Jak wyłączyć autokorektę

Jak wyłączyć autokorektę Większość nowoczesnych programów do pisania posiada automatycznie włączoną opcję autokorekty. Narzędzie to jednak nie zawsze jest pomocne – każdemu nieopatrznie zdarzyło się wysłać wiadomość źle poprawioną przez autokorektę. Pisząc artykuły i edytując dokumenty w Wordzie, również możemy natknąć się na działanie autokorekty, która przydaje się, by wyeliminować drobne literówki w tekście, ale często również irytuje, natarczywie zmieniając treść naszego tekstu. Dlatego niezależnie od tego, czy używamy telefonu z Androidem, czy piszemy w Wordzie, warto wiedzieć jak wyłączyć autokorektę. Jak wyłączyć autokorektę w Androidzie Autokorekta w Androidzie powiązana jest z klawiaturą której używamy w telefonie. Dlatego opcje wyłączenia Autokorekty będą się odrobinę różnić, w zależności od tego, z jakiej aplikacji do pisania korzystamy. W zależności od wersji oprogramowania, by wyłączyć autokorektę w Androidzie postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami: 1. Wejdź w opcje telefonu 2. Odszukaj zakładkę – język, klawiatura, głos (nazwa może być różna w zależności od Androida i modelu telefonu, często opcje klawiatury znajdują się w zakładce język i metody wprowadzania lub ustawienia regionalne). 3. Odnajdź swoją klawiaturę. 4. Kliknij w nią. 5. Wybierz opcję – autokorekta, a następnie ją wyłącz. Wiele klawiatur na Androida posiada zaawansowane opcje autokorekty. Nie trzeba jej od razu wyłączać, można ustawić by działała w trybie mniej agresywnym. Warto poeksperymentować i wybrać odpowiednią dla siebie opcję. Jak wyłączyć autokorektę w Wordzie Autokorekta w Wordzie może czasami przyprawiać o zawrót głowy, zwłaszcza, kiedy wpisujemy słowa będące nazwami własnymi. Word lubi wtedy automatycznie zmieniać wielkość liter bądź zamieniać całe wyrazy. Aby wyłączyć autokorektę w Wordzie postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami: 1. Uruchom program Word i kliknij w Opcje. Screen 1 2. Wybierz zakładkę Sprawdzanie i kliknij w przycisk Opcje autokorekty. Screen 2 3. Odnajdź opcję zmień tekst podczas pisania i ją odznacz, po czym potwierdź klikając OK. Screen 3 Od teraz autokorekta w Wordzie jest wyłączona. Jak wyłączyć autokorektę, podsumowanie Choć autokorekta jest opcją przydatną, to czasami może sprawiać problemy. Automatyczna inteligencja w programach jest rozwijana w bardzo szybkim tempie, ale komputer czy telefon nadal nie potrafią zastąpić człowieka, więc i używana przy autokorekcie AI dość często popełnia błędy. Niezależnie od tego czy chcemy wyłączyć autokorektę w telefonie Samsung, Xiaomi, w dowolnym innym czy też w Wordzie, korzystając z powyższego poradnika możemy to zrobić z łatwością. Warto też pamiętać, że autokorektę można nauczyć nowych słów, bądź dodać jakieś często używane zwroty do wyjątków by sprawić, żeby autokorekta nie poprawiała ich automatycznie. Warto z tym poeksperymentować, zanim zdecydujemy się całkowicie wyłączyć autokorektę.

Większość nowoczesnych programów do pisania posiada automatycznie włączoną opcję autokorekty. Narzędzie to jednak nie zawsze jest pomocne – każdemu nieopatrznie zdarzyło się wysłać wiadomość źle poprawioną przez autokorektę. Pisząc artykuły i edytując dokumenty w Wordzie, również możemy natknąć się na działanie autokorekty, która przydaje się, by wyeliminować drobne literówki w tekście, ale często również irytuje, natarczywie zmieniając treść naszego tekstu.

Dlatego niezależnie od tego, czy używamy telefonu z Androidem, czy piszemy w Wordzie, warto wiedzieć jak wyłączyć autokorektę.

Jak wyłączyć autokorektę w Androidzie

Autokorekta w Androidzie powiązana jest z klawiaturą której używamy w telefonie. Dlatego opcje wyłączenia Autokorekty będą się odrobinę różnić, w zależności od tego, z jakiej aplikacji do pisania korzystamy.

W zależności od wersji oprogramowania, by wyłączyć autokorektę w Androidzie postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami:

1. Wejdź w opcje telefonu

2. Odszukaj zakładkę – język, klawiatura, głos (nazwa może być różna w zależności od Androida i modelu telefonu, często opcje klawiatury znajdują się w zakładce język i metody wprowadzania lub ustawienia regionalne).

3. Odnajdź swoją klawiaturę.

4. Kliknij w nią.

5. Wybierz opcję – autokorekta, a następnie ją wyłącz.

Wiele klawiatur na Androida posiada zaawansowane opcje autokorekty. Nie trzeba jej od razu wyłączać, można ustawić by działała w trybie mniej agresywnym. Warto poeksperymentować i wybrać odpowiednią dla siebie opcję.

Jak wyłączyć autokorektę w Wordzie

Autokorekta w Wordzie może czasami przyprawiać o zawrót głowy, zwłaszcza, kiedy wpisujemy słowa będące nazwami własnymi. Word lubi wtedy automatycznie zmieniać wielkość liter bądź zamieniać całe wyrazy.

Aby wyłączyć autokorektę w Wordzie postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami:

1. Uruchom program Word i kliknij w Opcje.

2. Wybierz zakładkę Sprawdzanie i kliknij w przycisk Opcje autokorekty.

3. Odnajdź opcję zmień tekst podczas pisania i ją odznacz, po czym potwierdź klikając OK.

Od teraz autokorekta w Wordzie jest wyłączona.

Jak wyłączyć autokorektę, podsumowanie

Choć autokorekta jest opcją przydatną, to czasami może sprawiać problemy. Automatyczna inteligencja w programach jest rozwijana w bardzo szybkim tempie, ale komputer czy telefon nadal nie potrafią zastąpić człowieka, więc i używana przy autokorekcie AI dość często popełnia błędy. Niezależnie od tego czy chcemy wyłączyć autokorektę w telefonie Samsung, Xiaomi, w dowolnym innym czy też w Wordzie, korzystając z powyższego poradnika możemy to zrobić z łatwością.

Warto też pamiętać, że autokorektę można nauczyć nowych słów, bądź dodać jakieś często używane zwroty do wyjątków by sprawić, żeby autokorekta nie poprawiała ich automatycznie. Warto z tym poeksperymentować, zanim zdecydujemy się całkowicie wyłączyć autokorektę.

Przewiń do góry