Jak usunąć Yahoo z Google Chrome

Jak usunąć Yahoo z Google Chrome

Chcesz korzystać z ulubionej wyszukiwarki czyli Google Chrome, a tymczasem uparcie wyświetla się Yahoo Search? Jeśli masz już tego dość, to przeczytaj jak zmienić przeglądarkę lub wyszukiwarkę.

Spis treści

Kompleksowa obsługa informatyczna firm

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892

Dlaczego w Chrome jest Yahoo?

Yahoo to jedna z najstarszych wyszukiwarek, która jednak ma swoje najlepsze lata za sobą. Według najnowszych danych na świecie pierwsza trójka najpopularniejszych wyszukiwarek to Google, Bing, Yahoo.

Trzecie miejsce nie świadczy o tym, że Yahoo jest potentatem – ma zaledwie 1,5 proc. wszystkich użytkowników.

Dla porównania z Google Chrome korzysta niemal 92 proc. użytkowników, a z Bing niecałe 3 proc.

Jednak skąd Yahoo Search w Chrome? Wyszukiwarka jest dodatkiem do różnych programów freeware. Kiedy pobierasz darmowy program możesz zapomnieć lub przeoczyć odkliknięcie instalacji niechcianego Yahoo. Niektórzy eksperci oceniają, że przeglądarkę można zaliczyć do adware czyli niechcianego oprogramowania.

Pod Yahoo podszywają się również producenci różnego rodzaju niebezpiecznych lub wątpliwej jakości programów.

Yahoo Search może być wyjątkowo irytująca dlatego sprawdź, jak ją usunąć i wrócić do ulubionej wyszukiwarki.

Jak zmienić z Yahoo w Google?

Jeżeli nie chcesz korzystać z wyszukiwarki Yahoo, a to uporczywie pojawia się na Twoim komputerze to:

 1. Uruchom przeglądarkę Google Chrome.
 2. Kliknij w trzy kropki w prawym górnym rogu.
 3. Wejdź w Ustawienia, a potem w sekcję Wyszukiwarka →Zarządzaj wyszukiwarkami.
 4. Jeżeli to Yahoo jest wyszukiwarką domyślną, to właśnie teraz możesz ją zmienić.
 5. Przy Google Chrome (lub innej przeglądarce, którą masz na liście) klikasz w trzy kropki po prawej stronie i wybierasz “Ustaw jako domyślną”.
 6. Przy wyszukiwarce, której chcesz się pozbyć – w naszym przypadku Yahoo – kliknij “Usuń”.

Zwiększ zysk firmy optymalizując koszty!

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892

Jak zmienić przeglądarkę z Yahoo?

Inny sposób na Yahoo to przywrócenie ustawień domyślnych Chrome. To bardzo dobra metoda jeżeli nie widzisz niechcianego oprogramowania na liście do usunięcia lub/i złośliwe oprogramowanie zmieniło ustawienia bez Twojej zgody. Co ważne, zapisane zakładki i hasła nie zostaną skasowane.

Oto jak przywrócić ustawienia domyślne Chrome:

 1. Otwórz Chrome na komputerze.
 2. Kliknij trzy gwiazdki (w prawym górnym rogu).
 3. Wejdź w Ustawienia.
 4. Kolejne kroki zależą od urządzenia i systemu operacyjnego, którego używasz:
 5. Windows: wybierz “Resetowanie komputera i czyszczenie danych”  →Przywróć ustawienia do wartości domyślnych  →Zresetuj ustawienia.
 6. Chromebook, Mac, komputer z Linuksem: wybierz “Zresetuj ustawienia” →Przywróć ustawienia do wartości domyślnych →Zresetuj ustawienia.

W ten sposób nie zresetujesz wszystkich ustawień przeglądarki, Google przypomina, że po staremu pozostaną np. ustawienia czcionek czy ułatwień dostępu. Co się zmieni?

Oto ustawienia, które powrócą do wartości domyślnych na wszystkich urządzeniach, na których jesteś zalogowany:

 • domyślna wyszukiwarka, – wróci Google,
 • strona główna i karty,
 • strona nowej karty,
 • przypięte karty,
 • ustawienia treści, np. zgoda na wyświetlanie wyskakujących okienek w witrynie lub dostęp do mikrofonu,
 • pliki cookie i dane stron, np. produkty w koszyku w sklepach internetowych,
 • rozszerzenia i motywy.

Pamiętaj, że wszystkie ustawienia można spersonalizować, np. ustawić witrynę, która będzie się otwierała po uruchomieniu Google Chrome.

Jak usunąć domyślne wyszukiwarki Chrome?

Domyślne wyszukiwarki usuniesz wchodząc w przeglądarkę Google Chrome i przechodząc do Ustawień (klikając w trzy kropki w prawym górnym rogu).

W Ustawieniach zaglądasz do sekcji Wyszukiwarka, a potem Zarządzaj wyszukiwarkami.

Teraz widzisz listę wyszukiwarek. Tylko jedna z nich jest domyślną. Jeżeli chcesz ją zmienić to kliknij w trzy kropki po prawej stronie i wybierz tą, której chcesz używać jako domyślną. Pozostałe możesz skasować z listy.

Kompleksowa obsługa IT – Sprawdź korzyści dla Twojej firmy

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892

Jak usunąć Yahoo z Google Chrome – pytania i odpowiedzi (Q&A)

Co to jest domyślna przeglądarka?

Domyślna przeglądarka to narzędzie służące do przeglądania internetu. Po wyborze przeglądarki – jej pobraniu i instalacji oraz ustawieniu jako domyślnej – wszystkie kliknięte linki będą się w niej otwierać automatycznie.

Jak sprawdzić jaką mam przeglądarkę internetową?

Jaką masz domyślną przeglądarkę sprawdzisz na Windows 10 w Ustawieniach, w sekcji Aplikacje →Aplikacje domyślne. Na komputerze możesz mieć zainstalowanych więcej przeglądarek. Znajdziesz je na liście Aplikacje i funkcje w Ustawieniach.

Jak zmienić domyślną przeglądarkę?

Domyślną przeglądarkę zmienisz na Windows 10 klikając w Start i wchodząc w Ustawienia →Aplikacje (lub System) →Aplikacje domyślne. W części “Przeglądarka sieci Web” zobaczysz jaka jest aktualna domyślna przeglądarka. Dla systemu Windows jest to Microsoft Edge. Po kliknięciu w bieżącą przeglądarkę zobaczysz listę – wybierz z niej przeglądarkę, którą chcesz ustawić jako domyślną.

Kompleksowa obsługa informatyczna firm

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892

Jak zmienić przeglądarkę na Google Chrome?

Przeglądarkę zmienisz na Google Chrome po pobraniu ją na swoje urządzenie i instalacji. Jeżeli chcesz żeby była przeglądarką domyślną to musisz wybrać ją w Windows 10 w  Ustawieniach →Aplikacje (lub System) →Aplikacje domyślne →Przeglądarka sieci Web.

Czy Yahoo to wirus?

Nie, Yahoo nie jest wirusem choć niektórzy użytkownicy tak ją odbierają. Yahoo! Search kolportowana jest z darmowym oprogramowaniem i można ją przez nieuwagę ustawić jako domyślną przeglądarkę, która zastąpi dotychczasową. Istnieją również odmiany adware (porywacze przeglądarek) przekierowujące na podrobioną stronę Yahoo!Search – tam podstawiane są złośliwe wyniki wyszukiwania lub wyświetlane reklamy prowadzące do destrukcyjnych stron. Warto pamiętać, że Yahoo to amerykańska spółka z Sunnyvale w Kaliforni, która jest notowana na giełdzie.

Dlaczego zmienia mi wyszukiwarkę na Yahoo?

Twój komputer mógł paść ofiarą porywacza przeglądarki czyli oprogramowania należącego do rodziny adware (Yahoo redirect virus). Inne wytłumaczenie, to omyłkowe ustawienie Yahoo jako przeglądarki domyślnej.

Dlaczego nie mogę odinstalować Google Chrome?

Jeżeli masz problem z odinstalowaniem Google Chrome zamknij wszystkie działające procesy Chrome (w menedżerze zadań), wyłącz opcję “Kontynuuj działanie aplikacji w tle po zamknięciu przeglądarki Google Chrome” (w Ustawienia →System) oraz wyłącz rozszerzenia (kliknij trzy kropki w prawym górnym rogu i wejdź w Więcej narzędzi). Ostatnie rozwiązanie to przeskanowanie komputera dobrym antywirusem – być może to złośliwe oprogramowanie nie pozwala odinstalować przeglądarki.

Co zamiast wyszukiwarki Google?

Google jest najpopularniejszą wyszukiwarką, ale niejedyną wartą uwagi. Jeżeli szukasz alternatywy, to możesz przetestować Bing należącą do Microsoft, DuckDuckGo zapewniającą anonimowość, Qwant dbające o obiektywność wyników czy też WolframAlpha, która stawia na dostarczanie eksperckiej wiedzy.

Jaka jest najlepsze wyszukiwarka?

Nie ma jednej odpowiedzi jaka jest najlepsza wyszukiwarka. Wszystko zależy od Twoich oczekiwań i celów. Google jest zdecydowanie najchętniej używaną wyszukiwarką, która filtruje wyniki biorąc pod uwagę Twoje preferencje, natomiast jej przeciwieństwem jest DuckDuckGo chroniąca prywatność użytkowników i nie gromadzi o nich żadnych informacji. Są też wyspecjalizowane wyszukiwarki, np. CC Search ułatwia znalezienie materiałów, które nie są objęte prawami autorskimi.

Napisz teraz i poznaj szczegóły naszych usług informatycznych!

Skontaktuj się z naszym specjalistą lub zadzwoń +48 608 611 892

Dokładnie opisz swój problem. Im więcej szczegółów podasz, tym lepiej będziemy w stanie Ci pomóc!
Czytaj więcej

Administratorem danych osobowych jest Creative Comp Sp.zo.o z siedzibą w Warszawie, ul. Nowogrodzka 50/515, 00-695 Warszawa, który informuje, że Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez Creative Comp Sp.zo.o. w celu:

 1. odpowiedzi na zadane pytanie, podjęcia działań w celu realizacji umowy,
 2. przekazywania informacji o produktach i usługach oferowanych przez Creative Comp Sp.zo.o związanych z zadanym pytaniem,
 3. działania związanego z prowadzoną działalnością gospodarczą, dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzenia działalności oraz do wypełniania prawnie usprawiedliwionych celów Administratora, w tym sprzedaży i marketingu bezpośredniego.

Przysługuje Pani/ Panu prawo dostępu do przetwarzanych danych osobowych i ich poprawiania, usunięcia a także prawo żądania zaprzestania przetwarzania danych i wniesienia sprzeciwu na warunkach określonych prawem oraz wycofania udzielonej zgody w każdym momencie, przy czym cofnięcie uprzednio wyrażonej zgody nie wpłynie na legalność przetwarzania przed jej wycofaniem, a także wniesienia skargi do organu nadzorczego. Udostępnienie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania.