Jak zamienić PDF na jpg

Jak zamienić PDF na jpg?

Format PDF pozwala na zapisywanie różnorodnych plików w sposób gwarantujący spójny na każdym urządzeniu sposób ich wyświetlania. To dlatego do PDF-a chętnie eksportujemy nie tylko dokumenty tekstowe, ale także obrazy czy prezentacje multimedialne. Co jednak w przypadku, gdy otrzymujemy plik graficzny w formacie PDF, lecz potrzebujemy przeformatować go na JPG? Czy można zmienić plik PDF na JPG?

Kompleksowa obsługa IT – Sprawdź korzyści dla Twojej firmy

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892


W formacie PDF możemy zapisać nie tylko dokumenty tekstowe, ale także obrazy. I choć format ten gwarantuje bezproblemowe i spójne wyświetlanie plików na każdym urządzeniu, nie daje możliwości edycji czy graficznej obróbki zdjęć. Jeśli chcesz dokonać zmian w zdjęciu – np. przyciąć plik, nałożyć na niego filtry lub wykorzystać w jakimkolwiek innym celu, musisz zmienić jego format.

W tym wypadku najlepszym i najprostszym rozwiązaniem bedzie eksportowanie pliku PDF do uniwersalnego rozszerzenia jpg, które nie tylko zużywa mało zasobów, ale także jest ustandaryzowanym plikiem, co oznacza, że nie sprawi problemu z wyświetlaniem. Zmiana formatu pliku PDF do jpg – jak tego dokonać? Prezentujemy najprostsze, dostępne możliwości zmiany rozszerzenia.

Jak plik PDF zamienić na jpg?

Zmiana pliku PDF na format graficzny jpg jest nieco bardziej złożona niż w przypadku odwrotnym. Nie oznacza to jednak, że jest ona niemożliwa – choć nie ma szeregu wbudowanych narzędzi systemowych służących do tego celu, funkcjonują liczne programy zewnętrzne lub online’owe, z pomocą których bez problemu dokonasz zmiany formatu swojego pliku. W zależności od tego: czy zależy Ci na szybkiej i bezproblemowej konwersji czy wolisz pobrać dedykowane oprogramowanie, by nie zamieszczać dokumentu na zewnętrzny serwer, przedstawimy Ci dostępne możliwości.

Jak zamienić PDF na jpg bez programu?

Zależy Ci na tym, by szybko zmienić swój, wyeksportowany do PDF plik na jpg? Nie chcesz pobierać odpowiedniego oprogramowania na dysk komputera? Możesz zrobić to online. Jak zamienić PDF na jpg online? Zacznij od znalezienia odpowiedniej strony internetowej, która oferuje tego rodzaju usługę.

Zwiększ zysk firmy optymalizując koszty!

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892


Największą popularnością cieszy się serwis Adobe, który pozwala na konwersje pliku PDF do JPG, równocześnie udostępniając szereg innych opcji – np. scalanie plików, edytowanie czy organizowanie ich poszczególnych stron. Możesz skorzystać także z dziesiątków innych stron – np. Smallpdf, Pdftoimage czy EasePDF. Większość z oferowanych serwisów pozwala na wykonanie tej czynności zupełnie nieodpłatnie.

Jak zamienić PDF na jpg

Jak zamienić PDF na jpg w Adobe Photoshop?

Jeśli nie chcesz udostępniać swojego pliku PDF na zewnętrznym, obcym serwerze obsługującym konwerter online, możesz skorzystać z programu Adobe Photoshop. Jest to płatne oprogramowanie, które oprócz możliwości eksportowania pliku PDF do jpg daje cały ogrom opcji graficznych. Korzystanie z niego wiąże się ze sporą inwestycją, więc zwykle decydują się na nią osoby wykorzystujące Photoshop do pracy – np. graficy komputerowi. Jeśli jednak posiadasz licencję na to oprogramowanie i zastanawiasz się, jak zamienić PDF na jpg w Adobe Photoshop, wyjaśniamy.

Po uruchomieniu programu wystarczy wybrać pole „Plik” na górze interfejsu oraz „Otwórz”, by zaimportować do oprogramowania plik, który planujemy eksportować do formatu jpg. W kolejnym kroku zaznacz czy planujesz eksportować z dokumentu stronę czy zdjęcie  – wybrana przez Ciebie pozycja zostanie zaimportowana do systemu. Następnie wystarczy, że wybierzesz pole “Plik” oraz “Zapisz jako”, gdzie z rozwijanej sekcji wybierzesz format jpg. 

Kompleksowa obsługa informatyczna firm

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892

Jak pdf zamienić na jpg przy pomocy bezpłatnych programów

Jeśli nie posiadasz licencji na Adobe Photoshop możesz skorzystać z licznych, bezpłatnych programów, pozwalających na eksport pliku PDF na jpg. Kupowanie tak kosztownego i zaawansowanego oprogramowania w celu zmiany formatu PDF na jpg byłoby bezcelowe. Do wyboru masz chociażby TriSunSoft PDF to JPG lub Smallpdf, który występuje zarówno w wersji przeglądarkowej, jak oprogramowania do pobrania na dysk komputera.

Napisz teraz i poznaj szczegóły naszych usług informatycznych!

Skontaktuj się z naszym specjalistą lub zadzwoń +48 608 611 892

Dokładnie opisz swój problem. Im więcej szczegółów podasz, tym lepiej będziemy w stanie Ci pomóc!
Czytaj więcej

Administratorem danych osobowych jest Creative Comp Sp.zo.o z siedzibą w Warszawie, ul. Nowogrodzka 50/515, 00-695 Warszawa, który informuje, że Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez Creative Comp Sp.zo.o. w celu:

  1. odpowiedzi na zadane pytanie, podjęcia działań w celu realizacji umowy,
  2. przekazywania informacji o produktach i usługach oferowanych przez Creative Comp Sp.zo.o związanych z zadanym pytaniem,
  3. działania związanego z prowadzoną działalnością gospodarczą, dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzenia działalności oraz do wypełniania prawnie usprawiedliwionych celów Administratora, w tym sprzedaży i marketingu bezpośredniego.

Przysługuje Pani/ Panu prawo dostępu do przetwarzanych danych osobowych i ich poprawiania, usunięcia a także prawo żądania zaprzestania przetwarzania danych i wniesienia sprzeciwu na warunkach określonych prawem oraz wycofania udzielonej zgody w każdym momencie, przy czym cofnięcie uprzednio wyrażonej zgody nie wpłynie na legalność przetwarzania przed jej wycofaniem, a także wniesienia skargi do organu nadzorczego. Udostępnienie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania.