wFirma - księgowość online

wFirma – księgowość online

Cała księgowość w jednej usłudze dostępnej o każdej porze i z każdego miejsca? To możliwe dzięki wFirma. Jesteś właścicielem przedsiębiorstwa, prowadzisz jednoosobową działalność, a może działasz w fundacji lub pracujesz w biurze rachunkowym?

Zobacz, co zyskasz korzystając z nowoczesnej usługi online.

Spis treści

wFirma to serwis, który wspiera prowadzenia działalności gospodarczej. Przeznaczony jest dla:

 • małych firm - pełne prowadzenie księgowości z OCR bez limitu, zarządzanie kadrami, płacami, sprzedażą oraz obliczaniem i zapłatą podatków i składek na ZUS,
 • prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą - wygodnie i szybko wystawisz fakturę, rozliczysz podatek i zapłacisz ZUS, ,
 • spółek, fundacji, spółdzielni, organizacji pozarządowych - pełna księgowość, generowanie dokumentów wymaganych przez urzędy, CIT estoński,
 • biur rachunkowych - wszystko, czego potrzebują: oprogramowanie, księgowość z OCR, obsługa kadr, płac, ZUS, cyfrowe narzędzia do prowadzenia biura.

Zalety serwisu wFirma - czy warto korzystać?

Spójrz na konkrety, co dostaniesz wybierając wFirma. Zacznijmy od zalet tego rozwiązania dla biura księgowego.

Biuro księgowe i wFirma

Program ma wszystkie funkcje potrzebne do prowadzenia biura rachunkowego, m.in. FK i księgowość podatkową, OCR i schematy księgowe, rozliczanie podatków i składek ZUS czy też integrację z MF, ZUS i NBP.

Wypróbuj wFirma w swoim Biurze Rachunkowym - zyskasz:

 • dostęp do oprogramowania 24/7 z każdego miejsca,
 • wykonywane codziennie kopie bezpieczeństwa systemu,
 • bezpłatne wsparcie techniczne i merytoryczne,
 • reklamę wśród potencjalnych klientów, m.in. korzystających z popularnego serwisu Poradnik Przedsiębiorcy.

Klient Twojego biura rachunkowego może skorzystać z dedykowanych dla siebie narzędzi, programu do fakturowania oraz CRM. Współpraca odbywa się online, klienci mogą przesyłać faktury księgowych bez wstawania od komputera. To bardzo ułatwia pracę biura.

Dodatkowo biuro rachunkowe może stworzyć wizytówkę online, która będzie promowana m.in. wśród klientów serwisu i w mediach społecznościowych serwisu. Biuro umieszczane jest w katalogu, z którego korzysta ponad 7 tys. przedsiębiorców rocznie.

W przypadku problemów lub wątpliwości, pracownicy biura mogą konsultować się (bez ograniczeń ilościowych) ze specjalistami z serwisu internetowego Poradnik Przedsiębiorcy.

Nie musisz sam aktualizować oprogramowania - wszelkie zmiany w przepisach są natychmiast wprowadzane przez wFirma.

Jako właściciel biura nie musisz obawiać się problemów związanych z wdrożeniem oprogramowania. Dostaniesz roczny, darmowy test wszystkich funkcjonalności dla 10 swoich klientów.

Po dołączeniu do wFirma możesz zarobić dzięki Programowi Partnerskiemu - poleć usługę swoim klientom w zamian za prowizję.

Małe firmy i wFirma

Jak na usługach wFirma skorzystają właściciele małych przedsiębiorstw? Dostaną wszystkie narzędzia w jednym miejscu, w systemie, który jest dostępny non stop i z każdej lokalizacji.

Wypróbuj ofertę wFirma dla małych firm (30 dni gratis!) i zyskaj m.in.:

 • szybkie wystawianie faktur w 8 językach i 9 szablonach (możesz dodać własne logo),
 • moduł OCR (optyczne rozpoznawanie znaków) wbudowany w system bez limitu odczytywanych faktur,
 • schematy księgowe dostosowane do różnego rodzaju działalności,
 • bezproblemowe rozliczanie podatków, generowanie zaliczek na podatek dochodowy, pliki JPK, zeznania roczne,
 • moduł kadrowo-płacowy, z m.in. funkcją publikowania ogłoszeń o pracę, tworzenia umów o pracę, zlecenie lub dzieło, tworzenie listy płac, generowanie deklaracji dla ZUS,
 • ewidencjonowanie i rozliczanie środków trwałych oraz WNiP,
 • łatwe opłacanie składek ZUS, wysyłka dokumentów bezpośrednio do e-ZUS,
 • integracja z bankowością online - eksport przelewów do banku, którego używasz,
 • system zintegrowany z drukarkami fiskalnymi (stany magazynową są natychmiast aktualizowane),
 • funkcję automatycznego wyliczenia różnic kursowych,
 • wsparcie ekspertów z cenionego serwisu Poradnik Przedsiębiorcy oraz dedykowanego Asystenta Księgowego i Asystenta Kadrowego z nielimitowaną liczbą pytań i czasu pracy (dostęp online, codziennie godz. 7-21, ponad 80 proc. odpowiedzi udzielanych jest w 15 minut).

Usługa wFirma jest szalenie praktyczna. Spójrz np. jak w czterech krokach zaksięgujesz dokument dzięki modułowi OCR:

 1. Zrób zdjęcie faktury smartfonem.
 2. Zapisz zdjęcie w systemie.
 3. System zaksięguje fakturę i wyliczy podatek.
 4. Wyślij JPK_V7.

Korzyści? Zaoszczędzisz czas i nie musisz obawiać się pomyłki, np. błędnie podanej kwoty lub literówki.

Spółki i wFirma

Spółki z o.o. i inne zyskają dzięki usłudze wFirma pełną księgowość online. Jedną z zalet jest zebranie wszelkich procesów księgowo-finansowych spółki w jednym miejscu. Na tym nie koniec.

Jeżeli prowadzisz spółkę lub jej księgowość, to dzięki wFirma zyskasz m.in.:

 • ułatwienie w pracy dzięki automatyzacji i wbudowanemu modułowi OCR,
 • zaprogramowane schematy księgowe,
 • dostęp do oprogramowania dla wielu osób działających z różnych miejsc, o każdej porze,
 • płynną współpracę między działem księgowości, a innymi pracownikami,
 • zintegrowany z PUE i e-ZUS moduł tworzący i wyliczający listy płac oraz wszelkie dokumenty pracownicze,
 • rozliczanie spółek korzystających z Estońskiego CIT,
 • generowanie e-sprawozdań do załączeniu w KRS lub KAS (moduł wbudowany, bez konieczności kupna nakładki),
 • ewidencjonowanie i rozliczanie środków trwałych i WNIP,
 • międzyokresowe rozliczanie kosztów (RMK),
 • integrację z bankowością online,
 • wsparcie ekspertów tworzących treści do Przewodnika Przedsiębiorcy oraz Asystenta Księgowego i Asystenta Kadrowego (online, codziennie w godz. 7-21, bez ograniczenia liczby zadawanych pytań)

wFirma informuje, że z ich usług korzysta już ponad 5 tys. spółek - dołącz do nich i przetestuj narzędzia, które usprawnią funkcjonowanie przedsiębiorstwa (30 dni gratis!).

wFirma aplikacja - jak to działa?

Sprawy przedsiębiorstwa obsługujesz w serwisie korzystając z bardzo przejrzystego i intuicyjnego interfejsu. Zazwyczaj wystarczy kilka kliknięć, żeby wykonać zadanie.

Jak konkretnie działa wFirma? Spójrz na przykładowe działanie, które wykonasz korzystając z tej aplikacji:

 • wFirma - jak przejść/zmienić na ryczałt?

W wFirma zmiana formy opodatkowania jest prosta. Zmiana na ryczałt możliwa jest w zakładce Ustawienia →Podatki →Podatek dochodowy →Ewidencja przychodów (ryczałt). Kolejny krok to wybór stawki.

Formę opodatkowania zmienisz na ryczałt po rozliczeniu grudnia lub IV kwartału poprzedniego roku. Zmiana powinna nastąpić przed wystawieniem faktury w nowym roku.

 • wFirma - jak zrobić remanent?

Remanent wygenerujesz w dokumencie PDF/XLSX po wejściu w zakładkę Magazyn →Produkty →Drukuj →Remanent (i wybór formatu). Podczas pierwszego remanentu systemu poinformuje Cię o aktualizacji wpisów w bazie danych w związku z wdrożeniem nowego magazynu.

 • wFirma - jak dodać stan magazynowy?

Stan magazynowy - ilość towarów lub produktów, które znajdują się w magazynie - dodasz w module Magazyn dostępny w pakietach Zarządzanie sprzedażą+Magazyn oraz Księgowość online+Magazyn. Możesz prowadzić (dodać do systemu) więcej magazynów. Produkt dodasz np. wchodząc do zakładki Magazyn →Produkty →Produkt →Dodaj produkt. Istnieją dodatkowe opcje, np. wskazanie progów stanów magazynowych (stan minimalny, bezpieczny oraz maksymalny).

 • wFirma - jak zaksięgować fakturę zaliczkową?

Fakturę VAT zaliczkową ujmujesz wchodząc w zakładkę Ewidencje  →Rejestr VAT zakupów  →Dodaj wpis (dane uzupełniane są na podstawie faktury) lub za pomocą skutku księgowego: Wydatki →Księgowanie →Dodaj → Faktura VAT →uzupełnij dane zgodnie z fakturą →Import z zagranicy i inne zaawansowane →Skutek księgowy →Księguj do VAT.

wFirma - cennik

Aplikacja biznesowa wFirma umożliwia właścicielowi prowadzenie spraw przedsiębiorstwa związanych z fakturowaniem, sprzedażą, elektroniczną księgowością, kadrami, płacami i ubezpieczeniami pracowniczymi.

Dzięki niej wszystko ma w ręku, na jednym dobrze zaprojektowanym i wygodnym w użyciu serwisie.

Ile kosztuje aplikacja wFirma? Cena usług to 19-49 zł miesięcznie (netto). Konkrety znajdziesz w tabeli poniżej.

Cennik usług wFirma

UsługaCena*Funkcje
Fakturowanie i sprzedaż19 zł/miesiącfakturowanie,CRM, projekty i zadania,magazyn miniintegracja z programami do e‑commercemonitoring kontrahentów,elektroniczne faktury,rejestr sprzedaży VAT,JPK_FA,drukarki fiskalne online,brak limitu na użytkowników.  
Księgowość online49 zł/miesiącfakturowanie,CRM.księgowość z OCR,obsługa transakcji zagranicznych,e‑Deklaracje i e-ZUS,JPK_V7,środki trwałe,płatności i bank,rozliczenie samochodów,projekty i zadania,pomoc techniczna.  
Kadry, płace i ubezpieczenia49 zł/miesiącgenerator umów,rozliczanie cudzoziemców,e‑akta osobowe,e‑Deklaracje,e‑ZUS,import e‑zwolnień z PUEprowadzenie ewidencji czasu pracy,listy płac,deklaracje roczne,e-archiwum dokumentówpanel pracownika.  
wFirma dla biur rachunkowych18 zł/miesiąc za jednego klientaksięgowość podatkowaOCR,automaty księgoweśrodki trwałe i WNIPmasowy generator plików i deklaracjiwyliczanie różnic kursowychkadry, płace i ubezpieczenia ZUSsystem wyceny zadań i fakturowaniapanel klienta z fakturowaniemzarządzanie zadaniami księgowychpromocja biura w internecie,dostęp do ekspertów Poradnika Przedsiębiorcy  
Księgowość online+Asystent Księgowy59 złwsparcie księgowe online dotyczące fakturowania, księgowości i rozliczeń,czas odpowiedzi nie przekracza 48 h., większość przedsiębiorców otrzymuje ją w ciągu 15 minut.
Kadry i płace+Asystent Kadrowy59 złporady dotyczące kadr, płac, ZUS i prawa pracy,czas odpowiedzi nie przekracza 48 godz., większość przedsiębiorców otrzymuje ją w ciągu 15 minut.  

*cena netto

Pamiętaj, że wszystkie płatne moduły wFirma przetestujesz za darmo i bez zobowiązań przez 30 dni!

Darmowe fakturowanie z Mojo

Dodatkowo serwis oddaje w ręce przedsiębiorców narzędzie do darmowego fakturowania - znajdziesz je na stronie mojo.pl. To aplikacja webowa, która umożliwia wystawienie do 3 faktur miesięcznie bez opłat.

Mojo nie ma aplikacji mobilnej jednak możesz z niej korzystać przez smartfona. Wystarczy, że dodasz zapisaną aplikację Mojo jako zakładkę na ekranie głównym. Zrobisz to po wejściu na stronę główną mojo.pl:

 • w Android przycisk “Dodaj aplikację Mojo do ekranu głównego” lub w pasku opcji przeglądarki,
 • w iOS po dodaniu aplikacji w ulubionych w przeglądarce Safari.

Zaleta takiego rozwiązania? Nie musisz nic pobierać i instalować, odpada też problem z aktualizowaniem.

wFirma - pytania i odpowiedzi (Q&A)

Co to jest wFirma?

wFirma to serwis internetowy oferujący narzędzie do kompleksowego prowadzenia księgowości, sprzedaży, spraw pracowniczy dla JDG, spółek, fundacji, biur rachunkowych czy też organizacji pozarządowych.

Ile kosztuje księgowość online?

Księgowość online w usłudze wFirma kosztuje 49 zł netto za miesiąc.