Firmy informatyczne Warszawa_.ranking usług informatycznych

Firmy informatyczne w Warszawie – ranking najpopularniejszych usług IT

Komputer stacjonarny, laptop, tablet to urządzenia, które prawie każdy z nas posiada w swoim najbliższym otoczeniu. Korzystamy z nich zarówno w ramach rozrywki, jak i wykonując swoje obowiązki służbowe. Warto więc wiedzieć, gdzie szukać pomocy w przypadku ewentualnej awarii sprzętu. Czym zajmuje się firma informatyczna?

Spis treści

Kompleksowa obsługa IT – Sprawdź korzyści dla Twojej firmy

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892

Firmy informatyczne – Warszawa

Do głównych zadań firm z szeroko pojętej branży IT należy umiejętne wykorzystywanie nowych technologii oraz ciągła automatyzacja procesów. Wszystko po to, aby praca różnego rodzaju przedsiębiorstw była wydajniejsza, a procesy przebiegały sprawniej. Z usług firm informatycznych korzysta coraz więcej organizacji, na przykład na zasadzie outsourcingu IT.

W tym przypadku obsługa informatyczna Twojej firmy zostaje powierzona zewnętrznemu usługodawcy. To rozwiązanie przede wszystkim pozwala Ci zmniejszyć koszty, ponieważ nie musisz tworzyć działu informatycznego w Twojej firmie. Wszystkie wymogi bezpieczeństwa oraz interesujący Cię zakres usług zostanie zawarty w umowie współpracy. Możesz w pełni spersonalizować usługi, tak aby zapewniły Ci ciągłość funkcjonowania Twojej firmy nawet w przypadku awarii sprzętu czy systemu.

Firmy informatyczne w Warszawie

Czym zajmują się firmy informatyczne w Warszawa

Firmy informatyczne w swoim portfolio oferują przeróżne usługi IT. Warszawa jest siedzibą Twojej firmy? Sprawdź jakie usługi są oferowane w Twoim mieście – począwszy od tych typowo serwisowych, kończąc na zarządzaniu Twoją siecią. Warto jednak zaznaczyć, że nie wszystkie z nich są równie często wybierane przez klientów. Poniżej znajdziesz dziesięć najpopularniejszych usług IT:

Profesjonalna obsługa informatyczna dla firm w Warszawie i okolicach!

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892

 • odzyskiwanie danych – niezwykle istotna usługa w sytuacji, gdy Twój komputer lub inny nośnik danych zostanie uszkodzony. Dzięki niej Twoje dane zostaną odzyskane zarówno z komputera, telefonu lub nawet pendrive’a.
 • naprawa systemu Windows– w przypadku uszkodzenia partycji lub pliku rozruchowego w Twoim komputerze, konieczna będzie naprawa systemu Windows.
 • tworzenie kopii zapasowych – to usługa polecana każdemu, kto przechowuje duże ilości istotnych informacji. Dzięki regularnemu tworzeniu kopii zapasowych nasze dane będą zawsze chronione, zarówno przed awariami, jak i działaniami hackerskimi oraz wirusami.
 • konfiguracja drukarki sieciowej – drukarka sieciowa jest urządzeniem, które świetnie sprawdzi się w środowisku biurowym. Dzięki odpowiedniej konfiguracji i podłączeniu do sieci lokalnej może ona obsługiwać wiele komputerów w Twojej firmie. W ten sposób nie musisz inwestować w osobne drukarki dla każdego pracownika.
 • aktualizacja BIOS – bios to system, który po uruchomieniu komputera wykonuje testy jego podzespołów, dzięki czemu użytkownik jest na bieżąco informowany o ewentualnych awariach. Stąd też bardzo ważne jest aby BIOS był regularnie aktualizowany. Brak aktualizacji może skutkować serią uciążliwych błędów sprzętowych.
 • wymiana dysku twardego – wiele osób posiadających starsze modele komputerów i laptopów decyduje się na wymianę starego dysku HDD na nowy SSD, który sprawia, że ich sprzęt działa zdecydowanie szybciej. Warto jednak pamiętać, że nie każdy twardy dysk pasuje do każdego komputera. W związku z tym warto rozważyć tutaj pomoc specjalisty.
 • wymiana pasty – pasta termoprzewodząca powinna być regularnie wymieniana średnio co 2 lub 3 lata jeśli chcemy, aby układ chłodzący w naszym komputerze był w jak najlepszej kondycji. Pamiętaj jednak, że każda wymiana elementu – dysku twardego, karty graficznej – wymaga wymiany również pasty.
 • firewall – zapora sieciowa – wyposażenie i skonfigurowanie zapory sieciowej w Twojej firmie może okazać się niezwykle kluczowe. To urządzenie pomoże Ci uchronić się przed wirusami, złośliwymi oprogramowaniami i atakami hackerskimi.
 • konfiguracja routera – w dzisiejszych czasach wręcz niemożliwe wydaje się być prowadzenie firmy bez sprawnego łącza internetowego, dlatego tak ważna jest poprawna konfiguracja routera.
 • partycjonowanie – jeżeli zależy Ci na uporządkowaniu swoich plików warto rozważyć partycjonowanie, czyli podzielenie dysku twardego na części. W tej sytuacji system operacyjny Twojego komputera traktuje każdą z nich jako osobny napęd.

Kompleksowa obsługa informatyczna firm

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892

Ile jest firm informatycznych w Polsce?

Branża IT uznawana jest obecnie za jedną z najprężniej rozwijających się na rynku. Codziennie pojawiają się nowe firmy świadczące usługi z zakresu informatyki. Rok 2021 to ponad 131 tysięcy firm IT w Polsce. Widoczny jest więc wyraźny wzrost w stosunku do 2020 roku, kiedy podobnych biznesów było o 18% mniej. W 2022 roku możemy zaobserwować kolejne wzrosty. Po pierwszym kwartale liczba firm IT na polskim rynku wynosiła już 138,5 tysiąca. Przewiduje się, że branża IT stale będzie rosła w siłę dostarczając swoim klientom coraz bardziej zautomatyzowane procesy i spersonalizowane rozwiązania, które realnie zmienią charakter prowadzenia działalności.

Napisz teraz i poznaj szczegóły naszych usług informatycznych!

Skontaktuj się z naszym specjalistą lub zadzwoń +48 608 611 892

Dokładnie opisz swój problem. Im więcej szczegółów podasz, tym lepiej będziemy w stanie Ci pomóc!
Czytaj więcej

Administratorem danych osobowych jest Creative Comp Sp.zo.o z siedzibą w Warszawie, ul. Nowogrodzka 50/515, 00-695 Warszawa, który informuje, że Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez Creative Comp Sp.zo.o. w celu:

 1. odpowiedzi na zadane pytanie, podjęcia działań w celu realizacji umowy,
 2. przekazywania informacji o produktach i usługach oferowanych przez Creative Comp Sp.zo.o związanych z zadanym pytaniem,
 3. działania związanego z prowadzoną działalnością gospodarczą, dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzenia działalności oraz do wypełniania prawnie usprawiedliwionych celów Administratora, w tym sprzedaży i marketingu bezpośredniego.

Przysługuje Pani/ Panu prawo dostępu do przetwarzanych danych osobowych i ich poprawiania, usunięcia a także prawo żądania zaprzestania przetwarzania danych i wniesienia sprzeciwu na warunkach określonych prawem oraz wycofania udzielonej zgody w każdym momencie, przy czym cofnięcie uprzednio wyrażonej zgody nie wpłynie na legalność przetwarzania przed jej wycofaniem, a także wniesienia skargi do organu nadzorczego. Udostępnienie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania.