Czym jest opieka informatyczna

Czym jest opieka informatyczna?- przykłady usług IT

Opieka informatyczna to usługa, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród firm. Wraz z rozwojem technologii informacyjnej, potrzeby firm związane z informatyką stają się coraz bardziej złożone i wymagające.

Opieka informatyczna oferowana przez specjalistyczne firmy IT to idealne rozwiązanie dla przedsiębiorstw, które chcą skorzystać z profesjonalnej pomocy w zakresie IT, ale nie mają własnego działu informatycznego lub chcą go rozbudować o specjalistów z zewnątrz. W tym artykule przedstawimy najczęściej oferowane usługi opieki informatycznej oraz przykłady firm IT, które specjalizują się w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań informatycznych dla firm.

Kompleksowa obsługa IT – Sprawdź korzyści dla Twojej firmy

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892

Opieka informatyczna i jej rodzaje

Ze względu na zakres współpracy wyróżnia się trzy podstawowe rodzaje opieki informatycznej:

Rodzaje opieki informatycznej

Opieka informatyczna dedykowanaŚwietne rozwiązanie dla przedsiębiorców, których biznes nie jest całkowicie zależny od zaplecza IT. Opieka informatyczna dedykowana oferuje wysoce ograniczony zakres usług, nie oznacza to jednak, że nie spełnia swojej roli. Jego głównym zadaniem jest dostarczenie klientowi optymalnych rozwiązań dla jego przedsiębiorstwa.  
Opieka informatyczna częściowaNajczęściej wykorzystywany przez małe i średnie przedsiębiorstwa. W tym rozwiązaniu ustalamy zakres usług, określamy jakie elementy naszej infrastruktury IT mają zostać objęte opieką. Ten model opieki informatycznej sprawdzi się także w przypadku firm z sektora publicznego, których autorskie rozwiązania IT nie mogą zostać w pełni zlecone firmie zewnętrznej.  
Opieka informatyczna pełnaOstatni model opieki informatycznej sprowadza się do kompleksowej opieki nad Twoją firmą. W tym przypadku formowany jest zewnętrzny departament IT, który zapewni Ci stałą opiekę informatyczną, począwszy od serwisu sprzętu, kończąc na aktualizacji oprogramowania, czy też wprowadzaniu odpowiednich zabezpieczeń.  
Jakie są rodzaje outsourcingu?

Do niedawna wiele firm decydowało się na korzystanie z opieki informatycznej – outsourcingu IT firm zagranicznych, nierzadko znajdujących się na innym kontynencie. Obecnie, w obawie o bezpieczeństwo cyfrowe coraz więcej przedsiębiorców wybiera tzw. outsourcing lokalny, który daje im większe poczucie bezpieczeństwa. Decydując się więc na usługi outsourcingu IT warto zastanowić się, czy nie lepsza byłaby dla nas lokalna opieka informatyczna. Warszawa jest siedzibą Twojej firmy? Sprawdź, jakie usługi IT oferowane są w Twoim mieście.

Kompleksowa obsługa informatyczna firm

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892

Opieka informatyczna – jakie usługi zawiera

Wsparcie informatyczne dla firm to szereg usług, które stanowią odpowiedź na pojawiające się problemy z dziedziny IT. Wśród nich możemy wyróżnić między innymi:

 • tworzenie kopii zapasowych,
 • odzyskiwanie danych,
 • wymianę zepsutych podzespołów w komputerze,
 • pomoc w konfiguracji drukarek,
 • audyt infrastruktury informatycznej,
 • monitoring IT,
 • zarządzanie infrastrukturą IT,
 • konfigurację systemów, ustawień komputera.

Profesjonalna obsługa informatyczna dla firm w Warszawie i okolicach!

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892

Opieka informatyczna – rodzaje stawek

Każda usługa informatyczna ma inną cenę, ponieważ inna jest również jej charakterystyka. Stawki w obszarze opieki informatycznej są uzależnione między innymi od rodzaju usługi, ilości komputerów jakie mają być nią objęte oraz od nakładu pracy.

Wyróżniamy więc podstawowe cztery cenniki outsourcingu IT:

 • opieka informatyczna – cennik według stawki godzinowej,
 • opieka informatyczna – cennik według ilości komputerów,
 • opieka informatyczna – cennik według ilości oddziałów,
 • opieka informatyczna – cennik według ilości serwerów.

Opieka informatyczna – przykładowe ceny

Średnia stawka godzinowa wyspecjalizowanego informatyka w Warszawie wynosi od 145 zł do 245 zł. Natomiast miesięczny subskrypcja usług informatycznych dla firmy z pięcioma komputerami waha się w granicach od 392 zł do 768 zł.

Warto zaznaczyć, że poszczególne usługi informatyczne posiadają swoje odrębne cenniki. Poniżej znajdziesz szacunkowe ceny wybranych usług IT w Warszawie.

Opieka informatyczna – Warszawa

Rodzaj usługi informatycznejCena usługi informatycznej – Warszawa
Zarządzanie siecią254 – 1611 zł  
Pomoc i doradztwo przy zakupie urządzeń sieciowych oraz ich konfiguracji481 – 692 zł  
Montaż okablowania strukturalnegomontaż hub/switch – 68 – 99 zł/sztuka
instalacja i konfiguracja routera – 87 – 121 zł
instalacja i konfiguracja Acces Point – 134 – 177 zł
instalacja bezprzewodowej karty sieciowej w komputerze – 79 – 129 zł  
Projektowanie sieci LAN/Wi-Fi i dobór urządzeń127 – 208 zł  
Rodzaje opieki IT

Napisz teraz i poznaj szczegóły naszych usług informatycznych!

Skontaktuj się z naszym specjalistą lub zadzwoń +48 608 611 892

Dokładnie opisz swój problem. Im więcej szczegółów podasz, tym lepiej będziemy w stanie Ci pomóc!
Czytaj więcej

Administratorem danych osobowych jest Creative Comp Sp.zo.o z siedzibą w Warszawie, ul. Nowogrodzka 50/515, 00-695 Warszawa, który informuje, że Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez Creative Comp Sp.zo.o. w celu:

 1. odpowiedzi na zadane pytanie, podjęcia działań w celu realizacji umowy,
 2. przekazywania informacji o produktach i usługach oferowanych przez Creative Comp Sp.zo.o związanych z zadanym pytaniem,
 3. działania związanego z prowadzoną działalnością gospodarczą, dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzenia działalności oraz do wypełniania prawnie usprawiedliwionych celów Administratora, w tym sprzedaży i marketingu bezpośredniego.

Przysługuje Pani/ Panu prawo dostępu do przetwarzanych danych osobowych i ich poprawiania, usunięcia a także prawo żądania zaprzestania przetwarzania danych i wniesienia sprzeciwu na warunkach określonych prawem oraz wycofania udzielonej zgody w każdym momencie, przy czym cofnięcie uprzednio wyrażonej zgody nie wpłynie na legalność przetwarzania przed jej wycofaniem, a także wniesienia skargi do organu nadzorczego. Udostępnienie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania.