Usługi informatyczne Ząbki – przegląd cen usług informatycznych

Usługi informatyczne Ząbki

Aktualnie znaczna część naszego życia codziennego odbywa się w internecie. Nie dziwnym jest więc fakt, że w internecie szukamy nawet usługodawców, jeżeli jesteśmy zmuszeni do  skorzystania z pomocy specjalistów wykwalifikowanych w danej dziedzinie. Dziś każda firma wykorzystuje profesjonalne usługi informatyczne. Specjaliści IT dbają o dobrą optymalizację funkcjonowania przedsiębiorstwa. To umożliwia wzrost efektywności biznesu oraz pomniejszenie kosztów prowadzenia działalności. Warto więc postawić na usługi informatyczne na wysokim poziomie. Sprawdziliśmy ceny usług świadczonych przez doświadczonych informatyków w Ząbkach obok Warszawy, koszt poszczególnych usług znajdują się poniżej.

Informatycy, którzy pracują w Ząbkach i okolicach mogą objąć obsługą Twój sprzęt i dedykowane oprogramowanie komputerowe. Ponadto firmy informatyczne umożliwiają dostosowywanie usług do indywidualnych potrzeb firmy.

W kolejnych akapitach artykułu zamieściliśmy szacunkowe koszty związane z korzystaniem z profesjonalnych usług informatycznych według podziału na kategorie, w tym m.in.:

 • administrację siecią komputerową przedsiębiorstwa,
 • zapewnienie bezpieczeństwa informatycznego,
 • migrację baz danych,
 • zarządzanie serwerami,
 • usuwanie awarii,
 • ochronę danych osobowych przetwarzanych przez firmę,
 • audyt IT,
 • zakup, naprawy i konserwację sprzętu komputerowego, serwerów, okablowania oraz innych elementów infrastruktury sieciowej,
 • instalację oprogramowania, w tym m.in. systemu operacyjnego, systemów informatycznych wspierających procesy biznesowe (np. ERP, CRM, BPM),
 • tworzenie i administrowanie stronami www.

Jeżeli zastanawiasz się nad kosztami jakie wiążą się z korzystaniem z usług informatycznych, w dalszej części tekstu znajdziesz zestawienia szacunkowych cen.

Zobacz jak skorzystasz współpracując z firmą IT świadczącą usługi informatyczne w Ząbkach i w okolicach

Korzystanie z usług informatycznych świadczonych przez profesjonalistów niesie za sobą wiele zalet:

 1. Korzystanie z usług specjalistów z firmy IT kosztuje mniej, niż wykwalifikowany pracownika etatowy w naszej firmie.
 2. Pełna dostępność usług informatyków przez 365 dni w roku, o każdej porze dnia i nocy, również w święta.
 3. Możliwość rezygnacji z etatowych specjalistów oraz dokonywania zakupu sprzętu czy dedykowanego oprogramowania.
 4. Wsparcie ekspertów specjalizujących się w najróżniejszych dziedzinach branży IT. Żaden informatyk nie może być specjalistą od każdego zagadnienia równocześnie.
 5. Bogate doświadczenie ekspertów w dziedzinie zabezpieczeń możesz zwiększyć poziom bezpieczeństwa wrażliwych danych należących do Twojej firmy.
 6. Elastyczność w dziedzinie dostosowywania rodzaju i zakresu usług pod kątem indywidualnych potrzeb firmy.
 7. Dodatkowe wskazówki w zakresie wyboru optymalnych rozwiązań IT dla Twojej firmy.

Prace związane z administrowaniem siecią informatyczną

Jak kształtują się koszty korzystania z usług administrowania siecią informatyczną w Ząbkach? W poniższej tabelce umieściliśmy szacunkowy cennik:

Usługa informatyczna – administracja siecią informatycznąCena usługi informatycznej – Ząbki
Instalacja okablowania strukturalnegomontaż hub/switch – 57 – 89 zł/sztuka
instalacja i konfiguracja routera – 78 – 105 zł
instalacja i konfiguracja Acces Point – 110 – 152 zł
instalacja bezprzewodowej karty sieciowej w komputerze – 75 – 132 zł
Pomoc przy zakupie urządzeń sieciowych i ich konfiguracji455 – 638 zł
Projektowanie sieci LAN/Wi-Fi i dobór urządzeń101 – 174 zł
Administracja siecią208 – 1476 zł
Godzina pracy wykwalifikowanego informatyka121 – 224 zł
Miesięczny abonament na usługi informatyczne dla firmy z 5 komputerami336 – 682 zł

Cennik administracji siecią informatyczną w Ząbkach obok Warszawy:

Instalacja okablowania strukturalnego (w tym m.in. światłowodów) to bardzo pojemny zbiór usług, na który składa się montaż gniazd i kabli, ułożenie przewodów, montaż przełącznika sieciowego (switch) – 57 – 89 zł/sztuka, instalacja i konfiguracja routera – 78 – 105 zł, połączenie sieci WLAN z LAN (instalacja Acces Point) – 110 – 152 zł, instalacja oraz konfiguracja bezprzewodowej karty sieciowej w komputerze – 75 – 132 zł.

Pomoc przy zakupie urządzeń sieciowych i ich konfiguracji to koszt 455 – 638 zł.

Projektowanie sieci LAN/Wi-Fi i dobór urządzeń kosztuje około 101 – 174 zł. Dodatkowo do usługi należy doliczyć cenę zakupu materiałów i urządzeń.

Administracja siecią to koszt 208 – 1476 zł (usługa w abonamencie). Koszt jest uzależniony między innymi od liczby stanowisk komputerowych w obsługiwanej firmie, stopnia złożoności sieci i jej konfiguracji.

Godzina pracy wykwalifikowanego informatyka w Ząbkach to koszt 121 – 224 zł. Przybliżona koszt zakupu miesięcznego abonamentu na usługi IT (dla firmy z 5 komputerami) to 336 – 682 zł. Cena miesięcznego abonamentu zależy od liczby stanowisk komputerowych, serwerów i oddziałów obsługiwanej firmy oraz od szybkości reakcji na zgłoszenie awarii.

Dodatkowo należy doliczyć również ewentualny koszt dojazdu informatyka, zazwyczaj jest to 1,40 -1,60 zł/km.

Prace związane z zapewnieniem bezpieczeństwa

Jakie są ceny profesjonalnych usług informatycznych związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa teleinformatycznego w Ząbkach? W poniższej tabelce prezentujemy szacunkowy cennik poszczególnych usług:

Usługa informatyczna – cyberbezpieczeństwoCena usługi informatycznej – Ząbki
Audyt ITstandardowy – 1122 – 2519 zł
kompleksowy – od 5101 zł
Wdrożenie oprogramowania antywirusowego139 – 357 zł
Wdrożenie bram bezpieczeństwa obsługi Internetu158 – 249 zł
Tworzenie kopii zapasowej (backup)251 – 763 zł
Zabezpieczenie sieci firmowej przed wyciekiem danych154 – 255 zł
Usunięcie wirusów, ransomware, spyware oraz innych rodzajów złośliwego oprogramowania249 – 962 zł
Konfiguracja sieci VPN i podłączonych do niej urządzeń161 – 228 zł
Wdrożenie polityki bezpieczeństwa w firmie1120 – 2368 zł
Wdrożenie systemów SIEM324 – 828 zł
Odzyskiwanie danych151 – 269 zł

Cennik usług bezpieczeństwa IT w Ząbkach:

Audyt IT w zależności od jego zaawansowania kosztuje: za standardowy trzeba zapłacić 1122 – 2519 zł, za kompleksowe sprawdzenie całej infrastruktury teleinformatycznej od 5101 zł. Cennik jest zależny przede wszystkim od czasu pracy poświęconej przez audytorów.

Wdrożenie oprogramowania antywirusowego polega na implementacji wybranego, dopasowanego do potrzeb klienta, programy antywirusowego. Koszt takiej usługi to około 139 – 357 zł.

Wdrożenie bram bezpieczeństwa obsługi Internetu obejmuje firewall, UTM, IPS, IDS, PROXY oraz filtry antyspamowe i filtry treści. Koszt usługi to 158 – 249 zł.

Tworzenie kopii zapasowej (backup) wiąże się z kosztem na poziomie 251 – 763 zł, cennik jest wprost proporcjonalny do ilości danych do backupu.

Zabezpieczenie sieci firmowej przed wyciekiem danych wiąże się z cenami w zakresie około 154 – 255 zł.

Usunięcie wirusów, ransomware, spyware oraz innych rodzajów złośliwego oprogramowania kosztuje około 249 – 962 zł. Cena jest zależna od stopnia zainfekowania urządzenia oraz czasu pracy informatyka.

Konfiguracja sieci VPN i podłączonych do niej urządzeń zapewnia wysoce anonimowe, szyfrowane (niewidoczne dla postronnych) połączenie z internetem, cena usługi kształtuje się na poziomie 161 – 228 zł.

Wdrożenie polityki bezpieczeństwa w firmie to przygotowanie dokumentów, wybór oraz instalację oprogramowania DLP (Data Loss Protection) i monitorowania działalności pracowników. Cena usługi to około 1120 – 2368 zł.

Wdrożenie systemów SIEM, które badają, analizują i sprawują kontrolę nad wszystkimi działaniami w sieci – wiąże się to z koniecznością poniesienia kosztów w przedziale 324 – 828 zł.

Odzyskiwanie danych po awarii sprzętu/oprogramowania lub cyberataku cenowo kształtuje się na poziomie 151 – 269 zł. Cena jest uzależniona od danych, które trzeba odzyskać.

Cennik naprawy oraz konserwacji urządzeń IT w Ząbkach

Zarówno sprzęt komputerowy jak i dedykowane oprogramowanie z biegiem czasu ulegają stopniowemu zużyciu, a w konsekwencji może dojść do awarii. Aby zapobiegać przerwom w pracy przedsiębiorstwa, warto regularnie konserwować sprzęt i na bieżąco dokonywać napraw. W przypadku poważnej awarii często konieczna jest zmiana sprzętu na fabrycznie nowy. Eksperci IT, zatrudniani przez profesjonalne firmy informatyczne oferują wiele usług z dziedziny konserwacji oraz prowadzenia napraw sprzętu komputerowego.

Zakup nowego sprzętu czy oprogramowania konieczny jest również w ramach planowej modernizacji przedsiębiorstwa. Szacunkowe koszty usług wykonywania napraw, konserwacji urządzeń lub oprogramowania są uzależnione od rodzaju danego narzędzia. Przykładowe ceny usług informatycznych prezentujemy na poniższej liście (do ceny usługi należy dodatkowo dodać cenę zakupu urządzenia):

 • konfiguracja routera – 55 – 121 zł,
 • wymiana procesora – 76 – 163 zł,
 • wymiana zasilacza – 82 – 149 zł,
 • wymiana płyty głównej w komputerze – 74 – 235 zł,
 • wymiana lub przełożenie podzespołów do nowej obudowy – 206 – 270 zł,
 • wymiana lub dodanie dysku twardego – 112 – 168 zł,
 • wymiana lub dodanie karty graficznej wraz z konfiguracją i testami poprawności działania – 155 – 209 zł,
 • instalacja systemu Windows wraz z oprogramowaniem – 83 – 165 zł.

Naprawa oraz konserwacja urządzeń może również zostać przeprowadzona w ramach umowy abonamentowej na ciągłą obsługę IT firmy.

Cennik opieki nad stronami internetowymi – Ząbki

Solidna wizytówka firmy to klucz do zwiększenia sprzedaży. Obecnie jednym z głównych źródeł informacji na temat usług świadczonych przez daną firmę jest ich strona internetowa www. Profesjonalna strona powinna przejrzyście reklamować usługi czy towar oferowany przez przedsiębiorstwo. Projekt strony www dobrze jest powierzyć wykwalifikowanym ekspertom z branży IT. Wśród świadczonych usług posiadają oni m.in. kompleksową obsługę stron internetowych, w tym projektowanie i hosting stron www oraz poczty e-mail, rejestrowanie i utrzymywanie domen, czy pozyskiwanie certyfikatów SSL.

Ile kosztują usługi informatyczne z zakresu opieki nad stronami internetowymi www w Ząbkach? Oto szacunkowy cennik poszczególnych usług:

 • wizytówka www – 514 – 847 zł,
 • zaprojektowanie strony – od 511 zł,
 • hosting strony i poczty e-mail – od 105 zł/miesiąc,
 • rejestracja i utrzymanie domeny – 84 – 229 zł,
 • uzyskanie certyfikatu SSL – 247 – 386 zł.

Cennik audytu informatycznego w Ząbkach

Decydując się na wykonanie audytu informatycznego warto zdecydować się na skorzystanie z usług wykwalifikowanych specjalistów IT. Eksperci posiadają doświadczenie, dzięki czemu wystrzegą się błędów, a ich praca zostanie wykonana w 100% dobrze. Solidny audyt umożliwia zwiększenie poziomu bezpieczeństwa teleinformatycznego firmy poprzez wykrycie poszczególnych punktów systemu informatycznego, które są podatne na wystąpienie awarii czy odnalezienie zagrożeń wycieku danych firmowych. Informatycy specjalizujący się w audytach zajmują się monitorowaniem poziomu zabezpieczeń kluczowych elementów infrastruktury informatycznej, a także kontrolują stan komputerów i serwerów.

Etap końcowy audytu IT to przekazanie przez firmę informatyczną raportu końcowego w ręce zleceniodawcy. Dokument zawiera wskazówki w kwestii podwyższenia poziomu zabezpieczeń cyberbezpieczeństwa firmy.

Jakie są ceny usług audytu informatycznego w Ząbkach?

Jak kształtują się koszty usług związanych z audytem, które oferowane są przez firmy informatyczne? Szacunkowy cennik znajdziesz poniżej:

 • podstawowy audyt informatyczny – wstępna ocena stanu kluczowych elementów infrastruktury IT – 702 – 865 zł,
 • audyt oprogramowania i sprzętu komputerowego – 77 – 198 zł (za komputer),
 • audyt elementów związanych z ochroną danych osobowych  (w tym RODO) – 1796 – 5328 zł,
 • pełny audyt środowiska informatycznego firmy – 932 – 1289 zł,
 • kompleksowy audyt obejmujący każdy aspekt funkcjonowania IT firmy – od 5197 zł.

Koszty wykonania profesjonalnego audytu informatycznego w Ząbkach są uzależnione od wielu czynników, w tym m.in. od metod rozliczenia pomiędzy firmami. Wykwalifikowani informatycy są opłacani w różny sposób, np. za godzinę pracy, po ukończeniu zadania, albo w ramach miesięcznego abonamentu na usługi.

Cennik zarządzania serwerami – Ząbki

Wiele firm poszukuje również firm świadczących usługi informatyczne zarządzania i administrowania serwerami. Informatycy wykonują takie działania jak wirtualizacja serwerów, budowa serwerowni od podstaw, tworzenie backupów, czyli kopii zapasowych danych, naprawianie występujących awarii, monitorowanie wykorzystania zasobów serwera, czy zapewnienie stałej ciągłości pracy urządzeń oraz kontrola dostępności serwera.

Ile kosztują usług z zakresu zarządzania serwerami w Ząbkach? Poniżej przedstawiamy szacunkowe ceny:

 • instalacja serwerów, m.in. www, poczty, e-mail, VPN – 264 – 721 zł,
 • zarządzanie i administrowanie serwerami w ramach abonamentu na usługi:
  • do 5 godzin pracy administratora w dni powszednie – 400 – 805 zł,
 • reagowanie na awarie 365 dni w ciągu maksymalnie 1 godziny, 8-10 godzin pracy administratora – 957 – 2374 zł,
 • reagowanie na awarie 365 dni w ciągu maksymalne 30 minut, powyżej 10 godzin pracy administratora – 2211 – 3395 zł.

Przewiń do góry