Jak zmienić ikony aplikacji

Jak zmienić ikony aplikacji?

Niezależnie jakiego używamy systemu operacyjnego, czy to na komputerze, czy na telefonie, dzisiejsze urządzenia pozwalają nam na nieomal dowolne manipulowanie swoim wyglądem. Jedną z opcji, które mamy do wyboru jest zmiana ikon aplikacji. Po co w ogóle dokonywać takiej zmiany?

Czasami ikony aplikacji są do siebie bardzo podobne – np. ikona Photoshopa jest bardzo podobna do ikony Lightroom. Jeśli często korzystamy z danych programów, to warto zmienić im ikony by były dla nas bardziej przejrzyste, łatwiej zorganizować aplikacje i foldery oraz sprawić, żeby dana aplikacja była możliwa do rozpoznania na pierwszy rzut oka. Niezależnie od tego, czy chcesz zmienić ikony aplikacji w Windows czy na Androidzie proces ten jest bardzo prosty i nie wymaga specjalnej wiedzy informatycznej.

Spis treści

Kompleksowa obsługa IT – Sprawdź korzyści dla Twojej firmy

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892

Jak zmienić ikony Android

Standardowe ikony w Androidzie mogą wyglądać mało estetycznie i nieciekawie. Na szczęście mamy do dyspozycji tysiące paczek ikon, które można z łatwością zainstalować na urządzeniach wyposażonych w system Android.

By zmienić ikony w Androidzie musimy najpierw ściągnąć aplikację – tzw. launchera ikon. Aplikacja taka pozwala otworzyć i uruchomić paczki z ikonami. W tym celu przechodzimy do Sklep Play i pobieramy launchera ikon. Do najpopularniejszych launcherów, kompatybilnych z największą ilością paczek z ikonami, zaliczamy – Apex Launcher, Google Now Launcher, Hola Launcher, EverythingMe oraz Nova Launcher.

Po pobraniu launchera ikon, należy pobrać paczkę z ikonami. Wystarczy w Sklepie Play wpisać „icon pack” i wybrać zestaw ikon, które nas interesują. Wybór jest ogromny, niektóre paczki z ikonami zawierają setki, a nawet tysiące nowych wzorów i kolorów ikon na Androida.

Paczkę z ikonami otwieramy za pomocą launchera ikon, a następnie personalizujemy. W zależności od launchera z którego skorzystamy, opcje mogą się od siebie odrobinę różnić.

W ten prosty sposób można zmienić ikony w Androidzie.

Zwiększ zysk firmy optymalizując koszty!

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892

Jak zmienić ikony w Windows

Jeśli denerwują cię ikony w Windows, możesz je bardzo prosto zmienić. W Windows w prosty sposób można zmienić ikony aplikacji, folderów, plików i skrótów.

Postępuj według poniższego poradnika aby zmienić ikony folderów w Windows:

1. Wybierz folder, dla którego chcesz zmienić ikonę, kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz właściwości

2. Wybierz dostosowywanie a następnie zmień ikonę.

3. Wybierz z listy nową ikonę, i zatwierdź ok, a następnie kliknij zastosuj.

W ten sposób zmieniłeś ikonę folderu w Windows.

Kompleksowa obsługa informatyczna firm

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892

Jak zmienić ikony aplikacji na pulpicie w Windows.

By zmienić ikony na pulpicie w Windows

1. Wpisz w polu wyszukiwania Kompozycje i wybierz opcję kompozycje i powiązane ustawienia.

2. Kliknij w ustawienia ikon pulpitu.

3. Wybierz ikonę której wygląd chcesz zmienić i kliknij zmień ikonę, a następnie wybierz nową ikonę, po czym zatwierdź OK

Jak zmienić ikony aplikacji przypiętych na pasku zadań Windows

Aby zmienić ikony przypięte na pasku zadań Windows należy

1. Kliknąć prawym przyciskiem myszy na ikonie, którą chcemy zmienić, a następnie kolejny raz kliknąć prawym przyciskiem myszy na nazwie aplikacji z którą powiązana jest ta ikona. Na przykładzie jest to aplikacja Lightroom. Kolejnym krokiem jest kliknięcie Właściwości.

2. Wybieramy opcję zmień ikonę i klikamy w nową ikonę, po czym potwierdzamy poprzez kliknięcie ok.

Kompleksowa obsługa IT – Sprawdź korzyści dla Twojej firmy

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Chcesz z nami porozmawiać? Zadzwoń do nas!

+48 608 611 892

System Windows ma dużą bazę wgranych ikon, więc jeśli zechcemy zmienić ikony aplikacji to mamy spory wybór. Jednak jeśli to nam nie wystarcza, można poszukać darmowych ikon do pobrania. Ikony można pobrać np. z https://pl.freepik.com/darmowe-ikony zaznaczając po lewej stronie „darmowe”. Po ściągnięciu paczki, możemy zmienić ikony aplikacji, folderów i pulpitu w Windows.

Ikony można również zaprojektować samemu, nawet w paincie, a następnie zapisać w formacie *.ico i wykorzystać podczas zmiany ikon w systemie Windows.

Napisz teraz i poznaj szczegóły naszych usług informatycznych!

Skontaktuj się z naszym specjalistą lub zadzwoń +48 608 611 892

Dokładnie opisz swój problem. Im więcej szczegółów podasz, tym lepiej będziemy w stanie Ci pomóc!
Czytaj więcej

Administratorem danych osobowych jest Creative Comp Sp.zo.o z siedzibą w Warszawie, ul. Nowogrodzka 50/515, 00-695 Warszawa, który informuje, że Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez Creative Comp Sp.zo.o. w celu:

  1. odpowiedzi na zadane pytanie, podjęcia działań w celu realizacji umowy,
  2. przekazywania informacji o produktach i usługach oferowanych przez Creative Comp Sp.zo.o związanych z zadanym pytaniem,
  3. działania związanego z prowadzoną działalnością gospodarczą, dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzenia działalności oraz do wypełniania prawnie usprawiedliwionych celów Administratora, w tym sprzedaży i marketingu bezpośredniego.

Przysługuje Pani/ Panu prawo dostępu do przetwarzanych danych osobowych i ich poprawiania, usunięcia a także prawo żądania zaprzestania przetwarzania danych i wniesienia sprzeciwu na warunkach określonych prawem oraz wycofania udzielonej zgody w każdym momencie, przy czym cofnięcie uprzednio wyrażonej zgody nie wpłynie na legalność przetwarzania przed jej wycofaniem, a także wniesienia skargi do organu nadzorczego. Udostępnienie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania.