Jak zmniejszyć rozmiar PDF

Jak zmniejszyć rozmiar PDF?

Pliki PDF są w powszechnym użyciu ze względu na szereg zalet, które za sobą niosą. Format ten nie tylko pozwala na wyświetlanie zapisanych w nim dokumentów na każdym urządzeniu, bez zmiany ich formatowania, ale także umożliwia eksportowanie do niego plików graficznych, audio i wideo. Mnogość możliwości, które daje format PDF sprawia jednak, że pliki z tym rozszerzeniem często osiągają ogromne rozmiary, uniemożliwiające ich bezproblemowe przesyłanie. Chcesz wiedzieć, jak zmniejszyć rozmiar pliku PDF? Przeczytaj nasz poradnik.

Kompleksowa obsługa IT – Sprawdź korzyści dla Twojej firmy

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892

Zbyt duży rozmiar dokumentu PDF często wiąże się z nieumiejętnym doborem rodzaju plików w nim zamieszczonych. Grafiki w formacie png, materiały wideo lub te, dostosowane do wymogów drukarskich, umieszczone w całości dokumentu, często powodują, że PDF staje się zbyt ciężki, by móc dystrybuować go bez problemu w sieci. Problem ten można jednak skutecznie wyeliminować, nie rezygnując z umieszczania w treści pożądanych materiałów. Sprawdź, jak zmniejszyć rozmiar dokumentu PDF.

Plik PDF- jak zmniejszyć rozmiar?


Na rynku dostępny jest szereg programów umożliwiających zmniejszenie wagi plików PDF. Część z nich to profesjonalne oprogramowanie dedykowane specjalistom, które wymaga uiszczania wysokich opłat. Jeśli korzystasz z formatu PDF na prywatny użytek, nie musisz jednak sięgać po tak zaawansowane rozwiązania. Prezentując najpopularniejsze bezpłatne programy podpowiemy Ci, jak zmniejszyć rozmiar pdf za darmo.

PDF- jak zmniejszyć rozmiar pliku online?

Jedną z bezpłatnych metod kompresji PDF jest skorzystanie z dostępnych serwisów internetowych. Jak zmniejszyć rozmiar PDF online? Wystarczy wpisać w przeglądarce Google frazę “kompresowanie PDF online”, by znaleźć szereg stron oferujących tego rodzaju usługę. Jedną z najpopularniejszych jest autorski serwis Adobe, w którym przeciągając zapisany na dysku komputera plik, w kilka sekund zmniejszymy jego wagę.

Jak skompresować plik PDF

Inne, podobnie działające strony to Smallpdf lub Ilovepdf. Decydując się na kompresję pliku PDF przy pomocy tego rodzaju serwisów najczęściej możesz dokonać wyboru jednego z trzech poziomów.

Wybierając najwyższą kompresję uzyskasz najniższą wagę pliku, lecz także jego niższą jakość. Stosownie – decydując się na średnią lub niską konwersję, zachowasz jakość pliku, kosztem zwiększenia jego wagi.

Zwiększ zysk firmy optymalizując koszty!

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892


Tym sposobem, w zależności od zawartości dokumentu, który konwertujesz możesz dobrać poziom odpowiedni dla swoich potrzeb. Większość tego rodzaju serwisów oferuje bezpłatne zmniejszanie PDF – w przypadku niektórych możesz spotkać się jednak z limitem wagi pliku lub ilości jego stron.

Jak zmniejszyć rozmiar PDF Adobe Reader – instrukcja

Kolejnym szybkim i bardzo intuicyjnym sposobem na zmniejszenie wagi pliku w formacie PDF jest skorzystanie z Adobe Reader. To program, z którym nie tylko ekspresowo, ale i łatwo  zoptymalizujesz swój dokument. Istotne jest jednak to, że chcąc dokonywać zmian w pliku PDF przy pomocy oprogramowania Adobe potrzebujesz jego płatnej wersji objętej licencją, czyli programu Adobe Acrobat DC.

Jak zmniejszyć rozmiar pliku PDF w Adobe Reader?

Krok pierwszy: Uruchom program Adobe Reader
Krok drugi: Wybierz pole: Dokument
Krok trzeci: Kliknij: Zmniejsz rozmiar pliku.

Jak zmniejszyć rozmiar PDF – Macbook

Jesteś miłośnikiem sprzętów marki Apple i zastanawiasz się jak zmniejszyć rozmiar PDF na Macu? Nic prostszego. Po raz kolejny z pomocą przychodzi nam systemowa aplikacja Podgląd, w którą wyposażono komputery z systemem operacyjnym Mac OS.

Jak zmniejszyć rozmiar pliku PDF – Mac – instrukcja

Krok pierwszy: Otwórz plik PDF w aplikacji Podgląd
Krok drugi: Wybierz pole: Plik
Krok trzeci: Wybierz pole: Eksportuj
Krok czwarty: Wybierz pole: Filtr Quartz
Krok piąty: Wybierz pole: Reduce File Size.

Kompleksowa obsługa informatyczna firm

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892


Jak zmniejszyć rozmiar pliku PDF na etapie jego tworzenia?

Pamiętaj o tym, że kompresowanie pliku PDF można zacząć… już na etapie jego tworzenia. Zamieszczając w dokumencie określone pliki warto więc zadbać o ich odpowiedni rozmiar. Przykładowym działaniem, zmniejszającym wagę docelowego pliku PDF,  jest optymalizacja zdjęć.

Prócz dbania o ich odpowiedni format – np. jpg, można zmniejszyć ich rozmiar. Korzystając z programu Microsoft Word możesz wybrać w polu menu opcję “Zmniejsz rozmiar pliku”, która przełoży się na ograniczenie wagi całości dokumentu. 

Podobne kroki możesz podjąć optymalizując pliki graficzne na Macbooku – wybierając program Pages i określając podczas eksportu dokumentu do PDF jedną z trzech jakości. Tworząc plik PDF pamiętaj więc o tym, że proces optymalizacji możesz rozpocząć już na etapie konstruowania dokumentu, unikając tym samym ryzyka, że zbyt dużego pliku nie uda się wysłać mailem.

Napisz teraz i poznaj szczegóły naszych usług informatycznych!

Skontaktuj się z naszym specjalistą lub zadzwoń +48 608 611 892

Dokładnie opisz swój problem. Im więcej szczegółów podasz, tym lepiej będziemy w stanie Ci pomóc!
Czytaj więcej

Administratorem danych osobowych jest Creative Comp Sp.zo.o z siedzibą w Warszawie, ul. Nowogrodzka 50/515, 00-695 Warszawa, który informuje, że Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez Creative Comp Sp.zo.o. w celu:

  1. odpowiedzi na zadane pytanie, podjęcia działań w celu realizacji umowy,
  2. przekazywania informacji o produktach i usługach oferowanych przez Creative Comp Sp.zo.o związanych z zadanym pytaniem,
  3. działania związanego z prowadzoną działalnością gospodarczą, dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzenia działalności oraz do wypełniania prawnie usprawiedliwionych celów Administratora, w tym sprzedaży i marketingu bezpośredniego.

Przysługuje Pani/ Panu prawo dostępu do przetwarzanych danych osobowych i ich poprawiania, usunięcia a także prawo żądania zaprzestania przetwarzania danych i wniesienia sprzeciwu na warunkach określonych prawem oraz wycofania udzielonej zgody w każdym momencie, przy czym cofnięcie uprzednio wyrażonej zgody nie wpłynie na legalność przetwarzania przed jej wycofaniem, a także wniesienia skargi do organu nadzorczego. Udostępnienie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania.