Jak zmienić plik na PDF?

Jak zmienić plik na PDF

PDF to opracowany w 1992 roku standard zapisu treści, którego autorem jest firma Adobe. Ten format zapisywania dokumentów jest dziś jednym z najczęściej stosowanych. Nic dziwnego – PDF nie tylko pozwala na odtwarzanie w niezmienionej formie na każdym urządzeniu, umożliwia bezproblemowe drukowanie, ale także oferuje szereg dodatkowych opcji, jak chociażby szyfrowanie pliku hasłem czy zabezpieczanie możliwości jego drukowania i edycji. Sprawdź, jak wyeksportować najpopularniejsze formaty do PDF.Chcesz skorzystać z formatu PDF? Posiadasz dokument lub grafikę w innym rozszerzeniu i nie wiesz jak zmienić plik w PDF? Prezentujemy krótką instrukcję, jak zmienić najpopularniejsze formaty plików na PDF.

Jak zmienić plik z Worda na PDF?

Microsoft Office to jeden z najpopularniejszych pakietów biurowych – możesz przy jego pomocy tworzyć nie tylko pliki tekstowe, ale także prezentacje multimedialne lub arkusze kalkulacyjne. Generując dokument tekstowy w Microsoft Word możesz zapisać go w formacie PDF, zapewniając tym samym jego jednakowe wyświetlanie na każdym urządzeniu i ograniczenie wagi pliku. Jak zmienić plik docx na PDF?

  • W polu programu Word wybierz z menu pozycję “Plik”
  • Następnie zaznacz “Zapisz kopię” – dla już zapisanego pliku lub “Zapisz jako” dla pliku, który dopiero utworzyłeś
  • Wybierz lokalizację dla pliku
  • Na rozwijanej liście zaznacz format PDF
  • Kliknij “Zapisz”

Pamiętaj jednak o tym, że korzystając z Microsoft Word możesz mieć do czynienia z większą ilością formatów plików – w ramach programu możesz spotkać także dokumenty w formacie doc lub RTF. Pierwszy to standardowe rozszerzenie plików tekstowych Microsoft Word wersji 97, 2000, 2002 i 2003, drugi  pozwala na  przechowywanie tekstu wraz z naniesionym na nim formatowaniem. 

Jak zmienić plik RTF na PDF?

Chcąc przekonwertować plik RTF do PDF możemy skorzystać ze wspomnianego już Microsoft Word – wystarczy w tym celu wykonać wskazaną w przypadku konwersji plików z Worda do PDF procedurę. Klikając “Plik” – “Zapisz kopię” możesz swobodnie stworzyć drugą wersję dokumentu – już w formacie PDF. To jednak nie jedyna opcja – możesz skorzystać także z dostępnych online konwerterów – np. EasePDF, który pozwala na szybką zmianę formatu pliku RTF na PDF. Zdecydowaną zaletą tego rozwiązania jest nie tylko szybkość działania, ale także możliwość korzystania z niego na komputerze, telefonie i tablecie – bez względu na system operacyjny urządzenia.

Jak zmienić plik na PDF - RFT to PDF

Jak zmienić plik Excel na PDF?

Microsoft Excel to wchodzący w skład pakietu biurowego Microsoft Office program, z pomocą którego utworzysz arkusze kalkulacyjne oraz wykresy. Menu tego programu pozwala na organizację danych oraz tworzenie w ich obrębie reguł, które ułatwią Ci ich porządkowanie lub kalkulowanie. Rozszerzeniem plików generowanych przez ten program jest XLS. Posiadasz arkusz w tym formacie i chcesz wiedzieć,jak zmienić plik XLS na PDF? Wystarczy wykonać kilka kroków, by dokonać konwersji. W przypadku tego formatu pliku można postępować dokładnie tak, jak eksportując docx do PDF. Wystarczy więc, że z pola menu wybierzesz “Plik”, następnie “Zapisz jako” oraz zaznaczysz rozszerzenie PDF. Jeśli nie posiadasz płatnego pakietu biurowego Microsoft Office, możesz wykorzystać w tym celu bezpłatne konwertery dostępne online – np. autorskie narzędzie Adobe.

Jak zmienić plik XML na PDF?

Kolejnym istotnym formatem, którego konwersja do PDF budzi wiele wątpliwości jest XML. To skonstruowane w 1998 roku przez World Wide Web Consortium, rozszerzenie jest rozszerzeniem tekstowym do zapisu danych w strukturalizowany sposób – oznacza to, że metoda zapisu umożliwia ich odczytywanie zarówno przez ludzi jak i maszyny. Jak zmienić plik XML na PDF? W tym celu możesz użyć wielu dostępnych online konwerterów – np. aplikacji Groupdocs.

Jak zmienić plik na PDF - XML do PDF

Jak zmienić plik txt na PDF?

Rozszerzenie txt to najprostszy format zapisu plików tekstowych – nie obsługuje ono żadnych innych obiektów poza tekstem. Chcąc przekonwertować plik zapisany w tym formacie do PDF możesz skorzystać z kilku dostępnych opcji. Jedną z nich jest zmiana formatu pliku online, przy pomocy bezpłatnego narzędzia, jakim jest EasePDF.

Wystarczy, że prześlesz plik txt na serwer oraz postępując zgodnie z instrukcją, w kilku krokach przekonwertujesz go do PDF. Drugą interesującą metodą na zmianę formatu txt jest dodanie go do dysku Google, następnie otwarcie w formacie Google Docs. Tak wygenerowany format możesz pobrać jako PDF – wybierając z menu pole “Plik”, następnie “Pobierz” oraz “Dokument PDF.Przewiń do góry