Usługi informatyczne Rembertów – przegląd cen usług informatycznych

Usługi informatyczne Rembertów

W epoce powszechnej cyfryzacji obejmującej populację całego świata, usługi informatyczne dla firm stale zyskują na popularności. Dzięki obecności w sieci przedsiębiorstwo może zyskać nowych klientów, ale również zwiększyć efektywność pracy i obniżyć koszty związane z prowadzeniem działalności, na przykład poprzez wdrożenie specjalistycznego oprogramowania. Ofertę usług świadczonych przez firmę można zaprezentować na indywidualnej stronie internetowej, dzięki czemu większa ilość potencjalnych klientów może zdecydować się na wybór właśnie tego usługodawcy. Chcąc zwiększyć swoją obecność w branży nowych technologii, warto skorzystać z usług informatycznych, świadczonych przez wykwalifikowanych specjalistów z branży IT. Informatycy posiadają bogate doświadczenie, które znacząco zwiększa efektywność ich pracy. Zbadaliśmy koszty usług doświadczonych informatyków w Warszawie na Rembertowie, szacunkowe ceny poszczególnych usług znajdują się poniżej.

Oferta wykwalifikowanych informatyków, którzy świadczą swoje usługi na Rembertowie obejmuje między innymi kompleksową obsługą sprzętu oraz oprogramowania komputerowego. Zdecydowana większość firm informatycznych oferuje elastyczne podejście w kwestii zakresu współpracy, dzięki czemu usługi mogą być elastycznie dostosowywane do bieżących potrzeb firmy.

W kolejnych akapitach artykułu zamieściliśmy szacunkowe koszty związane z korzystaniem z profesjonalnych usług informatycznych według podziału na kategorie, w tym m.in.:

 • administrację siecią komputerową przedsiębiorstwa,
 • zapewnienie bezpieczeństwa informatycznego,
 • migrację baz danych,
 • zarządzanie serwerami,
 • usuwanie awarii,
 • ochronę danych osobowych przetwarzanych przez firmę,
 • audyt IT,
 • zakup, naprawy i konserwację sprzętu komputerowego, serwerów, okablowania oraz innych elementów infrastruktury sieciowej,
 • instalację oprogramowania, w tym m.in. systemu operacyjnego, systemów informatycznych wspierających procesy biznesowe (np. ERP, CRM, BPM),
 • tworzenie i administrowanie stronami www.

Jeżeli zastanawiasz się nad cennikiem poszczególnych usług informatycznych, w dalszej części tekstu znajdziesz zestawienia szacunkowych kosztów.

Zobacz jak skorzystasz współpracując z firmą IT świadczącą usługi informatyczne na Rembertowie w okolicach Warszawy

Korzystanie z pomocy ekspertów IT niesie za sobą wiele zalet:

 1. Niższe koszty utrzymania działu IT, usługi specjalistów zatrudnianych w firmach informatycznych są tańsze, niż zatrudnianie pracownika na etacie.
 2. Dostępność usług wsparcia technicznego o każdej porze dnia i nocy.
 3. Zmniejszenie kosztów, które należałoby ponosić zatrudnianiając specjalistów czy decydując się na zakup sprzętu lub dedykowanego, specjalistycznego oprogramowania.
 4. Eksperci z różnych dziedzin branży IT posiadają wąski zakres działalności, dzięki czemu mogą doskonalić swoje umiejętności na danym polu. To istotne, ponieważ informatyk nie może być jednocześnie specjalistą od każdego zagadnienia.
 5. Wieloletnie doświadczenie w dziedzinie zabezpieczeń pozwala przeciwdziałać najgroźniejszym złośliwym programom, prowadząc jednocześnie do zwiększenia  bezpieczeństwa danych firmy.
 6. Zakres oraz rodzaj usług może być elastycznie dostosowywany pod kątem indywidualnych potrzeb firmy.
 7. Indywidualne porady i wskazówki w zakresie wyboru optymalnych rozwiązań IT na podstawie analizy potrzeb firmy.

Prace związane z administrowaniem siecią informatyczną w Rembertowie

Jak kształtują się koszty korzystania z usług administrowania siecią informatyczną w dzielnicy Rembertów w Warszawie? W poniższej tabelce umieściliśmy szacunkowy cennik:

Usługa informatyczna – administracja siecią informatyczną – RembertówCena usługi informatycznej – Rembertów
Instalacja okablowania strukturalnegomontaż hub/switch – 72 – 99 zł/sztuka
instalacja i konfiguracja routera – 87 – 115 zł
instalacja i konfiguracja Access Point – 124 – 167 zł
instalacja bezprzewodowej karty sieciowej w komputerze – 77 – 129 zł
Pomoc przy zakupie urządzeń sieciowych i ich konfiguracji478 – 673 zł
Projektowanie sieci LAN/Wi-Fi i dobór urządzeń124 – 195 zł
Administracja siecią233 – 1584 zł
Godzina pracy wykwalifikowanego informatyka144 – 256 zł
Miesięczny abonament na usługi informatyczne
dla firmy z 5 komputerami
372 – 737 zł

Cennik administracji siecią informatyczną na Rembertowie w Warszawie:

Instalacja okablowania strukturalnego (w tym m.in. światłowodów) to bardzo szeroki zakres usług, na który składa się montaż gniazd i kabli, ułożenie przewodów, montaż przełącznika sieciowego (switch) – 72 – 99 zł/sztuka, instalacja i konfiguracja routera – 87 – 115 zł, połączenie sieci WLAN z LAN (instalacja Access Point) – 124 – 167 zł, instalacja oraz konfiguracja bezprzewodowej karty sieciowej w komputerze – 77 – 129 zł.

Pomoc przy zakupie urządzeń sieciowych i ich konfiguracji to koszt 478 – 673 zł.

Projektowanie sieci LAN/Wi-Fi i dobór urządzeń kosztuje około 124 – 195 zł. Ponadto należy uwzględnić cenę zakupu materiałów i urządzeń.

Administracja siecią to koszt 233 – 1584 zł (usługa w abonamencie). Koszt jest uzależniony między innymi od liczby stanowisk komputerowych w obsługiwanej firmie, stopnia złożoności sieci i jej konfiguracji.

Godzina pracy wykwalifikowanego informatyka w dzielnicy Rembertów to koszt 144 – 256 zł. Przybliżona koszt zakupu miesięcznego abonamentu na usługi IT (dla firmy z 5 komputerami) to 372 – 737 zł. Koszt zakupu abonamentu jest zależny od liczby stanowisk komputerowych, serwerów oraz oddziałów obsługiwanej firmy, a także szybkości reakcji na zgłoszenie awarii.

Dodatkowo należy doliczyć również ewentualny koszt dojazdu informatyka, zazwyczaj jest to 1,40 -1,60 zł/km.

Prace związane z zapewnieniem bezpieczeństwa w Rembertowie

Ile kosztuje korzystanie z profesjonalnych usług informatycznych związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa teleinformatycznego w Warszawie na Rembertowie? W poniższej tabelce prezentujemy szacunkowy cennik poszczególnych usług:

Usługa informatyczna – cyberbezpieczeństwoCena usługi informatycznej – Rembertów
Audyt ITstandardowy – 1243 – 2611 zł
kompleksowy – od 5425 zł
Wdrożenie oprogramowania antywirusowego173 – 382 zł
Wdrożenie bram bezpieczeństwa obsługi Internetu179 – 266 zł
Tworzenie kopii zapasowej (backup)268 – 783 zł
Zabezpieczenie sieci firmowej przed wyciekiem danych164 – 258 zł
Usunięcie wirusów, ransomware, spyware oraz innych rodzajów złośliwego oprogramowania280 – 975 zł
Konfiguracja sieci VPN i podłączonych do niej urządzeń170 – 237 zł
Wdrożenie polityki bezpieczeństwa w firmie1195 – 2478 zł
Wdrożenie systemów SIEM346 – 840 zł
Odzyskiwanie danych171 – 286 zł

Cennik usług bezpieczeństwa IT w Warszawie na Rembertowie:

Audyt IT w zależności od jego zaawansowania kosztuje: za standardowy trzeba zapłacić 1243 – 2611 zł, za kompleksowe sprawdzenie całej infrastruktury teleinformatycznej od 5425 zł. Cennik jest zależny przede wszystkim od czasu pracy poświęconej przez audytorów.

Wdrożenie oprogramowania antywirusowego polega na implementacji wybranego, dopasowanego do potrzeb klienta, programy antywirusowego. Koszt takiej usługi to około 173 – 382 zł.

Wdrożenie bram bezpieczeństwa obsługi Internetu obejmuje firewall, UTM, IPS, IDS, PROXY oraz filtry antyspamowe i filtry treści. Koszt usługi to 179 – 266 zł.

Tworzenie kopii zapasowej (backup) wiąże się z kosztem na poziomie 268 – 783 zł, cennik jest uzależniony wprost proporcjonalnie do ilości danych do backupu.

Zabezpieczenie sieci firmowej przed wyciekiem danych wiąże się z cenami w zakresie około 164 – 258 zł.

Usunięcie wirusów, ransomware, spyware oraz innych rodzajów złośliwego oprogramowania kosztuje około 280 – 975 zł. Cena zależy od poziomu zainfekowania urządzenia oraz czasu pracy informatyka.

Konfiguracja sieci VPN i podłączonych do niej urządzeń zapewnia wysoce anonimowe, szyfrowane (niewidoczne dla postronnych) połączenie z internetem, cena usługi kształtuje się na poziomie 170 – 237 zł.

Wdrożenie polityki bezpieczeństwa w firmie to przygotowanie dokumentów, wybór oraz instalację oprogramowania DLP (Data Loss Protection) i monitorowania działalności pracowników. Cena usługi to około 1195 – 2478 zł.

Wdrożenie systemów SIEM, które badają, analizują i monitorują wszystkie działania w sieci to wiąże się z koniecznością poniesienia kosztów w zakresie 346 – 840 zł.

Odzyskiwanie danych po awarii sprzętu/oprogramowania lub cyberataku cenowo kształtuje się na poziomie 171 – 286 zł. Cena jest uzależniona przede wszystkim od ilości danych, które należy odzyskać.

Cennik naprawy oraz konserwacji urządzeń IT na Rembertowie

Sprzęt i specjalistyczne oprogramowanie komputerowe ulegają naturalnemu zużyciu w wyniku codziennego wykorzystywania w firmie, co w konsekwencji może prowadzić do występowania awarii. Aby temu zapobiec konieczne jest regularne serwisowanie sprzętu, jak i wykonywanie stosownej konserwacji. W niektórych przypadkach warto również regularnie wymieniać sprzęty na nowe, by zapewnić firmie stały dostęp do najbardziej zaawansowanych narzędzi. Specjaliści IT, którzy pracują dla profesjonalnych firm informatycznych zajmują się między innymi dokonywaniem napraw oraz konserwacją sprzętu komputerowego.

Wiele przedsiębiorstw decyduje się na organizację planowanych modernizacji, w ramach których odbywa się wymiana sprzętu oraz oprogramowania na nowe. Koszty związane z korzystaniem z usług naprawy czy konserwacji urządzeń lub oprogramowania jest uzależniony od rodzaju poszczególnych sprzętów. Szacunkowe koszty usług informatycznych prezentujemy poniżej (należy dodać do nich cenę zakupu urządzenia):

 • konfiguracja routera – 78 – 135 zł,
 • wymiana procesora – 93 – 186 zł,
 • wymiana zasilacza – 97 – 164 zł,
 • wymiana płyty głównej w komputerze – 85 – 262 zł,
 • wymiana lub przełożenie podzespołów do nowej obudowy – 222 – 279 zł,
 • wymiana lub dodanie dysku twardego – 128 – 177 zł,
 • wymiana lub dodanie karty graficznej wraz z konfiguracją i testami poprawności działania – 163 – 226 zł,
 • instalacja systemu Windows wraz z oprogramowaniem – 84 – 170 zł.

Naprawa oraz konserwacja urządzeń może również zostać przeprowadzona w ramach umowy abonamentowej na ciągłą obsługę IT firmy.

Cennik opieki nad stronami internetowymi – Rembertów

Jak wspominaliśmy we wstępie, w chwili obecnej profesjonalna strona internetowa to jedna z głównych metod dotarcia do potencjalnych klientów. Strona www umożliwia bowiem czytelne reklamowanie oferty swoich usług. Warto jednak pamiętać, że solidna strona internetowa www powinna być prosta i czytelna, z tego względu jej stworzenie warto zlecić wykwalifikowanym informatykom

.

Eksperci IT świadczący usługi dla firm zajmują się kompleksową obsługą stron internetowych www, w tym między innymi projektowaniem i hostingiem strony www oraz poczty e-mail, rejestrowaniem i utrzymywaniem domeny, pozyskiwaniem certyfikatów SSL dla domen.

Jak wygląda cennik usług informatycznych świadczonych przez wykwalifikowanych informatyków-ekspertów IT, którzy specjalizują się w sprawowaniu opieki nad stronami www na Rembertowie? Oto szacunkowe cenniki poszczególnych usług:

 • wizytówka www – 535 – 864 zł,
 • zaprojektowanie strony – od 511 zł,
 • hosting strony i poczty e-mail – od 114 zł/miesiąc,
 • rejestracja i utrzymanie domeny – 92 – 235 zł,
 • uzyskanie certyfikatu SSL – 284 – 415 zł.

Cennik audytu informatycznego na Rembertowie

Profesjonalny, solidny audyt informatyczny często pozwala na odnalezienie punktów systemu informatycznego, które wykazują podatność na awarie, ale może również wykryć ewentualne zagrożenia związane z wyciekiem wrażliwych danych firmowych. Wykonanie audytu warto powierzyć w ręce wykwalifikowanych ekspertów z branży IT. Specjaliści IT zajmują się między innymi kontrolowaniem kluczowych elementów infrastruktury informatycznej, w tym chociażby stanu komputerów czy też serwerów.

Usługa wykonania audytu informatycznego kończy się przekazaniem zleceniodawcy raportu końcowego, czyli dokumentu zawierającego wskazówki w kwestii sposobów podwyższenia poziomu zabezpieczeń cyberbezpieczeństwa firmy.

Jakie są ceny usług audytu informatycznego na Rembertowie?

Cennik usług związanych z audytem, które oferowane są przez firmy informatyczne znajdziesz poniżej:

 • podstawowy audyt informatyczny – wstępna ocena stanu kluczowych elementów infrastruktury IT – 738 – 924 zł,
 • audyt oprogramowania i sprzętu komputerowego – 88 – 197 zł (za komputer),
 • audyt elementów związanych z ochroną danych osobowych  (w tym RODO) – 1910 – 5795 zł,
 • pełny audyt środowiska informatycznego firmy – 966 – 1327 zł,
 • kompleksowy audyt obejmujący każdy aspekt funkcjonowania IT firmy – od 5318 zł.

Koszty związane ze zleceniem firmie zewnętrznej wykonania usługi profesjonalnego audytu informatycznego na Rembertowie są uzależnione wielu czynników, w tym między innymi metody rozliczania się z pomiędzy zleceniodawcą i zleceniobiorcą. Eksperci IT, specjalizujący się w audytach informatycznymi bywają opłacani np. za godzinę pracy, po ukończeniu zadania, albo w ramach miesięcznego abonamentu na usługi.

Cennik zarządzania serwerami – Rembertów

Zarówno w przypadku dużych firm, jak i mniejszych przedsiębiorstw, które korzystają z własnych fizycznych lub wirtualnych serwerów, konieczne bywa korzystanie z usług zarządzania i administrowania serwerami. Profesjonaliści pracujący dla firm IT zajmują się takimi działaniami jak między innymi wirtualizacje serwerów, projektowanie serwerowni, tworzenia kopii zapasowych danych, usuwanie występujących awarii, monitorowanie poziomu wykorzystania zasobów serwera oraz zapewnienie stałej ciągłości pracy urządzeń czy kontrolowanie dostępności serwera.

Jakie są ceny usług z zakresu zarządzania serwerami na warszawskim Rembertowie? Poniżej przedstawiamy szacunkowe ceny:

 • instalacja serwerów, m.in. www, poczty, e-mail, VPN – 263 – 724 zł,
 • zarządzanie i administrowanie serwerami w ramach abonamentu na usługi:
  • do 5 godzin pracy administratora w dni powszednie – 409 – 811 zł,
 • reagowanie na awarie 365 dni w ciągu maksymalnie 1 godziny, 8-10 godzin pracy administratora – 921 – 2378 zł,
 • reagowanie na awarie 365 dni w ciągu maksymalnie 30 minut, powyżej 10 godzin pracy administratora – 2195 – 3215 zł.

Przewiń do góry