej korzystamy Wiadomości Google znajdziemy zawsze w tym samym miejscu:

Po wpisaniu wyszukiwanej frazy Google pokazuje nam okno ze stałymi zakładkami takimi jak:

 • Wszystko;
 • Grafika;
 • Zakupy;
 • Wiadomości;
 • Mapy;
 • Więcej;
 • Narzędzia.

Wybór zakładki Wiadomości to jeden ze sposobów ich włączenia na komputerze. Drugim sposobem jest wpisanie adresu: https://news.google.com, który przeniesie nas do bogatszej i bardziej rozbudowanej strony z wiadomościami. Menu umieszczone po lewej stronie pomoże w szybszym dotarciu do szukanych informacji.

              Dzięki menu użytkownik może spersonalizować wyszukiwane treści. Może dostosować informacje ukazujące się po otworzeniu Wiadomości
do swoich oczekiwań i zainteresowań.

Jak włączyć Wiadomości Google na telefonie?

              Podobnie jak z innymi usługami Wiadomości Google na telefon obsługuje aplikacja. Można ściągnąć ją odpowiednio dla Androida ze Sklep Play, a dla iOS z App Store. Aplikacja ta jest całkowicie darmowa.

Android:                                                   

Po wejściu do sklepu i wpisaniu w wyszukiwarce Wiadomości Google wybieramy powyżej pokazaną aplikację. W przypadku Androida klikamy
na Zainstaluj,

 iOS:

Po wejściu do sklepu i wpisaniu w wyszukiwarce Wiadomości Google wybieramy powyżej pokazaną aplikację. W przypadku iOS klikamy Pobierz.

Aplikację znajdziemy na ekranie telefonu.

Wtedy wystarczy ją otworzyć i można z niej korzystać.

Istnieje także widget, który daje bezpośredni dostęp do aplikacji z poziomu głównego pulpitu telefonu. Wystarczy na pustym polu przytrzymać dłużej palec. Pojawi się okno z tapetami, motywami, widgetami i ustawieniami. Wybieramy Widgety. Teraz powinniśmy uzyskać dostęp do listy aplikacji, które są zainstalowane na telefonie. Szukamy wśród nich Wiadomości Google, przytrzymujemy palcem tak długo, aż widget pojawi się na pulpicie, upuszczamy go wtedy i ustawiamy jego położenie.

Dlaczego nie mam Wiadomości Google?

Najczęstszą przyczyną jest brak odpowiedniego certyfikatu na Android. Dotyczy to urządzeń, które nie przeszły pełnej ścieżki certyfikacyjnej. Inną przyczyną może być fakt zablokowania Wiadomości przez Administratora konta Google. Można z nich bowiem korzystać tylko będąc zalogowanym do konta. Warunkiem do korzystania z Wiadomości Google jest też wiek – a dokładnie ukończone 13 lat. Poniżej tego wieku aplikacja jest nieaktywna.

Jak przywrócić Wiadomości Google?

W przypadku smartfonów ścieżka jest dość prosta. Należy włączyć aplikację Wiadomości Google, w prawym górnym rogu wybrać swoje zdjęcie
bądź inicjał, zaznaczyć Ustawienia aplikacji Wiadomości Google i włączyć suwakiem Minikarty.

Przewiń do góry