Jak zmienić jpg na PDF?

Jak zmienić jpg na PDF

PDF to niezwykle uniwersalny format, dający gwarancję, że zapisane w nim dokumenty tekstowe, pliki audio, wideo czy graficzne, w prawidłowy sposób wyświetlą się na każdym urządzeniu. Eksportując plik do formatu PDF masz pewność, że bez względu na to czy odczytasz go na telefonie czy komputerze – zachowa on swoje formatowanie i prawidłową konstrukcję. Posiadasz plik graficzny i chcesz wyeksportować go do PDF? Sprawdź, jak zmienić plik z jpg na PDF.Podstawową różnicą pomiędzy formatem PDF a jpg jest to, że pierwszy umożliwia zapisywane różnych rodzajów plików – nie tylko graficznych, ale także tekstowych, audio czy wideo. I choć możliwość prezentowania grafik jest cechą spójną formatów, niejednokrotnie okazuje się, że zmiana pliku z rozszerzeniem jpg na PDF niesie za sobą wiele zalet. Dlaczego warto eksportować plik jpg do PDF? Każdorazowy zapis pliku jpg powoduje utratę części obrazu w wyniku kompresji, co może obniżać jego jakość – zapisanie go w formacie PDF gwarantuje możliwość skompresowania pliku bez obniżania jej. Oznacza to, że zapisywanie grafik w formacie PDF sprawdzi się np. wtedy, kiedy planujemy je wydrukować. Przewagą formatu PDF nad jpg jest także możliwość edycji części dokumentu – format jpg tworzy z zawartości jedną warstwę uniemożliwiając tym samym jej jakąkolwiek edycję. Wobec tego: ak plik jpg zmienić na PDF? Wyjaśniamy.

Jak zmienić z jpg na PDF, czyli kilka słów o konwertowaniu

Zmiana formatu pliku graficznego z jpg na PDF jest bardzo łatwa – możesz dokonać tego na komputerze z systemem operacyjnym Windows, bez pobierania dedykowanego tej czynności oprogramowania. Wystarczy otworzyć plik JPG, następnie w polu menu wybrać opcję “Plik”, kolejno: “Zapisz jako” oraz wybrać format PDF na liście dostępnych możliwości. W zaledwie kilka sekund możesz uzyskać swoją grafikę w pliku z rozszerzeniem PDF. W przypadku komputerów z systemem operacyjnym Mac OS procedura wygląda bardzo podobnie – otwierając plik graficzny w domyślnej aplikacji podgląd, wybierz z pola Menu opcję “Plik”, następnie “Eksportuj jako PDF”.

Jak zmienić jpg na PDG plik eksport jako pdf

Jak plik jpg zmienić na PDF w Microsoft Word?

Format pliku graficznego możesz zmienić także przy użyciu programu Microsoft Word, wchodzącego w skład biurowego pakietu Microsoft Office. Wystarczy, że otworzysz program Word i do pustego pliku tekstowego wstawisz obraz, a pozniej wyeksportujesz go do formatu PDF. Jak tego dokonać?

Krok pierwszy: Z pola menu wybierz “Wstawianie”
Krok drugi: Kliknij w “Obraz”
Krok trzeci: Po wstawieniu pliku graficznego do dokumentu z pola menu wybierz opcję “Plik”, a następnie “Zapisz jako” i zaznacz format PDF.

W ten sposób szybko otrzymasz zdjęcie lub inny plik graficzny w formacie PDF, mając równocześnie pewność, że nie straci on na jakości. Co jednak, kiedy nie posiadasz licencji na pakiet biurowy Office i chcesz zmienić jpg na PDF bezpłatnie?

Jak zmienić zdjęcie z jpg na PDF online?

Drugą, równie wygodną opcją zmiany plików jpg na PDF jest skorzystanie z dostępnych online, nieodpłatnych, internetowych narzędzi, które umożliwiają tego rodzaju konwersję. Jednym z nich jest internetowa aplikacja Adobe, w której po zalogowaniu się, możesz jednym prostym ruchem zmienić format swojego pliku graficznego z jpg na PDF.

Jak zmienić jpg na PDF konwertuj plik jpg na format pdf

Wystarczy, że wybierzesz plik i załadujesz go na serwer, by po chwili pobrać na dysk swojego komputera przekonwertowany na format PDF. W sieci podobnych konwerterów funkcjonuje wiele – np. Sodapdf czy Jpg2pdf. Większość z nich oferuje bardzo szybką i łatwą zmianę formatu pliku i nie wymaga żadnych dodatkowych opłat.

Jak zmienić zdjęcie na PDF na telefonie?

Przekonwertowanie pliku jpg na PDF jest bardzo intuicyjne na komputerach z systemami operacyjnymi Windows i Mac OS – co jednak w przypadku, kiedy potrzebujesz szybko zmienić format swojego zdjęcia na telefonie? Najlepszym wyjściem bedzie w tym wypadku skorzystanie ze wspomnianych już internetowych konwerterów. Pozwolą one szybko załadować posiadany w pamięci smartfona plik graficzny i pobrać zmieniony na format PDF.  Jeśli więc zastanawiasz się, jak wysłać zdjęcie w formacie PDF, wystarczy, że prześlesz je na serwer konwertera, pobierzesz na swój smartfon i prześlesz dalej mailem.

Bez względu na to, która metodę zmiany formatu pliku jpg na PDF wybierzesz – jesteśmy pewni, że znajdziesz tę, najbardziej optymalną dla siebie. Pamiętaj także o tym, że oba formaty posiadają szereg zalet i możliwości – jeśli jednak planujesz druk pliku graficznego, rozszerzenie PDF będzie zdecydowanie lepsze.Przewiń do góry