Jak podzielić pdf?

Jak podzielić plik PDF

PDF to format, w którym możesz zapisać różnorodne treści – od plików tekstowych, przez grafiki, na plikach audio i wideo kończąc. Jego ogromną zaletą jest uniwersalny charakter formatu – oznacza to, że plik wyeksportowany do PDF pozwala na prawidłowe wyświetlanie na każdym urządzeniu – bez zmian w jego formatowaniu. Równocześnie jednak każdy dokument z rozszerzeniem PDF jest plikiem zamkniętym – chcąc edytować jego zawartość musimy skorzystać z dedykowanych temu narzędzi. Co jednak, kiedy potrzebujesz zaledwie części wyeksportowanego w ten sposób dokumentu? Jak podzielić plik PDF?



Pliki PDF pozwalają na prawidłowe wyświetlanie dokumentów i zawartego w nich formatowania, bez względu na to, na jakim urządzeniu i z jakim systemem operacyjnym chcesz je oglądać. To dlatego są powszechnie stosowane w obiegu – z pomocą formatu PDF przekazujemy dokumenty, co do których chcemy mieć pewność, że zachowają pierwotną strukturę, a także nie będą podlegały kolejnej edycji. Co jednak w przypadku, kiedy otrzymujemy plik PDF i chcemy z niego wykorzystać zaledwie fragment całości dokumentu? Jak wyciąć fragment z pliku PDF? Jak zapisać wybrane strony z pliku PDF?I wreszcie: jak wydrukować fragment z PDF?

Plik w formacie PDF- jak podzielić?

Chcąc podzielić plik PDF możemy skorzystać z różnorodnych dostępnych narzędzi, które pozwalają wycinać wybrane strony z całości dokumentu. Pierwszą skuteczną metodą na podział plików w tym formacie jest skorzystanie z rozlicznych, dostępnych online narzędzi.  Najbardziej znanym jest autorski serwis Adobe, który pozwala szybko podzielić PDF na kilka mniejszych części. Jak podzielić PDF na osobne strony online? Po wejściu na stronę Adobe wystarczy kliknąć przycisk “Wybierz plik”, by przesłać go na serwer oraz zgodnie z instrukcją usunąć z dokumentu wybrane strony i pobrać go na dysk swojego komputera.

Podziel plik PDF
Jak podzielić plik PDF

To metoda, która pozwala na bezpłatny podział PDF – musisz tylko założyć konto w serwisie. Oprócz autorskiego serwisu Adobe możesz skorzystać także z innych stron oferujących podział plików PDF – np. Smallpdf, Ilovepdf. Większość z nich pozwala na bezpłatny podział dokumentu – możesz jednak spotkać się z limitem wagi pliku lub jego objętości – wówczas do podziału tych największych konieczne będzie dokonanie opłaty. Zastanawiasz się, czy będziesz wiedział jak podzielić PDF na kilka plików przy pomocy internetowych narzędzi? Bez obaw – wycinanie stron przy ich pomocy jest szybkie i intuicyjne, a zawarte na stronach instrukcje są czytelne i jasne.

Jak podzielić plik PDF w Adobe Acrobat Reader?

Kolejnym sposobem na podział dokumentu z rozszerzeniem PDF jest skorzystanie z programu Adobe Acrobat Reader. To oprogramowanie umożliwia nie tylko przeglądanie i edytowanie plików w tym formacie, ale także dzielenie ich na części. Co istotne – bezpłatna wersja oprogramowania służy głównie do odczytywania pliku – chcąc dokonywać w nich zaawansowanych zmian edycyjnych, musimy zaopatrzyć się w płatną wersję programu.

Jak podzielić PDF na kilka części przy pomocy Acrobat Reader – instrukcja

Krok pierwszy: Otwórz dokument, który chcesz podzielić przy pomocy programu Acrobat Reader
Krok drugi: Wybierz pole: “Organizuj dokument”
Krok trzeci: Kliknij: “Podziel”
Krok czwarty: Na tym etapie możesz wybrać sposób podziału pliku – możesz także załadować do podziału kilka plików PDF
Krok piąty: Wybierz pole: “Opcje wyjściowe” oraz określ nazwę, miejsce i podział pliku, zaakceptuj przyciskiem OK
Krok szósty: Wybierz pole: “Podziel”

Po ukończeniu procesu podziału pliku wystarczy nadać mu nazwę i zapisać go jako nowy.

Wśród innych płatnych programów do dzielenia plików PDF znaleźć można chociażby pakiety biurowe Word czy WPS Office.

Jak podzielić plik PDF za darmo?

Jeśli nie chcesz inwestować w płatne oprogramowanie do wycinania stron z plików z rozszerzeniem PDF możesz skorzystać z wielu przeznaczonych do tego programów bezpłatnych. To idealna opcja, kiedy dzielisz pliki PDF okazjonalnie i na prywatny użytek. Przykładem nieodpłatnej aplikacji do wycinania określonych stron z dokumentów z rozszerzeniem PDF jest PDFill Free Tools. Aplikacja zawiera 22 narzędzia służące do edycji i optymalizacji plików zapisanych w tym formacie – jedno z nich umożliwia dzielenie PDF-ów na dowolną ilość części. Korzystając z tego narzędzia możesz zupełnie przeorganizować dokument – usuwając jego fragmenty czy zmieniając ich kolejność.

Jak podzielić plik PDF za darmo
Jak podzielić plik PDF za darmo

Jeśli więc zastanawiasz się jak podzielić PDF na kilka dokumentów i zależy Ci na tym, by nie ponosić dodatkowych, związanych z tym opłat – PDFill Free Tools to wtyczka idealna dla Ciebie.



Przewiń do góry