Jak włączyć tryb incognito

Jak włączyć tryb incognito?

Tryb incognito, lub inaczej mówiąc, tryb prywatny, to funkcja wbudowana w przeglądarki internetowe, pozwalająca na surfowanie po internecie bez pozostawiania po sobie niepotrzebnych śladów. Gdy włączymy tryb incognito to przeglądarka nie zapisuje plików cookies, nie zapisuje historii przeglądania ani danych wpisanych w formularze.

Po co używać trybu incognito? Powodów może być wiele. Jeśli używamy komputera wraz ze współmałżonkiem, a chcemy mu bądź jej zrobić niespodziankę w postaci rezerwacji miejsca w restauracji, to warto skorzystać z trybu incognito by nasz partner nie znalazł śladów w postaci zapisów w historii przeglądania. Z trybu incognito zaleca się również korzystać podczas używania internetu w miejscach publicznych, takich jak zakłady pracy, szkoły czy biblioteki – nie chcemy pozostawić w przeglądarce historii stron, które przeglądaliśmy, a tym bardziej nie chcemy pozostawić zapisanych w formularzach danych osobowych bądź haseł. Zwłaszcza, jeśli logowaliśmy się np. do banku, korzystając z publicznie dostępnych urządzeń.

Spis treści

Warto więc wiedzieć, jak włączyć tryb incognito.

Kompleksowa obsługa IT – Sprawdź korzyści dla Twojej firmy

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892

Jak włączyć tryb incognito w Google Chrome i Microsoft Egde

Aby włączyć tryb incognito w przeglądarce Google Chrome lub Microsoft Edge postępuj zgodnie z poniższą instrukcją:

1. Włączamy przeglądarkę i otwieramy nową kartę.

2. Naciskamy naraz klawisze ctrl + shift + n

3. Otworzy się nam karta w trybie incognito.

Jak włączyć tryb incognito w Mozilla Firefox i Opera

Aby włączyć tryb incognito w przeglądarce Mozilla Firefox lub Opera postępuj zgodnie z poniższą instrukcją:

1. Włączamy przeglądarkę i otwieramy nową kartę.

2. Naciskamy naraz klawisze ctrl + shift + p

3. Otworzy się nam karta w trybie incognito.

Jak włączyć tryb incognito na Androidzie

Aby włączyć tryb incognito na Androidzie postępuj zgodnie z poniższą instrukcją:

1. Otwórz dowolną przeglądarkę internetową.

2. Kliknij 3 kropki znajdujące się w prawym górnym rogu przeglądarki, by otworzyć opcje.

3. Kliknij nowa karta incognito / nowa karta prywatnie (nazwa funkcji zależy od przeglądarki z której korzystasz).

Otworzy się tryb incognito.

Zwiększ zysk firmy optymalizując koszty!

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892

Jak używać trybu incognito

Tryb incognito pozwala nam przeglądać strony prywatnie i nie zapisywać naszych danych przeglądania w pamięci przeglądarki. Należy jednak pamiętać, żeby koniecznie po zakończeniu używania tej opcji, wyłączyć tryb incognito. Po wyłączeniu nasze dane nie zostaną zapisane. Aby wyłączyć tryb incognito należy po prostu zamknąć kartę przeglądania prywatnego.

Kolejną rzeczą, o której trzeba pamiętać, to tryb incognito nie daje całkowitej anonimowości w internecie. Twoje dane i działalność w sieci nadal będą zapisywane na serwerach dostawcy internetu, twojego pracodawcy jeśli łączysz się z komputera podłączonego do firmowej sieci czy dla witryn internetowych. Oznacza to, że jeśli podczas korzystania z trybu incognito np. złamiesz prawo, to odpowiednie służby z łatwością cię namierzą.

Tryb incognito jest jedynie opcją prywatnego użycia przeglądarki, które nie pozostawia na naszym komputerze plików cookies z witryn internetowych i nie zapisuje historii przeglądania.

Napisz teraz i poznaj szczegóły naszych usług informatycznych!

Skontaktuj się z naszym specjalistą lub zadzwoń +48 608 611 892

Dokładnie opisz swój problem. Im więcej szczegółów podasz, tym lepiej będziemy w stanie Ci pomóc!
Czytaj więcej

Administratorem danych osobowych jest Creative Comp Sp.zo.o z siedzibą w Warszawie, ul. Nowogrodzka 50/515, 00-695 Warszawa, który informuje, że Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez Creative Comp Sp.zo.o. w celu:

  1. odpowiedzi na zadane pytanie, podjęcia działań w celu realizacji umowy,
  2. przekazywania informacji o produktach i usługach oferowanych przez Creative Comp Sp.zo.o związanych z zadanym pytaniem,
  3. działania związanego z prowadzoną działalnością gospodarczą, dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzenia działalności oraz do wypełniania prawnie usprawiedliwionych celów Administratora, w tym sprzedaży i marketingu bezpośredniego.

Przysługuje Pani/ Panu prawo dostępu do przetwarzanych danych osobowych i ich poprawiania, usunięcia a także prawo żądania zaprzestania przetwarzania danych i wniesienia sprzeciwu na warunkach określonych prawem oraz wycofania udzielonej zgody w każdym momencie, przy czym cofnięcie uprzednio wyrażonej zgody nie wpłynie na legalność przetwarzania przed jej wycofaniem, a także wniesienia skargi do organu nadzorczego. Udostępnienie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania.