Usługi informatyczne Żoliborz – przegląd cen usług informatycznych

Usługi informatyczne Żoliborz

Obecnie największym źródłem informacji na temat usługodawców jest internet. Portale ogłoszeniowe, czy profile social media to dobry sposób na pozyskiwanie klientów. Wciąż najbardziej efektywnym punktem marketingu w internecie są jednak strony www. Za pośrednictwem strony internetowej www można w prosty i czytelny sposób zaprezentować ofertę firmy, wraz z przedstawieniem portfolio, opinii klientów oraz obszernego opisu wykonywanych czynności. Stworzenie strony internetowej dobrze jest zlecić wykwalifikowanym specjalistom IT, którzy specjalizują się w tej branży. Sprawdziliśmy cenniki usługi ekspertów z branży IT w Warszawie na Żoliborzu, szacunkowe ceny prezentujemy w dalszej części artykułu.

Oferta wykonywanych usług informatycznych na Żoliborzu może obejmować między innymi kompleksową obsługę IT firmy od A do Z. W ramach abonamentu specjaliści dokonują napraw i konserwacji sprzętu komputerowego lub specjalistycznego oprogramowania. Firmy informatyczne pozwalają dostosowywać zakres usług w zależności od potrzeb klienta. Wykwalifikowani informatycy mogą zająć się m.in. kompleksową obsługą informatyczną, czy wdrożeniem dedykowanego oprogramowania do pracy Twojego przedsiębiorstwa.

W kolejnych akapitach artykułu zamieściliśmy szacunkowe cenniki usług informatycznych według podziału na kategorie, w tym m.in.:

 • administrację siecią komputerową przedsiębiorstwa,
 • zapewnienie bezpieczeństwa informatycznego,
 • migrację baz danych,
 • zarządzanie serwerami,
 • usuwanie awarii,
 • ochronę danych osobowych przetwarzanych przez firmę,
 • audyt IT,
 • zakup, naprawy i konserwację sprzętu komputerowego, serwerów, okablowania oraz innych elementów infrastruktury sieciowej,
 • instalację oprogramowania, w tym m.in. systemu operacyjnego, systemów informatycznych wspierających procesy biznesowe (np. ERP, CRM, BPM),
 • tworzenie i administrowanie stronami www.

Jeżeli zastanawiasz się nad cennikiem poszczególnych usług informatycznych, w dalszej części tekstu znajdziesz zestawienia szacunkowych kosztów.

Zobacz jak skorzystasz współpracując z firmą IT świadczącą usługi informatyczne na Żoliborzu i w okolicach

Korzystanie z usług wykwalifikowanych specjalistów IT niesie za sobą obszerną listę zalet:

 1. Koszt korzystania z usług ekspertów IT jest znacznie niższy niż utrzymywanie informatyka na etacie.
 2. Większość firma informatycznych świadczy swoje usługi o każdej porze dnia i nocy, przez 365 dni w roku, co znacząco minimalizuje ryzyko przestojów wywołanych awariami.
 3. Korzystając z profesjonalnych usług informatycznych znika problem konieczności zatrudniania etatowego specjalisty IT czy zakupu oraz bieżącej obsługi sprzętu i oprogramowania.
 4. Żaden pracownik nie może być specjalistą od każdego zagadnienia równocześnie.

Specjaliści zatrudnieni w firmach informatycznych w większości przypadków posiadają swój indywidualny, wąski zakres specjalizacji, dzięki czemu są ekspertami w danej dziedzinie..

 1. Wykwalifikowani informatycy oferują specjalne zabezpieczenia przeciwdziałające najgroźniejszym złośliwym rodzajom oprogramowania, dzięki czemu możliwe jest poprawienie poziomu bezpieczeństwa wrażliwych danych przedsiębiorstwa
 2. Pełna elastyczność w kwestii dostosowywania zakresu usług w dowolnej chwili, w zależności od indywidualnych potrzeb firmy.
 3. Specjaliści dobierają optymalne rozwiązania IT według indywidualnej analizy potrzeb danej firmy.

Prace związane z administrowaniem siecią informatyczną

Jakie się ceny usług administrowania siecią informatyczną w dzielnicy Żoliborz w Warszawie? W poniższej tabelce umieściliśmy szacunkowy cennik:

Usługa informatyczna – administracja siecią informatycznąCena usługi informatycznej – Żoliborz
Instalacja okablowania strukturalnegomontaż hub/switch – 74 – 105 zł/sztuka
instalacja i konfiguracja routera – 91 – 126 zł
instalacja i konfiguracja Access Point – 138 – 181 zł
instalacja bezprzewodowej karty sieciowej w komputerze – 83 – 134 zł
Pomoc przy zakupie urządzeń sieciowych i ich konfiguracji489 – 697 zł
Projektowanie sieci LAN/Wi-Fi i dobór urządzeń130 – 215 zł
Administracja siecią264 – 1644 zł
Godzina pracy wykwalifikowanego informatyka155 – 253 zł
Miesięczny abonament na usługi informatyczne
dla firmy z 5 komputerami
398 – 784 zł

Cennik administracji siecią informatyczną na Żoliborzu w Warszawie:

Instalacja okablowania strukturalnego (w tym m.in. światłowodów) to bardzo pojemny zbiór usług, na który składa się montaż gniazd i kabli, ułożenie przewodów, montaż przełącznika sieciowego (switch) – 74 – 105 zł/sztuka, instalacja i konfiguracja routera – 91 – 126 zł, połączenie sieci WLAN z LAN (instalacja Access Point) – 138 – 181 zł, instalacja oraz konfiguracja bezprzewodowej karty sieciowej w komputerze – 83 – 134 zł

Pomoc przy zakupie urządzeń sieciowych i ich konfiguracji to koszt 489 – 697 zł.

Projektowanie sieci LAN/Wi-Fi i dobór urządzeń kosztuje około 130 – 215 zł. Dodatkowo należy doliczyć do tego cenę zakupu materiałów i urządzeń.

Administracja siecią to koszt 264 – 1644 zł w przypadku zakupu usługi w abonamencie. Cena jest w pełni zależna od liczby stanowisk komputerowych w obsługiwanej firmie, stopnia złożoności sieci i jej konfiguracji.

Godzina pracy wykwalifikowanego informatyka w dzielnicy Żoliborz to koszt 155 – 253 zł. Przybliżona koszt zakupu miesięcznego abonamentu na usługi IT (dla firmy z pięcioma komputerami) to 398 – 784 zł. Koszt abonamentu jest zależny od liczby stanowisk komputerowych, serwerów oraz oddziałów obsługiwanej firmy, a także szybkości reakcji na zgłoszenie awarii.

Dodatkowo należy doliczyć również ewentualny koszt dojazdu informatyka, zazwyczaj jest to 1,40 -1,60 zł/km.

Prace związane z zapewnieniem bezpieczeństwa

Jakie są ceny profesjonalnych usług informatycznych związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa teleinformatycznego w Warszawie na Żoliborzu? W poniższej tabelce prezentujemy szacunkowe koszty poszczególnych usług:

Usługa informatyczna – cyberbezpieczeństwo – ŻoliborzCena usługi informatycznej – Żoliborz
Audyt ITstandardowy – 1348 – 2795 zł
kompleksowy – od 5611 zł
Wdrożenie oprogramowania antywirusowego181 – 394 zł
Wdrożenie bram bezpieczeństwa obsługi Internetu193 – 288 zł
Tworzenie kopii zapasowej (backup)291 – 805 zł
Zabezpieczenie sieci firmowej przed wyciekiem danych178 – 285 zł
Usunięcie wirusów, ransomware, spyware oraz innych rodzajów złośliwego oprogramowania295 – 1109 zł
Konfiguracja sieci VPN i podłączonych do niej urządzeń194 – 272 zł
Wdrożenie polityki bezpieczeństwa w firmie1325 – 2642 zł
Wdrożenie systemów SIEM379 – 884 zł
Odzyskiwanie danych192 – 297 zł

Cennik usług bezpieczeństwa IT na Żoliborzu w Warszawie:

Audyt IT w zależności od jego zaawansowania kosztuje: za standardowy trzeba zapłacić 1348 – 2795 zł, za kompleksowe sprawdzenie całej infrastruktury teleinformatycznej od 5611 zł. Cennik jest zależny przede wszystkim od czasu pracy poświęconej przez audytorów.

Wdrożenie oprogramowania antywirusowego polega na implementacji wybranego, dopasowanego do potrzeb klienta, programy antywirusowego. Koszt takiej usługi to około 181 – 394 zł.

Wdrożenie bram bezpieczeństwa obsługi Internetu obejmuje firewall, UTM, IPS, IDS, PROXY oraz filtry antyspamowe i filtry treści. Koszt usługi to 193 – 288 zł.

Tworzenie kopii zapasowej (backup) wiąże się z ceną na poziomie 291 – 805 zł, koszt jest proporcjonalny do ilości danych do backupu.

Zabezpieczenie sieci firmowej przed wyciekiem danych wiąże się z cenami w zakresie około 178 – 285 zł.

Usunięcie wirusów, ransomware, spyware oraz innych rodzajów złośliwego oprogramowania kosztuje około 295 – 1109 zł. Łączny koszt jest zależny od poziomu zainfekowania urządzenia oraz czasu pracy informatyka.

Konfiguracja sieci VPN i podłączonych do niej urządzeń zapewnia wysoce anonimowe, szyfrowane (niewidoczne dla postronnych) połączenie z internetem, cena usługi kształtuje się na poziomie 194 – 272 zł.

Wdrożenie polityki bezpieczeństwa w firmie to przygotowanie dokumentów, wybór i instalację oprogramowania DLP (Data Loss Protection) oraz do monitorowania działalności pracowników. Cena usługi to około 1325 – 2642 zł.

Wdrożenie systemów SIEM, które badają, analizują i monitorują wszystkie działania w sieci to wiąże się z koniecznością poniesienia kosztów w zakresie 379 – 884 zł.

Odzyskiwanie danych po awarii sprzętu/oprogramowania lub cyberataku cenowo kształtuje się na poziomie 192 – 297 zł. Koszt jest uzależniony m.in. od ilości danych, które trzeba odzyskać.

Cennik naprawy oraz konserwacji urządzeń IT na Żoliborzu

Sprzęt komputerowy oraz specjalistyczne, dedykowane oprogramowanie z biegiem czasu ulegają stopniowemu zużyciu. Aby zapobiec nadmiernemu ryzyku wystąpienia awarii, mogącej w konsekwencji wywołać przestoje w pracy firmy, warto regularnie dokonywać konserwacji oraz na bieżąco przeprowadzać naprawy. Kompleksową obsługę sprzętu i oprogramowania można powierzyć w ręce specjalistów IT, którzy zajmują się wykonywaniem usług z zakresu napraw oraz bieżącej konserwacji sprzętu komputerowego lub wymiany sprzętu i oprogramowania na nowe.

W sytuacji gdy awaria okaże się naprawdę poważna, konieczna może okazać się wymiana sprzętu na  fabrycznie nowy. Ceny usług naprawy oraz konserwacji urządzeń i oprogramowania są zależne od rodzaju urządzenia. Szacunkowy cennik usług teleinformatycznych znajdziecie poniżej (należy dodatkowo dodać do nich cenę zakupu urządzenia):

 • konfiguracja routera – 88 – 165 zł,
 • wymiana procesora – 101 – 192 zł,
 • wymiana zasilacza – 108 – 197 zł,
 • wymiana płyty głównej w komputerze – 96 – 281 zł,
 • wymiana lub przełożenie podzespołów do nowej obudowy – 233 – 306 zł,
 • wymiana lub dodanie dysku twardego – 141 – 204 zł,
 • wymiana lub dodanie karty graficznej wraz z konfiguracją i testami poprawności działania – 168 – 255 zł,
 • instalacja systemu Windows wraz z oprogramowaniem – 105 – 191 zł.

Naprawa oraz konserwacja urządzeń może również zostać przeprowadzona w ramach umowy abonamentowej na ciągłą obsługę IT firmy.

Cennik opieki nad stronami internetowymi – Żoliborz

Profesjonalna, czytelna strona internetowa www to dziś najlepszy sposób na dotarcie do klientów. W celu jak najlepszej optymalizacji zasięgów, strona www powinna być przyjemna w odbiorze oraz w czytelny sposób prezentować oferowane przez firmę usługi. Z tego względu tworzenie stron www warto zlecić wykwalifikowanym specjalistom z branży IT.

Profesjonalne firmy informatyczne świadczą szeroki wachlarz usług z zakresu kompleksowej obsługi stron internetowych www. Wykwalifikowani specjaliści IT zajmują się między innymi projektowaniem i hostingiem strony www lub poczty e-mail, rejestrowaniem i utrzymywaniem domeny, pozyskiwaniem certyfikatów SSL dla domen.

Jak wygląda cennik usług informatycznych świadczonych przez wykwalifikowanych informatyków-ekspertów IT, którzy specjalizują się w sprawowaniu opieki nad stronami www na Żoliborzu? Oto szacunkowe koszty poszczególnych usług:

 • wizytówka www – 551 – 912 zł,
 • zaprojektowanie strony – od 539 zł,
 • hosting strony i poczty e-mail – od 117 zł/miesiąc,
 • rejestracja i utrzymanie domeny – 103 – 258 zł,
 • uzyskanie certyfikatu SSL – 316 – 455 zł.

Cennik audytu informatycznego na Żoliborzu

Audyt informatyczny IT to skuteczna metoda poprawy bezpieczeństwa teleinformatycznego firmy. Profesjonalny audyt, wykonany przez profesjonalistów z branży umożliwia wykrycie podatnych na awarie punktów systemu informatycznego, kontrolę zagrożeń związanych z wyciekiem danych firmowych czy też monitorowanie poziomu ryzyka wystąpienia ataku cyberprzestępczego.

Koniec audytu to moment, w którym firma informatyczna przekazuje w ręce zleceniodawcy specjalny raport, czyli dokument zawierający analizy i wskazówki, umożliwiające zwiększenie cyberbezpieczeństwa firmy.

Jakie są ceny usług audytu informatycznego na Żoliborzu?

Koszty usług oferowanych przez firmy informatyczne zajmujące się audytem znajdziesz poniżej:

 • podstawowy audyt informatyczny – wstępna ocena stanu kluczowych elementów infrastruktury IT – 755 – 952 zł,
 • audyt oprogramowania i sprzętu komputerowego – 93 – 208 zł (za każdy komputer),
 • audyt elementów związanych z ochroną danych osobowych  (w tym RODO) – 1947 – 5899 zł,
 • pełny audyt środowiska informatycznego firmy – 1059 – 1411 zł,
 • kompleksowy audyt obejmujący każdy aspekt funkcjonowania IT firmy – od 5510 zł.

Ceny usług profesjonalnego audytu IT na Żoliborzu są zależne od wielu czynników, jak chociażby od sposobu rozliczania się z usługi informatycznej. Informatycy, zajmujący się wykonywaniem audytów informatycznych bywają opłacani na różne sposoby, jak chociażby za godzinę pracy lub za wykonanie zadania.

Cennik zarządzania serwerami – Żoliborz

Zarządzanie i administracja serwerami to usługa często wybierana przez duże firmy, posiadające własne serwerownie. Profesjonalni specjaliści z branży IT świadczą usługi z dziedziny wirtualizacji serwerów, projektowania serwerowni, tworzenia kopii zapasowych danych, usuwania awarii, kontroli wykorzystywania zasobów serwera, zapewnienia ciągłości pracy urządzeń, jak i kontroli dostępności serwera.

Jak kształtuje się cennik usług związanych z zarządzaniem serwerami w warszawskim Żoliborzu?

Poniżej przedstawiamy szacunkowe ceny:

 • instalacja serwerów, m.in. www, poczty, e-mail, VPN – 279 – 732 zł,
 • zarządzanie i administrowanie serwerami w ramach abonamentu na usługi:
  • do 5 godzin pracy administratora w dni powszednie – 433 – 825 zł,
 • reagowanie na awarie 365 dni w ciągu maksymalnie 1 godziny, 8-10 godzin pracy administratora – 992 – 2588 zł,
 • reagowanie na awarie 365 dni w ciągu maksymalnie 30 minut, powyżej 10 godzin pracy administratora – 2263 – 3284 zł.

Przewiń do góry