Co Twoja firma zyska migrując dane do chmury

Co Twoja firma zyska migrując dane do chmury?

Migracja do chmury to krok, na który decyduje się coraz więcej firm. Nie tylko umożliwia on automatyzację procesów, zabezpiecza dane odpowiednimi procedurami bezpieczeństwa i backup’ami, ale także pozwala na wygodny, zdalny dostęp do plików i precyzyjny dozoru nad nim. Na czym dokładnie polega migracja do chmury i dlaczego tak wiele firm się na nią decyduje?

Kompleksowa obsługa IT – Sprawdź korzyści dla Twojej firmy

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892

Czym jest chmura obliczeniowa?

Chmura daje dziś nie tylko lepszą możliwość organizacji firmy i zasad w niej panujących – niejednokrotnie staje się warunkiem jej prawidłowego funkcjonowania. Chmura obliczeniowa to model przechowywania i przetwarzania danych, który opiera się na udostępnianiu ich użytkownikowi przez sieć, za pośrednictwem, należących do zewnętrznego dostawcy, zasobów i usług. Wśród nich można znaleźć chociażby: moc obliczeniową, bazy danych, przestrzeń dyskową, serwery czy dodatkowe usługi analiz i sztucznej inteligencji. Upraszczając, migracja do chmury sprowadza się do przeniesienia swoich danych do wirtualnej przestrzeni udostępnianej przez zewnętrznego dostawcę, cedując na niego odpowiedzialność za jej obsługę i zabezpieczenie niezbędnej dla niej infrastruktury.

Przedsiębiorcy zdają sobie coraz wyraźniej sprawę z tego, że chmura to możliwość niczym nieograniczonej skalowalności oraz innowacyjność w sposobie zarządzania danymi. Korzyści płynące migracji są tak wyraźne, że większość firm nie zastanawia się dziś nad koniecznością jej dokonania, a jedynie rozważa, kiedy i w jaki sposób przeprowadzić ten proces, widząc wyraźną konieczność dostosowania się do technologii użytkowanych przez swoich klientów. 

Zwiększ zysk firmy optymalizując koszty!

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892

Kiedy przenieść firmę do chmury?

Jeszcze kilka lat temu na migrację do chmury decydowały się przede wszystkim duże, rynkowe podmioty. Dziś, w związku z dynamicznym rozwojem rynku usług typu cloud, przejścia do chmury podejmują się także małe i średnie firmy. Dostęp do zaawansowanych systemów jest lepszy, a koszty z nimi związane coraz niższe. To z kolei przekłada się na możliwość korzystania z najwyższej jakości oprogramowania nawet przez mniej zamożne firmy. Z uwagi na możliwość wyeliminowania tym sposobem konieczności utrzymania własnych serwerów i zakupu odpowiedniej infrastruktury, chmura obliczeniowa staje się… formą oszczędności. Kiedy wobec tego migrować do chmury?

Który moment jest najlepszy na to, by przenieść swoje zasoby do bezpiecznej, zwirtualizowanej przestrzeni? Zwykle moment ten jest wyraźnie dostrzegalny – dotychczasowe oprogramowanie przestaje ułatwiać i automatyzować procesy, a staje się przeszkodą w dalszym rozwoju firmy. Spadająca elastyczność, funkcjonalność i brak możliwości dostosowania go do potrzeb organizacji to wyraźny znak, że warto pomyśleć o migracji do chmury, która udostępnia nie tylko najwyższej jakości zasoby, ale i sprawia, że ułatwiają one sprawne zarządzanie wszystkimi procesami. Nie trzeba jednak czekać na ten moment – o migracji do chmury można pomyśleć dużo wcześniej – już na początkowym etapie działalności, wyprzedzając naturalne następstwa.

Nie jesteś pewny czy aktualny moment jest dobry na przejście do chmury? Istnieje kilka sygnałów, po których jasno rozpoznasz, że nie powinieneś dłużej czekać.

 1. Koszt utrzymania dotychczasowej infrastruktury gwałtownie rośnie – rozwój firmy generuje konieczność inwestycji w serwery, sprzęt czy oprogramowanie, co staje się nieproporcjonalne do wzrostu przychodów,
 2. Twoja firma szybko rozwija się – ilość pracowników, a co za tym idzie użytkowników systemu rośnie, baza klientow sukcesywnie się rozszerza, a dotychczasowy system jest niewystarczająco funkcjonalny,
 3. Twoje firma odnotowuje okresowe wzrosty sprzedaży, którym towarzyszą problemy organizacyjne – widzisz wyraźnie, że w czasie wysokiej sezonowości obecne zasoby nie są wystarczające, 
 4. Zakup oraz utrzymanie serwerów stacjonarnych wymagają ogromnych środków finansowych. Jeśli Twoja firma szuka oszczędności, inwestycja w infrastrukturę chmurową jest doskonałym ruchem,
 5. Twoja infrastruktura wymaga inwestycji – musisz ponieść koszty modernizacji czy nowych serwerów. 

Jeśli masz w swojej organizacji do czynienia z którąkolwiek z powyższych sytuacji, możesz mieć pewność, że to już pora przenieść się do chmury.

Kompleksowa obsługa informatyczna firm

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892

Dlaczego wobec tego warto przenieść się do chmury?

Przygotowaliśmy zestawienie najważniejszych czynników, które pokazują, że migracja cloud jest korzystnym rozwiązaniem. Poniższa tabela prezentuje argumenty za wirtualizacją Twojego biznesu.

Argumenty przemawiające za migracją do chmury
Oszczędnośćnie musisz kupować odpowiedniego sprzętu i utrzymywać infrastruktury,ograniczasz koszty dedykowanych pracowników do jej obsługi,nie ponosisz dodatkowych kosztów związanych z bezpieczeństwem i stabilnością oprogramowania,ograniczasz koszty prądu,ponosisz wyłącznie koszt wykorzystywanej przestrzeni i usług,wydatki kapitałowe zamieniasz na wydatki operacyjne, – rozliczasz się za realnie zużywane zasoby – możesz skalować przestrzeń serwerową w zależności od swoich potrzeb i charakteru swojej organizacji.    
Bezpieczeństwozyskujesz najnowsze i najbardziej zaawansowane technologicznie zabezpieczenia, jesteś chroniony przed zewnętrznymi atakami,posiadasz bezpieczny backup danych,nie podlegasz zagrożeniom fizycznym – np. pożar,zyskujesz rozwiązania zgodne ze wszystkimi, niezbędnymi przepisami oraz certyfikowane w zakresie ochrony danych klientów.   
MożliwościTwoje zasoby są elastyczne – nie musisz obawiać się nagłego wzrostu ruchu,możesz wzbogacić je o dodatkowe funkcjonalności w trybie ekspresowym,masz zdalny dostęp do swoich plików z każdego miejsca – Twoi pracownicy mogą pracować zdalnie, a Ty masz pełną kontrolę nad przebiegiem procesów.   
Wydajnośćzyskujesz nieograniczoną wydajność, którą możesz dostosować do swoich potrzeb.  
Dostępnośćsprawdzeni i solidni dostawcy rozwiązań chmurowych gwarantują dostępność swoich usług na poziomie nawet na poziomie 99,90%.
Skalowalnośćchmura daje możliwość rozwoju wraz z rozwojem organizacji i modyfikacją jej potrzeb – możesz np. zwiększyć jej pojemność, kiedy Twoja firma rozwinie się i zwiększy ilość danych, możesz także okresowo alokować zasoby – wtedy, kiedy zajdzie ku temu potrzeba, zwiększając pojemność czy gotowość na obsługę większej liczby użytkowników.  
Kontrolachmura obliczeniowa to nie tylko możliwość ustanowienia określonego dozoru i sterowania dostępem do danych – zaawansowane systemy i sprawdzeni dostawcy pozwolą Ci zachować pełną kontrolę nad danymi organizacji – masz pełen dostęp do nich, ale pozostajesz ich właścicielem.  
Jakośćchmura daje Ci dostęp do najbardziej zaawansowanych technologicznie rozwiązań – możesz także skonsolidować różne środowiska IT, nie ponosząc przerastających Cię kosztów.  
Niskie ryzykowirtualizacja ogranicza ryzyko związane z koniecznością ponoszenia dużych nakładów na infrastrukturę – sprzęt, oprogramowanie czy serwery, Twoim kosztem są tylko zasoby chmurowe – płacisz za ich zużyciem oraz masz pełną  kontrolę nad generowanymi przez nią kosztami, a co za tym idzie eliminujesz ryzyko biznesowe.
Scedowanie odpowiedzialnościproces zarządzania i administracji chmurą leży po stronie usługodawcy – nie tylko nie musisz inwestować w serwery i ich obsługę, ale także masz pewność, że zyskasz profesjonalną obsługę zapewnioną przez wykwalifikowanych pracowników.  

Jeśli nasze argumenty do wirtualizacji swoich zasobów przekonały Cię, sprawdź, jak wygląda proces migracji firmy do chmury.

Kompleksowa obsługa IT – Sprawdź korzyści dla Twojej firmy

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892

Proces migracji do chmury krok po kroku

Przeniesienie się do chmury nie jest skomplikowane – w przypadku mniejszych przedsiębiorstw przebiega szybko i sprawnie. W przypadku bardziej złożonych organizacji tego rodzaju proces obejmuje zwykle trzy fazy, pozwalające na uporządkowanie projektu i kontrolę jego przebiegu.

Frazy migracji do chmury

 1. Eksperymentowanie – na tym etapie dział IT poznaje rozwiązanie cloudowe, analizowane są różne scenariusze migracji – na bazie, przekazywanych przez działy odpowiedzialne za rozwój biznesu, zapotrzebowań funkcjonalnych planowanej chmury. To wtedy określa się także, które aktualne systemy można przenieść do chmury i te, które trzeba wyeliminować i zastąpić. 
 2. Migracja –  wszystkie dotychczasowe dane przenoszone są do chmury w oparciu o jeden z wcześniej opracowanych i zaakceptowanych scenariuszy postępowania. Na tym etapie kluczowa jest koordynacja pracy wielu działów.
 3. Transformacja – to etap, w trakcie którego na bazie informacji zwrotnych od użytkowników chmury, wdraża się ulepszenia, nowe funkcjonalności i poprawia funkcjonowanie zaimplementowanego rozwiązania. Pozwala to nie tylko dostosować rozwiązanie do potrzeb firmy, ale także sukcesywnie uczyć się funkcji systemu. 

Kompleksowa obsługa informatyczna firm

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892

Sama migracja do chmury nie jest procesem skomplikowanym. Aby jednak przebiegała sprawnie, a dostarczone rozwiązanie zaspokoiło oczekiwania organizacji, powinna zostać poprzedzona dogłębną analizą oczekiwań biznesowych firmy i zapotrzebowania technologicznego. Tylko tego rodzaju – analityczne, elastyczne i otwarte na zmiany – podejście pozwoli na bezproblemowe przeprowadzenie procesu, zapewni odpowiedni kształt finalnego produktu, a także umożliwi Twojej firmie docenienie szeregu korzyści, które zapewni jej migracja do chmury.

Napisz teraz i poznaj szczegóły naszych usług informatycznych!

Skontaktuj się z naszym specjalistą lub zadzwoń +48 608 611 892

Dokładnie opisz swój problem. Im więcej szczegółów podasz, tym lepiej będziemy w stanie Ci pomóc!
Czytaj więcej

Administratorem danych osobowych jest Creative Comp Sp.zo.o z siedzibą w Warszawie, ul. Nowogrodzka 50/515, 00-695 Warszawa, który informuje, że Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez Creative Comp Sp.zo.o. w celu:

 1. odpowiedzi na zadane pytanie, podjęcia działań w celu realizacji umowy,
 2. przekazywania informacji o produktach i usługach oferowanych przez Creative Comp Sp.zo.o związanych z zadanym pytaniem,
 3. działania związanego z prowadzoną działalnością gospodarczą, dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzenia działalności oraz do wypełniania prawnie usprawiedliwionych celów Administratora, w tym sprzedaży i marketingu bezpośredniego.

Przysługuje Pani/ Panu prawo dostępu do przetwarzanych danych osobowych i ich poprawiania, usunięcia a także prawo żądania zaprzestania przetwarzania danych i wniesienia sprzeciwu na warunkach określonych prawem oraz wycofania udzielonej zgody w każdym momencie, przy czym cofnięcie uprzednio wyrażonej zgody nie wpłynie na legalność przetwarzania przed jej wycofaniem, a także wniesienia skargi do organu nadzorczego. Udostępnienie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania.