Jak zaszyfrować plik pdf

Jak zaszyfrować plik PDF?

Szyfrowanie pliku PDF to praktyczne rozwiązanie, które umożliwia zabezpieczenie umieszczonych w tego rodzaju dokumencie danych. Przechowujesz poufne informacje w formacie PDF w chmurze, chcesz wysłać je mailem lub udostępnić na dysku zewnętrznym? Chcąc zrobić to bez obaw o to, że wrażliwe dane zostaną rozpowszechnione, możesz zabezpieczyć swój plik hasłem. Jak bezpłatnie zaszyfrować plik PDF?

Kompleksowa obsługa IT – Sprawdź korzyści dla Twojej firmy

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892

Szyfrowanie pliku PDF skutkuje tym, że osoba, która chce uzyskać wgląd w treść dokumentu, będzie musiała wpisać hasło, którym jest on zabezpieczony. To skuteczna metoda na to, by uniknąć przechwycenia poufnych danych przez niepowołane osoby. Sprawdź, jak zaszyfrować plik PDF za darmo.

Nieodpłatne zabezpieczenie PDF

Chcąc zaszyfrować plik PDF za darmo możesz skorzystać z wielu dostępnych nieodpłatnie  programów. Jednym z nich jest PDFCreator. Chcąc zaszyfrować z jego pomocą plik PDF należy wybrać z pola menu opcje “Bezpieczeństwo”, następnie zaznaczyć: “Szyfrowanie”. Wybierając pole “Ustaw hasło” możemy wpisać ciąg liczb lub cyfr, którym zabezpieczymy wszystkie pliki drukowane przez PDF Creator.  

Kolejną metodą na bezpłatne zabezpieczenie pliku w formacie PDF jest skorzystanie z programu 7-zip. Ta, udostępniona całkowicie nieodpłatnie, aplikacja z założenia służy do kompresji danych – dokonując ich “pakowania” możemy bez problemu przesłać wcześniej zbyt ciężkie pliki. Równocześnie jednak umożliwia szyfrowanie wygenerowanych przy jego pomocy archiwów. Jak zaszyfrować plik pdf 7-zip? Wystarczy prawym przyciskiem myszy kliknąć na PDF, któremu chcemy nadać hasło, następnie wybrać opcję 7-ZIP i kolejno: “Dodaj do archiwum”. W wygenerowanym polu, w jego prawym, dolnym rogu, znajdziemy opcję “Wprowadź hasło”. Po zaakceptowaniu wprowadzonego dwukrotnie hasła przyciskiem “OK”, otrzymujemy zaszyfrowane archiwum z interesującym nas PDF-em.

Jak zaszyfrować plik pdf archiwum

Chcąc szybko i bez konieczności pobierania dodatkowego oprogramowania zaszyfrować dokument PDF możemy skorzystać także z narzędzi dostępnych online. To bezpłatne serwisy, które pozwalają na zabezpieczenie plików PDF hasłem – tego rodzaju operację przeprowadzisz w zaledwie kilka sekund. Jedną z najpopularniejszych aplikacji online do szyfrowania PDF jest narzędzie udostępnione przez Adobe.

Zwiększ zysk firmy optymalizując koszty!

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892Wystarczy, że wybierzesz plik, który chcesz zabezpieczyć, prześlesz go na serwer oraz dwukrotnie wprowadzisz hasło. Tak wygenerowany PDF możesz pobrać na dysk swojego komputera – by otworzyć go będziesz musiał wpisać hasło. Chcesz przekazać drogą mailową tak przygotowany plik i zastanawiasz się, jak zaszyfrować plik PDF w mailu? Nic prostszego – wystarczy, że dołączysz do maila wcześniej zabezpieczony hasłem plik – otwarcie będzie wymagało podania go.

Płatne metody szyfrowania plików PDF

Wśród płatnych programów do szyfrowania plików PDF można znaleźć pakiet biurowy Microsoft Office oraz Acrobat DC, czyli bardziej profesjonalną i objęta płatną licencją wersję Adobe Reader. Jeśli chcesz jednorazowo zaszyfrować dokument, nie ma potrzeby kupowania tak zaawansowanych narzędzi. Jeśli jednak zaawansowana edycja plików doc, PDF i szyfrowanie ich to Twoja codzienność – aplikacje te mogą okazać się bardzo przydatne. Pozwolą one na wykonanie szeregu dodatkowych działań związanych z edycją plików PDF – np. wprowadzenie zabezpieczeń przed ich edycją. Pozwoli Ci to ograniczyć możliwość modyfikowania dokumentu – jego odbiorca nie będzie mógł przenosić umieszczonych w nim obiektów, dodawać nowych, edytować tekstu czy dokładać pól w formularzach – nadal jednak będzie mógł uzupełnić już przygotowany formularz, podpisać dokument czy skomentować go.

Jak zablokować edycję pliku PDF?

Chcąc zablokować edycję PDF należy otworzyć interesujący nas plik w programie Adobe DC, następnie wybrać z pola menu kolejno: “Narzędzia”, “Chroń”, “Szyfruj za pomocą hasła”. W tym polu kliknij w opcję “Plik”, “Zabezpiecz hasłem” i “Zaawansowana ochrona hasłem”.

Kompleksowa obsługa informatyczna firm

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892


Na tym etapie możesz zabezpieczyć swój dokument przed edycją, ale także drukowaniem, wybierając “Ogranicz możliwość edycji i drukowania dokumentu”. To nie wszystko – korzystając z pól “Drukowanie dozwolone” oraz “Dozwolone zmiany” możesz samodzielnie wybrać zakres zmian, który użytkownik może wprowadzać w Twoim dokumencie lub określić rozdzielczość, w której będzie mógł go wydrukować. W obu przypadkach – wybierając ustawienie “Brak” odbierasz użytkownikom prawo do drukowania i edytowania pliku w całości.

Napisz teraz i poznaj szczegóły naszych usług informatycznych!

Skontaktuj się z naszym specjalistą lub zadzwoń +48 608 611 892

Dokładnie opisz swój problem. Im więcej szczegółów podasz, tym lepiej będziemy w stanie Ci pomóc!
Czytaj więcej

Administratorem danych osobowych jest Creative Comp Sp.zo.o z siedzibą w Warszawie, ul. Nowogrodzka 50/515, 00-695 Warszawa, który informuje, że Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez Creative Comp Sp.zo.o. w celu:

  1. odpowiedzi na zadane pytanie, podjęcia działań w celu realizacji umowy,
  2. przekazywania informacji o produktach i usługach oferowanych przez Creative Comp Sp.zo.o związanych z zadanym pytaniem,
  3. działania związanego z prowadzoną działalnością gospodarczą, dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzenia działalności oraz do wypełniania prawnie usprawiedliwionych celów Administratora, w tym sprzedaży i marketingu bezpośredniego.

Przysługuje Pani/ Panu prawo dostępu do przetwarzanych danych osobowych i ich poprawiania, usunięcia a także prawo żądania zaprzestania przetwarzania danych i wniesienia sprzeciwu na warunkach określonych prawem oraz wycofania udzielonej zgody w każdym momencie, przy czym cofnięcie uprzednio wyrażonej zgody nie wpłynie na legalność przetwarzania przed jej wycofaniem, a także wniesienia skargi do organu nadzorczego. Udostępnienie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania.