Jak połączyć pliki pdf Windows

Jak połączyć pliki pdf?

Otrzymałeś kilka dokumentów w formacie PDF i chciałbyś scalić je w jeden? Pliki z rozszerzeniem PDF są dziś w powszechnym użyciu, bo pozwalają na bezproblemowe odtwarzanie ich zawartości na każdym urządzeniu, bez zmian w formatowaniu treści. Problem pojawia się jednak, jeśli potrzebujemy z kilku plików PDF stworzyć jeden. Klasyczne doklejanie treści, znane z plików edycyjnych typu doc, docx czy odt, w przypadku PDF nie ma racji bytu. Jak połączyć dwa pliki PDF w jeden?

Spis treści

Kompleksowa obsługa IT – Sprawdź korzyści dla Twojej firmy

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892

Jak połączyć pliki w PDF, czyli o edycji formatu PDF…

Format PDF stosowany jest zawsze wtedy, kiedy zależy nam na zachowaniu spójnego standardu wyświetlania i przesyłu dokumentu na różnych urządzeniach, bez względu na ich model czy system operacyjny, w oparciu o który pracują. Problem jednak pojawia się, kiedy otrzymujemy dokument w tym formacie i potrzebujemy dokonać w nim zmian – np. połączyć kilka plików w jeden.

W przeciwieństwie do edycyjnych formatów np. Microsoft Word, format Adobe nie daje możliwości tak szybkiego i intuicyjnego “doklejenia” treści. Łączenie plików poprzez przyklejenie ich treści z formatu PDF do pliku edycyjnego oraz ponowne eksportowanie, jest nie tylko czasochłonne i uciążliwe, ale także sprawia, że tracimy wcześniej już przygotowane formatowanie. Wobec tego jak połączyć dwa pliki PDF szybko i bez utraty już wykonanej pracy?

Jak połączyć pliki PDF w jeden online?

Jedną z najprostszych metod na łączenie plików PDF w jeden jest skorzystanie z gotowych systemów dostępnych online. Jeśli więc zastanawiasz się, jak połączyć pliki PDF w jeden online zacznij od wpisania w Google frazy “łączenie plików pdf online”.

Znajdziesz tym sposobem szereg serwisów oferujących taką usługę. Jednym z popularniejszych jest serwis Adobe, w którym nieodpłatnie prześlesz kilka plików w formacie PDF i połączysz je w jeden. Wystarczy załączyć odpowiednie dokumenty, a następnie kliknąć opcję scal. To skuteczna i szybka metoda na to, by połączyć pliki – nie wymaga ponoszenia dodatkowych opłat, a także nie generuje konieczności pobierania odpowiedniego oprogramowania na dysk komputera.

To nie wszystko – po założeniu konta zyskujesz także możliwość edycji scalonych plików, ich kompresowania lub organizowania poszczególnych stron całego dokumentu. Oprócz autorskiego serwisu Adobe w sieci funkcjonuje wiele innych stron oferujących łączenie PDF-ów – np. Smallpdf czy Pdfjoiner. Zastanawiasz się, jak połączyć 3 pliki pdf w jeden? Większość serwisów online daje możliwość scalania większej ilości dokumentów.

Jak polaczyc pliki pdf online

PDF – jak połączyć pliki w tym formacie na komputerze z Windows?

Jeśli pracujesz na komputerze z systemem operacyjnym Windows i chcesz dokonać scalenia PDF-ów bez używania serwisów online musisz pobrać dedykowane oprogramowanie – nie znajdziesz wbudowanej alternatywy systemowej. Możesz skorzystać w tym celu z płatnego programu Adobe Acrobat DC – przy jego pomocy szybko i bez problemu połączysz większą liczbę dokumentów PDF w jeden.

Zwiększ zysk firmy optymalizując koszty!

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892Zastanawiasz się jak połączyć pliki PDF w jeden za darmo? Skorzystaj z programu PDF-XChange, który nie tylko pozwala na łączenie plików PDF, ale także ich edycję, kiedy zauważysz błąd, w już wyeksportowanych dokumentach.

Jak połączyć pliki pdf Windows

Jak połączyć pliki PDF na Macu?

Nieco inaczej prezentuje się proces łączenia kilku PDF-ów w jeden na komputerach z systemem operacyjnym Mac OS. Jest on zdecydowanie bardziej intuicyjny niż w przypadku Windowsa – w przypadku nowszych sprzętów jest to możliwe już z poziomu Findera. Wówczas wystarczy zaznaczyć wybrane pliki PDF i wybrać z menu opcję “utwórz plik PDF.”

Posiadasz starszą wersję systemu operacyjnego i zastanawiasz się, jak połączyć pliki PDF na Macu? Pomocna okazuje aplikacja systemowa Podgląd – po otwarciu w niej pliku PDF należy wybrać pole “Widok”, następnie “Miniaturki”, które włączą miniatury stron na bocznym pasku – wybierając jedną z nich określasz miejsce, w którym chcesz do dokumentu wkleić plik PDF. To będzie z kolei możliwe poprzez wybranie opcji: “Edycja”, następnie “Wstaw”, “Strona z pliku” oraz załączenie odpowiedniego dokumentu. 

Kompleksowa obsługa informatyczna firm

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892

Łączenie PDF-ów – dostępne oprogramowanie

Oprócz wbudowanych systemowo programów oraz serwisów online możesz skorzystać także z dostępnego oprogramowania do edycji lub scalania plików PDF. Wśród najpopularniejszych znaleźć można Foxit Reader i PDF Creator. Oba są dostępne nieodpłatnie i pozwalają na bardzo intuicyjne scalenie już wyeksportowanych do PDF dokumentów. 

Napisz teraz i poznaj szczegóły naszych usług informatycznych!

Skontaktuj się z naszym specjalistą lub zadzwoń +48 608 611 892

Dokładnie opisz swój problem. Im więcej szczegółów podasz, tym lepiej będziemy w stanie Ci pomóc!
Czytaj więcej

Administratorem danych osobowych jest Creative Comp Sp.zo.o z siedzibą w Warszawie, ul. Nowogrodzka 50/515, 00-695 Warszawa, który informuje, że Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez Creative Comp Sp.zo.o. w celu:

  1. odpowiedzi na zadane pytanie, podjęcia działań w celu realizacji umowy,
  2. przekazywania informacji o produktach i usługach oferowanych przez Creative Comp Sp.zo.o związanych z zadanym pytaniem,
  3. działania związanego z prowadzoną działalnością gospodarczą, dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzenia działalności oraz do wypełniania prawnie usprawiedliwionych celów Administratora, w tym sprzedaży i marketingu bezpośredniego.

Przysługuje Pani/ Panu prawo dostępu do przetwarzanych danych osobowych i ich poprawiania, usunięcia a także prawo żądania zaprzestania przetwarzania danych i wniesienia sprzeciwu na warunkach określonych prawem oraz wycofania udzielonej zgody w każdym momencie, przy czym cofnięcie uprzednio wyrażonej zgody nie wpłynie na legalność przetwarzania przed jej wycofaniem, a także wniesienia skargi do organu nadzorczego. Udostępnienie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania.