Oprogramowanie dla firm budowlanych

Oprogramowanie dla firm budowlanych

Zarządzanie firmą budowlaną wiąże się z dużą ilością obowiązków, szczególnie gdy zatrudniasz większą ilość pracowników, posiadasz własną flotę sprzętu budowlanego lub prowadzisz liczne inwestycje. Ale czy wiesz, że część Twoich codziennych obowiązków może przejąć dedykowane oprogramowanie dla firm budowlanych, które pozwoli Ci zaoszczędzić czas oraz zwiększyć efektywność pracy Twojego przedsiębiorstwa? Jakie programy komputerowe dla firm budowlanych są oferowane na rynku? Jakie zalety niesie za sobą korzystanie z takich rozwiązań? O tym dowiesz się z dalszej części artykułu.

Kompleksowa obsługa IT – Sprawdź korzyści dla Twojej firmy

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892

Jakie programy dla firm budowlanych wybrać?

Na rynku istnieją różne rozwiązania ułatwiające prowadzenie firm budowlanych dzięki wykorzystaniu dedykowanego oprogramowania komputerowego. 

Wyróżniamy m.in.:

  • Systemy CRM
  • Systemy ERP
  • Systemy księgowe
  • Systemy magazynowe

Ile kosztuje oprogramowanie dla firmy budowlanej?

Zagadnienie kosztów związanych z zakupem oprogramowania dla firmy budowlanej najłatwiej przeanalizować według podziału na rodzaj programu i jego przeznaczenie w biznesie budowlanym.

CRM dla firm budowlanych i CRM dla deweloperów

Systemy CRM (Customer Relationship Management) wspomagają utrzymywanie relacji na linii firma – klient. Działanie oprogramowania CRM wspiera przedsiębiorstwo w kwestii pozyskiwania potencjalnych kontrahentów oraz utrzymywania wysokiego standardu obsługi obecnych klientów.
Korzystając z oprogramowania CRM możesz poprawić jakość kontaktu z podmiotami zainteresowanymi Twoimi usługami budowlanymi, a przy okazji możesz też zaoszczędzić czas i pieniądze, nie inwestując w to dodatkowych sił oraz środków finansowych. 

Szacunkowe koszty związane z zakupem subskrypcji na oprogramowanie CRM dla firmy budowlanej prezentujemy w poniższej tabeli:

Nazwa oprogramowaniaKoszt zakupu oprogramowania
QuickCRMod 5 zł netto miesięcznie
inFirmaod 22,50 zł netto miesięcznie
Firmaood 39 zł netto miesięcznie
Comarch Optimaod 46 zł netto miesięcznie
Asari CRMod 48 zł netto miesięcznie
Livespaceod 79 zł netto miesięcznie
Bitrix24od 249 zł netto miesięcznie(podstawowy pakiet funkcji za darmo)
Cennik oprogramowania dla firm budowlanych i deweloperów

Poza ceną zakupu subskrypcji na oprogramowanie CMR, należy uwzględnić również koszty związane z wdrożeniem programu dla Twojej firmy. Działania związane z wdrażaniem oprogramowania najlepiej powierzyć solidnej firmie informatycznej, zajmującej się usługami outsourcingu IT dla biznesu.

Zwiększ zysk firmy optymalizując koszty!

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892


ERP dla budownictwa

Systemy ERP (Enterprise Resources Planning) odpowiadają za kompleksowe zarządzanie przedsiębiorstwem poprzez planowanie zasobów firmy. Oprogramowanie ERP łączy i przechowuje informacje oraz dane pochodzące ze wszystkich działów przedsiębiorstwa (np. magazynu, obsługi klienta, sprzedaży) w jednej bazie danych. Dzięki wykorzystaniu programów ERP możliwe jest ujednolicenie oraz synchronizacja przechowywanych danych z poszczególnych działów przedsiębiorstwa oraz ułatwienie komunikacji i współpracy pomiędzy poszczególnymi działami firmy budowlanej.

Szacunkowe koszty związane z zakupem subskrypcji na oprogramowanie ERP dla firmy budowlanej prezentujemy w poniższej tabeli:

Nazwa oprogramowaniaKoszt zakupu oprogramowania
SellIntegrood 99 zł netto miesięcznie
Comarch ERP Optimaod 107 zł netto miesięcznie
Firmaood 109 zł netto miesięcznie
Bitrix24od 249 zł netto miesięcznie
Asseco ERPod 1545 zł netto miesięcznie
Cennik oprogramowania ERP dla budownictwa

Poza ceną zakupu samego oprogramowania ERP, należy uwzględnić również koszty związane z wdrożeniem programu dla Twojej firmy. Działania związane z wdrażaniem oprogramowania najlepiej powierzyć solidnej firmie informatycznej, zajmującej się usługami IT dla biznesu.

Program magazynowy dla firmy budowlanej

Zarządzanie magazynem wspomagają systemy WMS (Warehouse management software).. Oprogramowanie magazynowe umożliwia bieżącą kontrolę oraz optymalizację działań związanych z procesami magazynowania. Programy oferują funkcje pozwalające na zarządzanie przyjęciami towarów do magazynu, odpowiednie porządkowanie i sortowanie produktów poprzez automatyczne nadawanie im stosownej lokalizacji, administrowanie stanem magazynowym czy realizowanie procesów wysyłkowych. Wykorzystując oprogramowanie WMS możemy więc zoptymalizować pracę naszego magazynu, zwiększając efektywność wszystkich procesów w nim zachodzących

Kompleksowa obsługa informatyczna firm

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892


Szacunkowe koszty związane z zakupem subskrypcji na oprogramowanie magazynowe WMS dla firmy budowlanej prezentujemy w poniższej tabeli:

Nazwa oprogramowaniaRodzaj licencjiKoszt subskrypcji
Asystent Magazynbezterminowaod 459 zł netto
FLOW – Moduł Magazynbezterminowaod 1350 zł netto
WMS WAPRO MAGmiesięcznaod 700 zł netto miesięcznie
bezterminowaod 12 000 zł netto
ENOKO WMSbezterminowaod 20 000 zł netto 
Cennik programów magazynowych dla firm budowlanych

Program księgowy dla firmy budowlanej

Niezależnie od profilu działalności, posiadanie własnej firmy zawsze wymaga prowadzenia księgowości. W celu ułatwienia wypełniania obowiązków i formalności związanych z rozliczeniami finansowymi, warto korzystać z dedykowanych programów do księgowania. Oprogramowanie dla księgowości pozwala zautomatyzować żmudne, powtarzalne czynności, dzięki czemu możemy zaoszczędzić dużo czasu, który musielibyśmy poświęcić na ręczne wypełnianie dokumentów.

Szacunkowe koszty związane z zakupem subskrypcji na oprogramowanie księgowe dla firmy budowlanej prezentujemy w poniższej tabeli:

Nazwa oprogramowaniaKoszt subskrypcji
Faktura XLod 8 zł netto miesięcznie
iFirmaod 8,33 zł netto miesięcznie
Firminood 23,20 zł netto miesięcznie
Comarch ERP XTod 35 zł netto miesięcznie
InFaktod 39 zł netto miesięcznie
Symfonia Finanse i Księgowośćod 95 zł netto miesięcznie
PCBiznesod 119 zł netto miesięcznie
LeftHandod 208 zł netto miesięcznie
Cennik programów księgowych dla firm budowlanych

Kompleksowa obsługa IT – Sprawdź korzyści dla Twojej firmy

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892

Oprogramowanie dla firm budowlanych – podsumowanie

Istnieje wiele różnych rozwiązań w dziedzinie oprogramowania dla firm budowlanych. Dzięki temu możliwe jest zwiększenie efektywności przedsiębiorstwa na najróżniejszych polach działalności, np. w kwestii kontroli stanów magazynowych, zarządzania finansami i księgowością czy utrzymywania relacji z potencjalnymi lub obecnymi klientami. Zakup oprogramowania oraz usługa jego wdrożenia może wiązać się z wysokimi kosztami, które jednak mogą szybko się zwrócić dzięki optymalizacji, a co za tym idzie zwiększeniu sprzedaży firmy.

We wdrażaniu systemów oprogramowania dla restauracji pomagają firmy informatyczne, które świadczą usługi informatyczne. Informatycy zajmują się wdrożeniem od A do Z, skonfigurują pracę systemu tak, by osiągnąć jak największą efektywność pracy oraz zajmą się szkoleniem Twoich pracowników z obsługi nowoczesnego oprogramowania. Jeżeli poszukujesz firmy informatycznej, która zajmie się wsparciem IT dla Twojej firmy, skontaktuj się z nami!

Napisz teraz i poznaj szczegóły naszych usług informatycznych!

Skontaktuj się z naszym specjalistą lub zadzwoń +48 608 611 892

Dokładnie opisz swój problem. Im więcej szczegółów podasz, tym lepiej będziemy w stanie Ci pomóc!
Czytaj więcej

Administratorem danych osobowych jest Creative Comp Sp.zo.o z siedzibą w Warszawie, ul. Nowogrodzka 50/515, 00-695 Warszawa, który informuje, że Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez Creative Comp Sp.zo.o. w celu:

  1. odpowiedzi na zadane pytanie, podjęcia działań w celu realizacji umowy,
  2. przekazywania informacji o produktach i usługach oferowanych przez Creative Comp Sp.zo.o związanych z zadanym pytaniem,
  3. działania związanego z prowadzoną działalnością gospodarczą, dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzenia działalności oraz do wypełniania prawnie usprawiedliwionych celów Administratora, w tym sprzedaży i marketingu bezpośredniego.

Przysługuje Pani/ Panu prawo dostępu do przetwarzanych danych osobowych i ich poprawiania, usunięcia a także prawo żądania zaprzestania przetwarzania danych i wniesienia sprzeciwu na warunkach określonych prawem oraz wycofania udzielonej zgody w każdym momencie, przy czym cofnięcie uprzednio wyrażonej zgody nie wpłynie na legalność przetwarzania przed jej wycofaniem, a także wniesienia skargi do organu nadzorczego. Udostępnienie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania.